Ubytování na Havajských ostrovech

Ubytování na Havajských ostrovech je často nejvíce bolestivá položka pro vaši peněženku. Hotely zde patří k nejdražším na světě a ani soukromé apartmány, penziony nebo Bed and Breakfasts nepatří mezi nejlevnější.

Ceny ubytování na Havaji

Výše cen je hotelů na Havajských ostrovech je drastická. V průměrných 3* hotelech zaplatíte mezi 4 000 a 6 000 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, zatímco v plážových resortech s kvalitou 4* nebo 5* očekávejte ceny mezi 8 000 a 30 000 Kč za 1 noc.

Levnější můžou být soukromé apartmány a penziony, ovšem na cenu pod 2 500 Kč se dostanete pouze na některých ostrovech a jen ve velmi omezeném počtu ubytování.

Nejvyšší ceny ubytování čekejte o letních prázdninách a v okolí vánočních svátků.

Zjistěte aktuální ceny hotelů a ubytování na Havaji přes klasické portály:

Booking.com    Hotels.com

Jaké ostrovy jsou nejlevnější

Rozdíly v cenách mezi jednotlivými ostrovy jsou překvapivě velké, zejména pokud jde o menší soukromé penziony či apartmány. Zdaleka největší počet "levných" ubytování s cenami mezi 2 000 a 3 000 Kč na noc pro 2 osoby pořídíte na Big Island.

Druhý v pořadí je ostrov Oahu, kde se lze "levněji", tedy i pod 3 500 Kč na noc naopak ubytovat v klasických hotelech, a to především v Honolulu. Tam totiž panuje velká konkurence a méně známé hotely, které nejsou přímo u pláže tak musí s cenu dolů.

Na ostrově Maui je ubytování velmi drahé, avšak i zde při troše hledání a štěstí můžete narazit na spoustu nabídek s cenami těsně pod 4 000 Kč za noc pro 2.

Nejbrutálnější ceny panují na ostrově Kauai, který má velmi přísné podmínky výstavby a rozvoje, a tak je zde relativně nejmenší počet ubytovacích zařízení. Na hotel s cenou okolo 3 000 Kč narazíte velmi výjimečně, standardní ceny se pohybují od 5 500 Kč na noc výš.

Kdy rezervovat ubytování

Havajské ostrovy mají často problém s převisem poptávky nad nabídkou. Hotely i soukromé apartmány jsou poměrně přísně regulovány, a tak zde nemůže vyrůst nekonečné množství hotelových sídlišť tak, jak to známe z letovisek v jiných částech světa.

Proto vždy doporučujeme hledat ubytování na Havaji ihned po té, co zakoupíte letenku. Většina ubytování umožňuje rezervaci zdarma, čehož využijte a průběžně alespoň jednou za měsíc kontrolujte, zda se neuvolní nová výhodnější nabídka.

Chystáš se na Havajské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel na Havajských ostrovech. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.