Zpět na seznam míst co vidět v Londýně
Regent's Park Royal Garden

Regent's Park

Regent's Park a navazující Primrose Hill patří k nejpopulárnějším přírodním areálům v srdci Londýna. Po Hyde Parku, který je spojený s Kensingtonskými zahrady, je Regent's Park druhou největší zelenou plochou v Londýně.

Park vznikl během 19. století na popud prince regenta, později krále Jiřího IV. Jeho součástí jsou nádherná růžová zahrada, londýnská zoo i populární jezero Boating Lake s velkým množstvím vodních ptáků a nádherných klidných zákoutí.

Růžová zahrada královny Marie

Asi největší pozornost parku přitahuje část zvaná Regent's Park Inner Circle, nejkrásnější a nejupravenější plocha ve stylu francouzských zahrad. Její hlavní dominantou je beze sporu světově známé rozárium Queen Mary's Rose Garden s více než 12 000 exempláři růží mnoha barev upravených do záhonů krásných obrazců.

ZSL London Zoo

Severních 15 hektarů parků okupuje hlavní londýnská zoologická zahrada ZSL (Zoological Society of London) London Zoo. Ačkoliv rozlohou patří k těm nejmenším zoologickým zahradám v hlavních evropských městech, počet zvířat atakující hranici 20 000 patří naopak k těm nejvyšším. I počet druhů okolo 670 se dá rovnat s těmi největšími světovými zoo jako jsou zahrady v Praze, Berlíně či San Diegu.

I díky své nevelké rozloze se zoo specializuje zejména na menší druhy zvířat jako jsou ptáci, plazi, ryby a mořští živočichové. Velcí savci ale samozřejmě v žádném případě nechybí, jen zde nemají tak velkolepé výběhy jako v jiných zahradách.

Ceny vstupenek se pohybují od cca 27 GBP do 37 GBP podle vytíženosti. Aktuální ceník a kalendář najdete na webu zoo.

Vyhlídka na Primrose Hill

Severní konec Regent's Parku sice ohraničuje ulice Prince Albert Road, avšak přímo na ní navazuje další park Primrose Hill, v překladu Petrklíčový kopec. Jak už název napovídá, jedná se o vyvýšenou travnatou planinu s loukami a stromy, ze které se naskýtá krásný výhled na centrum Londýna.

A protože Londýn sám o sobě není příliš členitý, nečeká vás ani žádné velké převýšení k tomu, abyste si dopřáli hezké výhledy. Vrcholek Primrose Hill se nachází v nadmořské výšce pouhých 64 metrů.

Open Air Theatre

Oblíbenou atrakcí Regent's Parku je také letní divadlo pod otevřeným nebem, ve kterém se během sezony konají představení skoro každý den. Divadlo vybudované v roce 1932 pojme přes 1 200 sedících diváků.

Ceny vstupenek očekávejte v rozmezí 25 GBP65 GBP dle atraktivity místa.

Program a prodej vstupenek naleznete na webu: openairtheatre.com.

Ubytování poblíž parku

Zejména oblast kolem stanice metra Baker Street na jihozápadním cípu parku je velmi strategickým místem k ubytování. Kříží se zde hned 5 linek metra, poblíž je významné nádraží Marylebone i kompletní občanská vybavenost.

K nejlevnějším hotelů s cenami kolem 4 000 Kč za noc v této oblasti patří Americana Hotel *** nebo Regency Hotel Westend ***.

Jak se do Regent's Parku dostat?

K oblíbeným růžovým zahradám a Open Air Theatre jsou nejblíž stanice metra Baker Street (linky Bakerloo, Jubilee, Metropolitan, Circle a Hammersmith & City) nebo Regent's Park (linka Bakerloo).

Naopak k londýnské zoo a Primrose Hill je nejblíž stanice metra Camden Town (Northern). Přímo u vchodu do zoo má pak zastávku autobus číslo 274.

  • Naviguj: 51.5301, -0.152785

Další místa v Londýně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu