Doprava na Havajských ostrovech

Letecky mezi ostrovy

Doprava mezi jednotlivými havajskými ostrovy je možná pouze letecky, osobní trajekty zde nefungují s výjimkou spojení mezi Maui a malým ostrůvkem Lanai.

Letecké spojení je velmi frekventované a na hlavních trasách z Honolulu na všechny ostrovy se létá minimálně 1x za hodinu. Přímé lety vedou vzájemně mezi všemi velkými ostrovy (Oahu, Big Island, Kauai, Maui), zatímco na Molokai či Lanai vedou přímé spoje pouze z Honolulu (Oahu) a Kahului (Maui).

Ceny jednosměrných letenek se pohybují mezi 39 USD a 69 USD.

Lety po Havaji zajišťují 3 aerolinky, letenky vždy nejvýhodněji koupíte přímo na jejich webu:

  • Southwest Airlines – nabízí nejvýhodnější letenky, protože již v základu je odbavené zavazadlo, létají hlavně z Honolulu na ostatní velká letiště, a to 4-7x denně
  • Hawaiian Airlines – ceny letenek jsou podobné jako u Southwest, ale bez odbaveného zavazadla, Hawaiian však nabízí nejfrekventovanější spoje 1-2x za hodinu
  • Mokulele Airlines – místní aerolinka provozující malá letadla Cessna létá i na menší letiště a je hlavním dopravcem na ostrov Molokai a jedním z hlavních na Maui

Seznam letišť i s popisem dopravy či služeb v terminálu najdete jako vždy na našich stránkách:

Půjčení auta

Pro pohyb po ostrovech je nejlepší a často jedinou možnou volnou půjčení auta. Jedině tak se dostanete k těm nejkrásnějším plážím a nejlákavějším přírodním atrakcím. Detailní informace o cenách, autopůjčovnách, provozu a dopravních předpisech nebo cenách benzínu se dočtete na stránkách jednotlivých průvodců:

Autobusem

Jediným ostrovem, kde se lze obejít bez auta, je Oahu. Místní autobusová síť je rozsáhlá a plánujete-li například navštívit pouze město Honolulu, bude dokonce auto spíš na škodu. Autobusy se na Oahu dostanete i ke všem významnějším plážím obvykle alespoň 1x za hodinu.

Na ostatních ostrovech slouží autobusová doprava spíš k dojíždění do školy a práce pro místní a pro turisty není nijak relevantní. Detailní informace o autobusech se opět dozvíte v jednotlivých průvodcích po Oahu, Maui, Big Island a Kauai.

Chystáš se na Havajské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.