Kauai

16 míst co vidět na Kauai

Kokee State Park

Příroda

Výhledy Na Pali Coast

Koke'e State Park je chráněná přírodní rezervace v horních partiích spektakulárního pobřeží Nā Pali a naskytnou se vám odsud ty nejkrásnější výhledy na Kauai. Kokee State Park stoupá do nadmořských výšek přes 1 000 metrů, kdy hory doslova vyrůstají z hlubin oceánu.

Nejlevnější ubytování na Kauai

Jedinečné scenérie, jedinečné pocity

V Koke'e se dostanete doslova do jiné dimenze bytí. Úchvatné horské masívy padají do kilometrových hloubek, aby se utopily v Tichém oceánu. Hory jsou rozedrané roklemi a absence hlavních silnic či vesnic působí až mysticky.

Ačkoliv je Napali Coast z větší části nepřístupné jinak než pěšky, přesto do národního parku vedou silnice, a tak si neskutečných výhledů můžete užít i bez dlouhého pochodování. A kde narazíte na nejlepší vyhlídky? 

  • Pu’u O Kila Lookout (mapa– nejvyšší a nejzazší bod, na který se dá zajet autem otevře výhledy na oceán skrz široké údolí
  • Kalalau Lookout (mapa) – nejznámější vyhlídka přímo u silnice s velkým parkovištěm a omračujícím výhledem na oceán tisíc metrů pod vámi

Ráj pro turisty

Koke'e State Park je největším rájem pěší turistiky na ostrově Kauai. Značené turistické trasy vždy začínají u silnice, takže k nim pohodlně dojedete autem, zvolit přitom můžete z různě dlouhých a náročných tras.

Treky většinou měří od cca 3 do 12 km a obvykle je nutné se vracet stejnou cestou zpět. Většina z nich se řadí mezi středně náročné a zvládnou je i méně trénovaní turisté za předpokladu kvalitní obuvi.

Ubytování

Přímo v nitru národního parku Koke'e uprostřed kopců se ubytujte v nádherných lesních chatách se vším potřebným vybavením The Cabins at Kokee, které jsou snadno dostupné autem.

Nejbližšími městečkem ke Koke'e Coast je Waimea na jihu, odkud vede silnici do horních partií národního parku. Mnohem více kapacit pak najdete na jihu v Lihue.

Vjezd do Koke'e – poplatky

Vydáte-li se autem po silnici číslo 550, musíte zaplatit poplatek 5 USD na osobu + 25 USD za auto (parkovací poplatek). Dále je třeba zaplatit poplatek za kempování, pokud budete nocovat v přírodě, který činí 30 USD za noc.

Poplatek zaplatíte v automatu na parkovišti při vjezdu do parku u Kokee Natural Museum.

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.