Londýn

32 míst co vidět v Londýně

Divadlo Globe

Divadlo Globe

William Shakespeare patří bezesporu mezi nejslavnější světové spisovatele, básníky a dramatiky. Jeho nadčasové divadelní hry se dodnes hrají po celém světě, jeho sláva však nezačala nikde jinde než v Londýně.

Historie a stavba repliky

Divadlo spjaté s Williamem Shapeskearem vzniklo na jižním břehu Temže během roku 1599. Fakticky se jednalo jen o rozebrané a přesunuté Divadlo Jamese Burbage, které Shakespeare se svými společníky pojmenoval The Globe.

V roce 1613 však budova kompletně vyhořela, vzhledem k jednoduché konstrukci však již v roce 1614 byla obnovena, aby roku 1644 znovu zanikla.

Až na konci 20. století postavil americký herec Sam Wanamaker, milovník Shakespeara, velmi věrnou kopii původního divadla The Globe.

Návštěva The Globe

V současnosti je Globe Theatre opět aktivním divadlem, byť z důvodu klimatických podmínek a absence vytápění pouze během letní sezony (cca od konce dubna do října).

Seznam představení a možnost koupě vstupenek najdete na oficiálním webu: shakespearesglobe.com/whats-on.

Jak se ke Globe dostat?

Budova divadla leží ve čtvrti Southwark na břehu Temže poblíž pěšího mostu Millennium Bridge, po kterém dojdete přímo ke katedrále sv. Pavla. Divadlo se nachází hned vedle galerie moderního umění Tate Modern.

Nejbližší stanice metra:

  • Blackfriars – 500 metrů, linky District a Circle
  • Southwark – 650 metrů, linka Jubilee

Chystáš se do Londýna?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 22. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.