Kauai

16 míst co vidět na Kauai

Waimea Canyon

Příroda

Waimea Valley

Kaňon u městečka Waimea ve vnitrozemí ostrova patří k hlavním lákadlům nejen Kauai, ale celých Havajských ostrovů. Rozlehlý přes 16 kilometrů dlouhý, až 1,5 km široký a místy až 900 metrů hluboké údolí je známé také pod přezdívkou "Grand Canyon Pacifiku".  Podobou skutečně svoji známější předlohu v podobě arizonského Grand Canyonu připomíná, byť je Waimea Canyon mnohem zelenější a mnohem méně turistický.

Nejlevnější ubytování na Kauai

Impozantní rozměry Waimea Canyonu jsou na Havaji geologickým unikátem a žádné ani vzdáleně podobné místo na souostroví nenajdete. Pokochejte se výhledy, na které nadosmrti nezapomenete nebo se vypravte na trek přímo do hlubin kaňonu.

Výhledy z Canyon Drive

Desítky, možná stovky menších nebo větších vyhlídek se vám naskytnou ze silnice číslo 550 zvané taky jako Waimea Canyon Drive. Poměrně málo frekventovaná silnice vede z městečka Waimea do Koe'e State Park, což je vlastní nejvýše položená část pobřeží Nā Pali.

Nejznámější vyhlídka Waimea Canyon Lookout s velkým parkovištěm i veřejnými záchody se nachází zhruba uprostřed kaňonu a naskytnou se vám impozantní výhledy na všechny strany.

Podle nás nejkrásnější výhledy na Waimea Canyon se však naskytnou z jeho severního konce, kde je uzavřený vysokými útesy: 

  • Waipo'o Falls Lookout – vyhlídka na nejstrmější vrchní pasáže kaňonu a přímo na protější stěně se vám ukáže nádherný proud vodopádů Waipo'o 
  • Pu’u Hinahina Lookout – nejsevernější vyhlídka na samém konci kaňonu, odkud se naskytne netradiční průhled celým kaňonem, vlevo jsou patrné i vodopády Waipo'o

Treky napříč kaňonem

Zažijte dobrodružství a samotu v impozantní epické krajině a vydejte se do hlubin kaňonu pěšky. Vidět strmé svahy z pohledu zdola vám dá úplně jinou perspektivu než z pohodlí parkoviště z vrchu. 

Napříč Waimea kaňonem vede několik turistických tras, patří ale k těm nejnáročnějším na ostrově. Kvůli strmým svahům vás čekají extrémní převýšení často po velmi úzkých cestách, které jsou navíc kvůli ohromným rozměrům kaňonu poměrně dlouhé.

Na seznam všech tras v kaňonu Waimea se můžete podívat přehledně na webu alltrails.com.

Vstupné a poplatky

Waimea Canyon State Park je chráněnou rezervací a pro všechny návštěvníky platí povinnost zaplatit jednodenní poplatek ve výši 5 USD. Platí se v automatu na parkovišti u vyhlídky Waimea Canyon Lookout a platba je kontrolována namátkově rangery přírodního parku.

Ubytování v okolí

Waimea Canyon se nachází v místě zcela mimo civilizaci, a tak nejbližší ubytovací zařízení hledejte v 17 km vzdáleném městečku Waimea, kde ceny začínají zhruba na 3 000 Kč na noc za 1 osobu.

Výrazně levnější ubytování pak hledejte v 55 km vzdáleném městě Lihue.

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.