Cestování Covid-19

Vstup na území USA je zakázán pro většinu evropských národů (včetně Čechů a Slováků), pokud v posledních 14 dnech před cestou pobývali na území Schengenského prostoru a dalších rizikových států. Přes USA nelze aktuálně ani tranzitovat a to ani v případě, že neopustíte prostor letiště. Předpoklad obnovení možnosti běžného cestování se v současnosti pohybuje v rámci měsíců.

Opatření platí i pro tranzit, tzn. v současné době nelze letět přes USA do třetí země.

Aktuální informace sledujte na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v USA
Atlanta

Atlanta

Hlavní město státu Georgia je poněkud náročné město k orientaci. Pravděpodobně se ztratíte už na letišti, které je podle statistik nejrušnějším na světě. V samotném městě se budete pohybovat mezi ulicemi Peach Street, Peachtree Avenue a pokud to nebudou ulice s označením „Peach“, tak se budou jmenovat podle jiných stromů. 

Atlanta je jedno z těch měst, do nichž když přijedete, najednou si uvědomíte, že jste součástí bílé minority. Více než 54 % obyvatelstva Atlanty tvoří Afroameričané. Pro nás to byl zvláštní pocit.

Navštívit se rozhodně vyplatí muzeum Coca-Coly, tzv. World of Coca-Cola, v němž můžete vyzkoušet více než 100 různých druhů Coca-Coly, které se produkují v různých částech světa. Za zastávku také stojí olympijská vesnice a sportoviště z roku 1996, prostory televize CNN nebo rodný dům Martina Luthera Kinga.

Budete-li bydlet na okraji Atlanty, není úplně vhodné se v okrajových částech města pohybovat po setmění. Míra kriminality je vysoká. Jste-li v bezpečné oblasti, doporučujeme večer návštěvu baru s živou hudbou. Atlanta je totiž mekkou hip-hopu, R&B či soulu.

  • Naviguj: 33.7483, -84.3924

Další místa v USA

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu