Zpět na seznam míst co vidět v Londýně
Vánoční Oxford Street

Oxford Street

Londýnská třída Oxford Street patří k nejvýznamnějším dopravním tepnám centrálního obvodu Westminster a figuruje na předních příčkách nejznámějších obchodních ulic světa. Na Oxford Street si užijí především milovníci oblečení, módy a doplňků. V předvánočním období je ulice nádherně vyzdobena patří k nejrušnějším místům v Londýně.

Ulice Oxford Street probíhá centrálním Londýnem od východu na západ a měří bezmála 2 kilometry. Na východě končí u Soho Square a dál pokračuje směrem na Holborn jako New Oxford Street, zatímco její západní konec je u Marble Arch na okraji Hyde Parku.

Nákupní šílenství

Oxford Street je mekkou všech shopaholiků. Po celé její délce narazíte na stovky obchůdků, butiků i velkých a slavných obchodních domů. Na své si přijdou zejména milovníci módy, ale obchody s oblečením nebo obuví jsou proloženy desítkami minimarketů se suvenýry i běžných supermarketů s potravinami.

Na Oxfordské ulici najdete hned několik slavných a velkých obchodních center.

Selfridges

Tato síť high-end luxusních obchodních domů má svoji hlavní pobočku právě na Oxford Street a po obchodním domě Harrods je druhým největším v celé Británii. Navštivte tuto monumentální budovu a projděte si několik pater těch nejluxusnějších oděvních a módních značek.

Počítejte samozřejmě s tím, že nejlevnější položky zde začínají spíše na stovkách liber...

John Lewis

Druhý největší obchodní dům na Oxford Street se jmenuje John Lewis Partnership a nabídne širokospektrální zboží od několika pater s módu přes nábytek, sport až po elektroniku. Na rozdíl od Selfridges zde najdete i zboží střední třídy a nemusíte zde hned utratit stovky a tisíce liber.

Marks & Spencer Store

Milovníci této klasické britské oděvní značky střední třídy s často velmi výhodnými nabídkami potěší obrovský obchodní dům Marks & Spencer s prodejní plochou přes 15 000 m2, nachází se přímo naproti obchodnímu domu Selfridges.

Primark

Na opačném pólu než Selfridges stojí diskontní řetězec s módou Primark, který umí prodávat zboží za opravdu symbolické ceny. Na Oxford Street se přitom nachází hned dva obchodní domy Primark, jeden na východním a druhý na západním konci ulice.

Oxford Street je však lemovaná dalšími mnoha obchody světových značek a pokud nakupování opravdu milujete, strávíte tu klidně více než jeden den.

Ubytování na Oxford Street

Míříte-li do Londýna přímo za nakupováním, jistě se bude hodit bydlet v hotelu poblíž Oxford Street. Přímo na této třídě se můžete ubytovat pouze v jediném hotelu Radisson Blu Edwardian Berkshire Hotel **** s průměrnými cenami kolem 9 000 Kč za noc.

Levnější hotely za částky okolo 4 tisíc Kč najdete v těsné blízkosti Oxford Street s docházkovou vzdáleností do 3 minut. K nejpopulárnějším hotelům v okolí jistě patří The Z Hotel Tottenham Court Road.

Jak se na Oxford Str. dostat?

Pod celou ulicí projíždí červená linka metra Central. Využít můžete stanice Marble Arch, Bond Street, Oxford Circus a Tottenham Court Road. Na Oxford Circus se navíc přidávají linky Victoria a Bakerloo, na Bond Street jezdí navíc linka Jubliee a na Tottenham Court Road linka Northern.

Po Oxford Street jezdí také množství autobusových linek. Napříč celou ulicí přejedou linky číslo 98 a 390.

  • Naviguj: 51.5153, -0.141905

Další místa v Londýně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu