Zavřít boční panel

Ubytování v Dubaji

Kde se ubytovat v Dubaji

Když se řekne Dubaj, mnoho z nás si vybaví luxusní přepychové hotely, které k městu neodmyslitelně patří. V Dubaji však naleznete nepřeberné množství ubytovacích možností všech cenových kategorií, od levných lowcost hotelů, až po ty nejluxusnější rozlehlé komplexy, jaké si jen dovedete představit, takže si na své přijdou i ti, kteří hledají něco cenově dostupnějšího. Vzhledem k tomu, že se v Dubaji nacházejí místa, která stojí za to vidět, téměř na každém kroku, není potřeba bydlet v úplném centru, kde jsou hotely poměrně drahé. Navíc zde funguje velmi dobře systém MHD, takže se můžete snadno a jednoduše přepravovat.

Ty nejhonosnější hotelové komplexy naleznete podél pobřeží Jumeirah Beach (Jumeirah Beach Hotel, Burj Al Arab či Madinat Jumeirah). Pokud do Dubaje přijíždíte za obchodem, pak pro vás bude ideálním místem pro ubytování podnikatelské centrum Deira, v němž naleznete mnoho vysokých a lesklých mrakodrapů, ale také obří nákupní centrum. 

Ideální variantou pro všechny, kteří chtějí být ubytovaní v blízkosti veřejných pláží, jsou hotely a apartmány ve čtvrtích Dubai Marina, Jumeira Lake Tower či Palm Jumeirah.

Pokud je vaší prioritou nízká cena, pak vybírejte z nabídky v oblasti Bur Dubai nebo Satwa, kde naleznete nejlevnější ubytování. V případě transferu mezi lety vám přijde vhod ubytování v blízkosti letiště. V tomto případě můžeme všemi deseti doporučit hotel Holiday Inn Express Dubaj Airport, který kromě výborné kvality za skvělou cenu nabízí bezplatný letištní transfer na letiště a zpět.

Ať už je vaše představa o ubytování v Dubaji jakákoli, nejširší výběr naleznete na bookingu, případně pokud dáváte přednost autentickému zážitku před standardním ubytováním v hotelu, pak doporučujeme hledat ubytování přes airbnb.

Poznámka: Turisté často řeší otázku ubytování nesezdaných párů. Pravda je taková, že v levných hostelech se s tím setkat můžete, většina hotelů to však neřeší, neboť na turisty se tak přísné zákony jako na místní rezidenty nevztahují.

Ceny

Pokud si myslíte, že je Dubaj destinací pouze pro bohaté, pak vás vyvedeme z omylu. Se stále klesajícími cenami letenek a s výhodnými cenami za ubytování vás týden v Dubaji může vyjít stejně, jako byste dali za týdenní dovolenou v Turecku či Řecku. Ceny 3* hotelů začínají na 1.000 Kč za dvě osoby na noc, 4* o něco málo více.   

Vyhledej si svůj hotel v Dubaji. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Říkáte si, že už máte nacestováno mnoho a jen málokteré místo vás ještě dokáže překvapit? Pak vyrazte do Dubaje, do jednoho z nejluxusnějších míst naší planety, které svou výjimečností ohromuje takřka celý svět.

Dubaj dnes patří mezi nejbohatší města světa, a tak jen těžko uvěříte, že ještě nedávno šlo o malou rybářskou vesnici, jejíž jméno téměř nikdo neznal. Zlom nastal v roce 1966, kdy byla na poli Fateh nalezena ropa, a tak se tahle skromná osada lovců perel postupně proměnila ve špičkovou destinaci, jejíž překotný rozvoj pokračuje i nadále.

Dubaj je město, které musíte vidět, abyste uvěřili. Vedle tradičních čtvrtí zde narazíte na supermoderní stavby a vybíhající umělé ostrovy ve tvaru palmy. Ať už se sem vyrazíte kdykoli, dovolená v Dubaji pro vás bude výjimečným zážitkem, který nezažijete nikde jinde na světě. Luxusní a moderní metropole nabízí několik „nej“, včetně nejvyšší budovy světa, přepychových hotelů, zlatavých pláží, lákavých nákupních příležitostí a nekonečných možností zábavy a poznání.

Průvodce pro tebe napsal Veronika Čermáková
Připrav se na
4-7 dní
Tolik vám bude stačit na odpočinek i poznání města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Říjen - duben
V létě nejezděte kvůli extrémně vysokým teplotám.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek z Prahy. Akce se objevují 1-2x ročně.
Akční nabídky
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu