Zavřít boční panel

Ubytování na Big Islandu

Kdo plánuje cestu na Havaj, ví, že ubytování bude bolet. Tedy finančně. Ne tak na Big Islandu. Ten je totiž ze všech havajských ostrovů zdaleka nejlevnější a i relativně krátkou dobu před cestou lze narazit na slušně obsáhlou nabídku. Určitě nejlepší poměr cena/výkon představuje Airbnb, které je obecně v USA velice oblíbené a nabídek je opravdu hodně, řádově více než například na Booking.com.

Kde se ubytovat na Big Island

Místo je na Big Islandu velmi důležitý faktor při výběru. Většina z vás bude chtít ostrov procestovat nebo alespoň navštívit více lokalit. Protože vzdálenosti jsou poměrně velké, je dobré si předem uvědomit, čemu při své dovolené chci dát přednost a co hlavně chci vidět.

  • Hilo – Největší město a nejvíce nabídek ubytování. Vhodné především pro návštěvu Volcanoes National park, hor Mauna Kea a Mauna Loa a oblastí na jihu ostrova. V Hilu navíc najedete veškerou občanskou vybavenost. Od restaurací a fastfoodů v centru města po velké super- a hypermarkety podél hlavní výpadovky směrem na jih. Minimálně 4, spíše však více dní se tu určitě zabavíte. V Hilu je také nejvíce levných nabídek.
  • Kona a celé západní pobřeží – Tady si přijdou na své milovníci pláží a odpočinku, kterých je po celém pobřeží opravdu přehršel. S ubytováním to ale taková sláva není. Kvalitních hotelů je hodně, ale taky za kvalitní přirážku. Naopak nabídek airbnb je méně než třeba v Hilu. V Koně se asi každopádně alespoň na jednu noc ubytujeme hned po příletu nebo před ranním odletem.
  • Waimea, Honokaa – V těchto městečkách se ubytujte při cestě k Waipio Valley. Je poměrně časově náročné (minimálně 3 hodiny jízdy celkem) podniknout sem jednodenní výlet z Hila nebo Kony. Prim tu opět hraje airbnb.
  • Kapaau, Hawi – Vesnice úplně na severu, které slouží jako ideální výchozí bod do oblasti Kohala Forest Reserve a Pololu Valley. Dobře dostupné jsou odsud navíc už i pláže na severním okraji západního pobřeží.
  • OceanView, Naalehu – Ideální místa pro chvíli času absolutně bez turistů a dobré pro jednonoční přespání při cestě kolem ostrova. Do vesniček na samém jihu ostrova neproudí davy, nejsou tu žádné široké pláže, ani národní parky. Jen oceán, lávová pole, lesy a úchvatné výhledy. V blízkosti se také nachází dvě menší pláže s barevným pískem – černým a zeleným.

Ceny

Nejlevněji pořídíte bydlení přes zmíněné Airbnb. Především nově registrovaní nasazují zaváděcí ceny, vyberete-li si navíc lokalitu mimo hlavní turistické oblasti, což nemusí být problém, vzhledem k faktu, že půjčené auto budeme mít tak jako tak, můžete se dostat i na cenu kolem 700 Kč za noc a osobu.

Z naší perspektivy to není málo, ale ve srovnání s ostatními havajskými ostrovy můžeme jásat.

Jednodušší hotely či motely startují cca na 1.000 Kč za noc, běžné 3* hotely pak vyjdou na částku kolem 1.750 Kč a v luxusních resortech na západním pobřeží necháte klidně 5.000 korun za osobu na noc a více.

Vyhledej si svůj hotel na Big Islandu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Big Island je ze všech ostrovů nejrozmanitější. Vévodí mu dvě ohromné neaktivní sopky a jedna menší, zato však nejaktivnější na světě. Najdete tu džungle, široká lávová pole, údajně nejkrásnější pláže na Havaji, pohádková údolí, luxusní resorty i úchvatné scenerie s divokým pobřežím a Tichým oceánem.

Na své si přijdou především milovníci přírodních krás a také ti z vás, kteří rádi prožijí dovolenou bez extrémních davů turistů. Z poněkud nepochopitelného důvodu je totiž Big Island v poměru ke své velikosti (je větší než všechny havajské ostrovy dohromady) nejméně navštěvovaný.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
7-10 dní
Za kratší dobu stihnete projet jen část ostrova.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Hlavní sezona zde trvá 365 dní v roce, jeďte kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
25 000 Kč
To je běžná cena letenek. Akce se mohou objevit 3x do roka.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu