Londýn
Spojené Království

Koronavirus ve Velké Británii

Aktuální cestovní opatření Covid-19

Podmínky pro cestu do Velké Británie

Od 18. března 2022 je cestování do Anglie, Skotska a Walesu jako před pandemií. Nejsou potřeba žádné testy, očkování, ani formuláře.

Podmínky pro návrat do ČR

Návraty do České republiky se řídí dle aktuálních pravidel pro návrat do ČR, které pro vás držíme přehledně a aktuálně na dané stránce.

Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí a gov.uk

Chystáš se do Velké Británie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kateřina S.
naposledy aktualizováno 17. 07. 2022

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
JanaHu
před rokem

Dobry den, prosim nevite jak je to aktualne s testem 2. Den v UK, pokud bychom leteli do Londyna v patek a zpet v nedeli? Musime se v UK otestovat nebo tedy staci test zakoupit? A plati test v 2.den i pro deti 7 a 9 let? Diky za aktualni info.

Avatar uživatele nikimullerovan
nikimullerovan
před 12 měs

Dobry den,

Máte již zkušenosti s cestou do UK ?? Momentálně řeším to samé, Chceme letět ve čtvrtek a v sobotu domů . Odrazuje nás že bychom museli řešit 2 den někde testování :( .

Avatar uživatele
Gabriela
před rokem

Zdravím, nevíte prosím, jestli můžu z Londýna odletět na výsledek testu Day2?

Mám v plánu jít na test na kliniku, takže klasicky PCR test, žádné ty domácí sady. Letím od pátku do pondělí, a četla jsem ještě o nějakém fit-to-fly testu, ale moc tomu nerozumím … jsem komplet naočkovaná. Díky moc

Avatar uživatele
Daniela
před rokem

Dobrý den / ahoj, čtu tady, že na test člověk dojít nemusí, hlavně aby se objednal a zaplatil.. budeme mít v Londýně pár hodin na město (letíme s Ryanair na Standsted) - můžete mi prosím někdo doporučit, jaké testovací centrum vybrat? Na stránkách gov.uk jsem se dočetla, že nám může být udělena pokuta, když na test nedojdeme, tak nevím? A taky že test stojí 60 liber.. neměl byste tedy někdo prosím odkaz na laborku, kde stojí zmiňovaných 30 a nemusím udávat Britskou adresu? díky!

Avatar uživatele tmx
tmx
před rokem

If you will be in England for less than 2 days you still need to book and pay for a day 2 COVID-19 test. You only need to take the test if you are still in England on day 2.

https://www.gov.uk/guidance/red-...ng-england

Takže pokutu nemůžeš dostat, pokud se nedostavíš z důvodu, že už tam nebudeš.

Avatar uživatele
Lukyno
před rokem

Ahoj, ten formulář je ve finále každému uplně jedno. Vratil jsem se v neděli z kratkeho vyletu Praha - Londyn (Stansted) a formulař mně kontrolovali jen v Praze na letišti stylem, jakože aby se neřeklo... Myslím, že kdybych jim na mobilu ukazal neco jiného podobně vypadajícího (a v angličtině) tak to v pohodě projde. Takže asi tak :) ... v Londýně už nechtěli vidět vůbec nic. Jenom doklad a čus. Neukazoval jsem ani žádné covid věci. To je moje zkušenost dva dny stará.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem

Pokud čtu podmínky testování, tak den příjezdu je den 0, takže když pojednu na 2 dny, tak na test nemusím.

Avatar uživatele
Danny_
před rokem

Asi se klidně tomu předplacenému testu můžeš vyhnout a užít si krásných pár hodin v UK, to za to určitě stojí.

Lucie _B
před rokem

Na test nemusíš, ale musíš mít vyplněný passanger locator form a ten nejde vyplnit bez speciálního kódu, který dostaneš pouze po koupi testu. Dělat si test nemusíš, to nikdo nekontroluje, ale koupený být musí 🤷🏻‍♀️ nejlevnější test se dá momentálně koupit přes expert medicals za £28.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem

Díky Lucie.

Danny: Tak, když tam chci zajet z nějakého důvodu jen na otočku...

Avatar uživatele
Anet
před rokem

Ahoj, poradíte někdo kde si zabookovat test 2.den ( mám 14 dni po očkováni) díky předem :)

Martin Vícha
před rokem

A když tam budu jeden den, tak je to jak? Zatím jsem tu variantu nenašel.

Lucie _B
před rokem

I když tu budeš jen den, bez koupě testu (respektive kódu, který ti přijde po koupi), nemůžeš vyplnit passanger locator form a bez něj tě nepustí. Dají se koupit testy od cca £29 za ty úplně nejlevnější. To že si ten test neuděláš je úplně jedno, hlavně musíš mít doklad o koupi.

Martin Vícha
před rokem

Díky moc, ...tak to zatím Británii kašlu.

Avatar uživatele Michal _67
Michal _67
před rokem

Očkovaným občanům Čr od 2.8.21 končí povinnost 10 dní karantény a pcr testu po 8mi dnech. Nicméně, test druhý den stojí stále 88 liber