Ubytování na Havajských ostrovech je často nejvíce bolestivá položka pro vaši peněženku. Hotely zde patří k nejdražším na světě a ani soukromé apartmány, penziony nebo Bed and Breakfasts nepatří mezi nejlevnější.

Ceny ubytování na Havaji

Výše cen je hotelů na Havajských ostrovech je drastická. V průměrných 3* hotelech zaplatíte mezi 4 000 a 6 000 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, zatímco v plážových resortech s kvalitou 4* nebo 5* očekávejte ceny mezi 8 000 a 30 000 Kč za 1 noc.

Levnější můžou být soukromé apartmány a penziony, ovšem na cenu pod 2 500 Kč se dostanete pouze na některých ostrovech a jen ve velmi omezeném počtu ubytování.

Nejvyšší ceny ubytování čekejte o letních prázdninách a v okolí vánočních svátků.

Zjistěte aktuální ceny hotelů a ubytování na Havaji přes klasické portály:

Booking.com    Hotels.com

Jaké ostrovy jsou nejlevnější

Rozdíly v cenách mezi jednotlivými ostrovy jsou překvapivě velké, zejména pokud jde o menší soukromé penziony či apartmány. Zdaleka největší počet "levných" ubytování s cenami mezi 2 000 a 3 000 Kč na noc pro 2 osoby pořídíte na Big Island.

Druhý v pořadí je ostrov Oahu, kde se lze "levněji", tedy i pod 3 500 Kč na noc naopak ubytovat v klasických hotelech, a to především v Honolulu. Tam totiž panuje velká konkurence a méně známé hotely, které nejsou přímo u pláže tak musí s cenu dolů.

Na ostrově Maui je ubytování velmi drahé, avšak i zde při troše hledání a štěstí můžete narazit na spoustu nabídek s cenami těsně pod 4 000 Kč za noc pro 2.

Nejbrutálnější ceny panují na ostrově Kauai, který má velmi přísné podmínky výstavby a rozvoje, a tak je zde relativně nejmenší počet ubytovacích zařízení. Na hotel s cenou okolo 3 000 Kč narazíte velmi výjimečně, standardní ceny se pohybují od 5 500 Kč na noc výš.

Kdy rezervovat ubytování

Havajské ostrovy mají často problém s převisem poptávky nad nabídkou. Hotely i soukromé apartmány jsou poměrně přísně regulovány, a tak zde nemůže vyrůst nekonečné množství hotelových sídlišť tak, jak to známe z letovisek v jiných částech světa.

Proto vždy doporučujeme hledat ubytování na Havaji ihned po té, co zakoupíte letenku. Většina ubytování umožňuje rezervaci zdarma, čehož využijte a průběžně alespoň jednou za měsíc kontrolujte, zda se neuvolní nová výhodnější nabídka.

Vyhledej si svůj hotel na Havajských ostrovech. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu