Londýn

32 míst co vidět v Londýně

Camden Market

Camden Market

Čtvrť Camden je velmi populární pro své trhy a najdete tu vše od módních, hipsterských nebo stylových úlovků. Dále i různé bizarní předměty, kousky oblečení, ale i starožitnosti a nábytek.

Nejlepší tržiště v Camdenu

Centrum čtvrti Camden ve skutečnosti obklopuje hned několik tržišť těsně na sebe navazujících. Každé z nich přitom nabízí trochu jiné zboží i jinou atmosféru.

Trhy jsou otevřeny každý den obvykle od 10:00 do pozdních večerních hodin.

  • Camden Lock Market – specializuje se na drobné řemeslné výrobky, ale najdete tu i stánky s knihami, šperky, použitým oblečením a jídlem
  • Stables Market – zde najdete zejména second-hand oblečení a nábytek

Další malá tržiště a stánky najdete po celém centru Camdenu. I když sem nezamíříte s cílem něco si koupit, atmosféra v Camdenu vás pohltí a je zcela odlišná od zbytku Londýna.

Ubytování v Camdenu

Pokud vás lákají svérázné čtvrti maloměstského charakteru, které však ve skutečnosti leží jen pár minut jízdy metrem od centra, pak bude Camden pravou volbou pro bydlení.

Camden je domovem zejména soukromých apartmánů s cenami mezi 2 500 a 4 000 Kč za noc, což je londýnský podprůměr.

Jak se dostat do Camdenu?

Čtvrť je výborně dostupná metrem černé linky Northern. Dojeďte do stanice Camden Town (cca 10-15 minut jízdy z centra), po výstupu stačí vyrazit jakýmkoliv směrem a na některé z tržišť do 2 minut narazíte.

Chystáš se do Londýna?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 22. 11. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.