Jak se dostat na Havajské ostrovy

Letiště na Havaji

Na Havaj se dá dostat pouze letecky, ostatně není divu, ostrovy leží uprostřed Tichého oceánu a žádná pravidelná lodní doprava sem nejezdí.

Každý z obydlených ostrovů (až na "zakázaný" Niihau) má jedno nebo dokonce více letišť. Čtyři největší ostrovy provozují větší letiště s pravidelným spojením do kontinentálních USA, další 2 ostrovy mají jen menší letiště pro lety do nejbližšího okolí. 

Letenky na Havajské ostrovy

  • Letiště Honolulu (ostrov Oahu) – největší na Havajských ostrovech, létá sem mnoho letů z USA, Kanady, Japonska, Koreje, Číny, Austrálie či Nového Zélandu a velmi časté spojení na okolní ostrovy
  • Letiště Kahului (ostrov Maui) – 2. největší letiště s mnoha lety do pevninských USA i Kanady a četné meziostrovní spojení
  • Letiště Kona (ostrov Big Island) – hlavní letiště tohoto ostrova s četným spojením do kontinentálních USA a na okolní ostrovy
  • Letiště Hilo (ostrov Big Island) – menší letiště na východě ostrova s velmi častými spoji do Honolulu, ale i Los Angeles
  • Letiště Lihue (ostrov Kauai) – největší ostrovní letiště s častým spojením do Honolulu k do pevninských USA

Cena letenek na Havajské ostrovy

Zpáteční letenky na jakékoliv výše uvedené letiště pořídíte z Prahy i okolních evropských měst za podobné ceny mezi 23 000 a 26 000 Kč. Obvykle jsou letenky bez odbaveného zavazadla, které si můžete přikoupit cca za 3 000 Kč obousměrně. Letenky jsou vždy nejdražší během letních prázdnin a Vánoc či Nového roku.

Nejlepší je zvolit tzv. open-jaw letenku, které se prodávají za stejné ceny. Tj. přiletíte například do Honolulu, odletíte z Maui, ušetříte si tak jeden místní přelet.

Akční letenky na Havaj se objevují velmi nepravidelně a jen velmi zřídka klesají pod 17 000 Kč. Nejčastěji pořídíte akční letenky u aerolinky Condor.

Cenově si příliš nepomůžete ani při rozdělení cesty na dvě letenky: z Evropy na západní pobřeží USA a odtud na Havaj. Zpáteční letenky z kontinentálních USA na Havajské ostrovy se totiž obvykle prodávají za částky kolem 8 000 Kč.

Doba letu na Havajské ostrovy

Jak dlouhou se letí na Havaj? A jak vlastně probíhá let z Evropy? Kde se přestupuje? 

Z Evropy vede v naprosté většině přes USA. Z Prahy vás čekají vždy 2 přestupy: první na některém z větších evropských letišť a druhý pak většinou na západním pobřežím USA nebo Kanady. Celková doba letu včetně bez přestupů se nejčastěji pohybuje mezi 24 a 28 hodinami.

Díky časovému posunu můžete při cestě tam a odletu ráno z Prahy být ještě v podvečer týž den na Havaji. Naopak při cestě zpět bude cesta zdánlivě delší a zpět do Evropy tak vždy dorazíte minimálně o jeden kalendářní den později.

Chystáš se na Havajské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.