Dubaj

Ubytování v Dubaji

Kde se ubytovat v Dubaji

Když se řekne Dubaj, mnoho z nás si vybaví luxusní přepychové hotely, které k městu neodmyslitelně patří. V Dubaji však naleznete nepřeberné množství ubytovacích možností všech cenových kategorií, od levných lowcost hotelů, až po ty nejluxusnější rozlehlé komplexy, jaké si jen dovedete představit, takže si na své přijdou i ti, kteří hledají něco cenově dostupnějšího.

V Dubaji jsou aktuálně 4 hlavní turisticky oblíbené oblasti. I mimo tyto oblasti se však nachází mnoho levnějších hotelů, níže přinášíme tajné tipy na oblasti, kde se ubytovat opravdu levně v dobře hodnocených hotelech.

Deira

Historická část, trhy, dobrá dopravní dostupnost

Historická čtvrť Deira je oblíbeným útočištěm low-cost cestovatelů v menších lokálních hotelech a se skvělou atmosférou arabského světa. V Deiře seženete i 5* hotely za zlomek ceny ve čtvrtích Jumeirah či Dubai Marina. Inspirujte se našimi tipy na konkrétní hotely:

Výhodou je také skvělá dopravní dostupnost s hlavním autobusovým nádražím v centru Deiry, 2 linkami metra a blízkostí letiště.

Jumeirah

Pláže, sportovní vyžití

Ty nejhonosnější hotelové komplexy naleznete podél pobřeží Jumeirah Beach. Tato oblast je ideální pro dovolenou na prostorných plážích mimo hlavní centra Dubaje. Inspirujte se našimi tipy na konkrétní hotely:

Dubai Marina

Mrakodrapy, pláže, gastronomie

K nejoblíbenějším místům ve městě patří nová rezidenční čtvrť Dubai Marina s nejvyššími čistě obytnými domy na světě, skvělou městskou pláží i nejlepšími restauracemi v Dubaji. Inspirujte se našimi tipy na konkrétní hotely:

Downtown Dubai

Mrakodrapy, nákupy, dobrá dopravní dostupnost

Nynější centrum Dubaje se rozprostírá okolo hlavního bulváru Sheikh Zayed Road a jeho dominantou je nejvyšší budova světa Burdž Chalífa. Ubytujete se zde, pokud preferujete moderní čtvrti s dobrou dostupností a světovými atrakcemi. Inspirujte se našimi tipy na konkrétní hotely:

Al Mina

Levné mezinárodní hotely

Rychle se rozrůstající čtvrť Al Mina okolo nákladního přístavu láká na levné hotely nadnárodních řetězců i za méně než polovinu ceny než v exponovanějších oblastech Dubaje. Nevýhodou je nutnost jezdit autobusem či taxíkem a také ne příliš zajímavé okolí.

Ubytování u letiště

V Dubaji pouze přestupujete na cestě dál a preferujete bydlení co nejblíže terminálu? Ceny hotelů přímo u letiště s dojezdovou vzdáleností do 10 minut (všechny nabízejí transfer zdarma) se pohybují mezi 2 000 a 3 500 Kč za noc pro 2 osoby.

Ceny hotelů v Dubaji

Pokud si myslíte, že je Dubaj destinací pouze pro bohaté, pak vás vyvedeme z omylu. Se stále klesajícími cenami letenek a s výhodnými cenami za ubytování vás týden v Dubaji může vyjít stejně, jako byste dali za týdenní dovolenou v Turecku či Řecku. Ceny 3* hotelů začínají na 1 200 Kč za dvě osoby na noc ve čtvrti Deira, ovšem kvalitnější 4* hotely v turisticky atraktivních nových centrech Dubaji se prodávají za ceny mezi 2 000 a 4 000 Kč za noc pro 2.

Hotely rezervujte ideálně s co největším předstihem, abyste dosáhli na nejnižší cenu.

Tradičně počítejte s nejvyššími cenami kolem Vánoc a Nového roku, kdy se do Dubaje sjíždějí davy turistů z celého světa.

Nesezdané páry v 1 pokoji?

Turisté často řeší otázku ubytování nesezdaných párů. Pravda je taková, že v levných místních hostelech se můžete setkat s tím, že nesezdaný pár v jednom pokoji neubytují, naprosto všechny aspoň trochu větší hotely s více než 2* to však neřeší, neboť na turisty se tak přísné zákony jako na místní rezidenty nevztahují.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 06. 10. 2022

Vyhledej si svůj hotel v Dubaji. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.