Kdo plánuje cestu na Havaj, ví, že ubytování bude bolet. Tedy finančně. Ne tak na Big Islandu. Ten je totiž ze všech havajských ostrovů zdaleka nejlevnější a i relativně krátkou dobu před cestou lze narazit na slušně obsáhlou nabídku. Určitě nejlepší poměr cena/výkon představuje Airbnb, které je obecně v USA velice oblíbené a nabídek je opravdu hodně, řádově více než například na Booking.com.

Kde se ubytovat na Big Island

Místo je na Big Islandu velmi důležitý faktor při výběru. Většina z vás bude chtít ostrov procestovat nebo alespoň navštívit více lokalit. Protože vzdálenosti jsou poměrně velké, je dobré si předem uvědomit, čemu při své dovolené chci dát přednost a co hlavně chci vidět.

  • Hilo – Největší město a nejvíce nabídek ubytování. Vhodné především pro návštěvu Volcanoes National park, hor Mauna Kea a Mauna Loa a oblastí na jihu ostrova. V Hilu navíc najedete veškerou občanskou vybavenost. Od restaurací a fastfoodů v centru města po velké super- a hypermarkety podél hlavní výpadovky směrem na jih. Minimálně 4, spíše však více dní se tu určitě zabavíte. V Hilu je také nejvíce levných nabídek.
  • Kona a celé západní pobřeží – Tady si přijdou na své milovníci pláží a odpočinku, kterých je po celém pobřeží opravdu přehršel. S ubytováním to ale taková sláva není. Kvalitních hotelů je hodně, ale taky za kvalitní přirážku. Naopak nabídek airbnb je méně než třeba v Hilu. V Koně se asi každopádně alespoň na jednu noc ubytujeme hned po příletu nebo před ranním odletem.
  • Waimea, Honokaa – V těchto městečkách se ubytujte při cestě k Waipio Valley. Je poměrně časově náročné (minimálně 3 hodiny jízdy celkem) podniknout sem jednodenní výlet z Hila nebo Kony. Prim tu opět hraje airbnb.
  • Kapaau, Hawi – Vesnice úplně na severu, které slouží jako ideální výchozí bod do oblasti Kohala Forest Reserve a Pololu Valley. Dobře dostupné jsou odsud navíc už i pláže na severním okraji západního pobřeží.
  • OceanView, Naalehu – Ideální místa pro chvíli času absolutně bez turistů a dobré pro jednonoční přespání při cestě kolem ostrova. Do vesniček na samém jihu ostrova neproudí davy, nejsou tu žádné široké pláže, ani národní parky. Jen oceán, lávová pole, lesy a úchvatné výhledy. V blízkosti se také nachází dvě menší pláže s barevným pískem – černým a zeleným.

Ceny

Nejlevněji pořídíte bydlení přes zmíněné Airbnb. Především nově registrovaní nasazují zaváděcí ceny, vyberete-li si navíc lokalitu mimo hlavní turistické oblasti, což nemusí být problém, vzhledem k faktu, že půjčené auto budeme mít tak jako tak, můžete se dostat i na cenu kolem 700 Kč za noc a osobu.

Z naší perspektivy to není málo, ale ve srovnání s ostatními havajskými ostrovy můžeme jásat.

Jednodušší hotely či motely startují cca na 1.000 Kč za noc, běžné 3* hotely pak vyjdou na částku kolem 1.750 Kč a v luxusních resortech na západním pobřeží necháte klidně 5.000 korun za osobu na noc a více.

Vyhledej si svůj hotel na Big Islandu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu