Cestování Covid-19

Vstup na území USA je zakázán pro většinu evropských národů (včetně Čechů a Slováků). Přes USA nelze aktuálně ani tranzitovat a to ani v případě, že neopustíte prostor letiště. Předpoklad obnovení možnosti běžného cestování se v současnosti pohybuje v rámci měsíců. 

Aktuální informace sledujte na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v USA
Niagara Falls

Niagara Falls

Niagara Falls je ve skutečnosti město rozdělené na americkou a kanadskou část. Ty jsou spojené mostem a hraničním přechodem. Mezi nimi se tyčí nádherné Niagarské vodopády, které leží na řece Niagara. Jsou celkem tři (Horseshoe Falls, American Falls, Bridal Veils Falls) a nejlepší pohled na ně je z kanadské strany. Kanadská strana Niagara falls je známá kasiny, zábavními podniky a neony, zato Američané udržují svou část Niagarských vodopádů jako národní park, tudíž je zde jakákoliv výstavba značně omezena. 

K Niagarským vodopádům se dá pohodlně dostat vlakem nebo autobusem z New York City. Cesta trvá 9 hodin a budete projíždět národními parky a slavnými městy jako Albany, Syracuse, Rochester, Buffalo. Od září 2016 zastavuje vlak přímo v centru Nigara Falls (US). Prohlídka vodopádů zabere cca den a pak se dá tím samým spojem pokračovat až do kanadského Toronta (2,5 hodiny). 

U Niagarských vodopádů se můžete proletět vrtulníkem, lodí, skočit si bungee jumping a kdo ví, co ještě. Jedna z mála atrakcí, která vám nespolkne budget a stojí za to, je Cave of the Winds – procházka mezi vodopády, kdy se k nim můžete dostat opravdu blízko. Přestože u vstupu dostanete pláštěnku, je nutné počítat s tím, že budete odcházet trochu promočení.

  • Naviguj: 43.0749, -79.0269

Další místa v USA

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu