Maui – Havajské ostrovy

23 míst co vidět na Maui

Kapalua

Pláž

Kapalua

Městečko Kapalua na západním pobřeží Maui je populárním letoviskem s těmi nejkrásnějšími plážemi, romantickými západy slunce a také luxusními resorty. I proto je Kapalua jedním z nejoblíbenějších letovisek v USA pro líbánkové cesty.

Nejlevnější ubytování na Maui

Kapalua jako taková sestává takřka jen z prázdninových vil, hotelů a několika restaurací. Klasická nákupní centra a rychlá občerstvení najdete v 16 km vzdáleném městě Lahaina.

Pláže a koupání

Členité pobřeží Kapaluy vytváří několik nádherných zátok, které jsou však dostatečně široké, aby poskytovaly kouzelné výhledy na oceán a vzdálený ostrov Molokai. Zároveň jsou však dostatečně uzavřené, aby nabídly bezpečné koupání bez velkých vln.

Místní pláže leží prakticky přímo ve městě, ale protože je Kapalua menším klidným letoviskem, vytváří tak krásný přírodní dojem a jsou ideální k relaxu i vodním hrátkám.

Všechny místní pláže pokrývá jemný bílý písek, všechny jsou skvěle dostupné pěšky i autem a všechny jsou veřejně přístupné zdarma.

  • Kapalua Bay Beach – centrální pláž v nejvíce uzavřené zátoce s klidnou vodou a skvělými podmínkami pro šnorchlování, hlavně pro začátečníky. Okolo pláže vede promenáda s palmami a upraveným trávníkem, na kterém můžete ležet místo písku.
  • Napili Bay Beach – o něco větší a otevřenější pláž u velkých hotelových resortů s několika restauracemi a prodejnou plážového vybavení. Napili je nejživější pláží v Kapalue.
  • Oneloa Beach – největší místní pláž leží na severu města a nabídne vždy dostatek prostoru a díky travnatému valu i iluzi, že se nachází mimo civilizaci. Je nejvíce otevřená moři a ideální pro bodysurfing nebo surfování pro začátečníky.
  • Fleming Beach – přírodní pláž za městem, ale stále pěšky dostupná do 10 minut nabízí soukromí, větší vlny i klid od mas turistů.

Půjčovny lehátek a slunečníků jsou pouze na Kapalua Bay Beach a Napili Bay Beach, počítejte s cenou okolo 50 USD na den.

Pobřeží okolo Kapaluy je doslova poseté dalšími menšími plážemi, které navazují na jiné známé letovisko Kanaapali nebo oblíbenou šnorchlovací zátoku Honolua Bay.

Ubytování

Bydlení v Kapalue je velmi drahé, za to však luxusní a bez kompromisů. Pokud na peníze až tak nehledíte a chcete si užít klidnou dovolenou v krásném prostředí, je pro vás Kapalua ta pravá destinace.

Nejlevnější prázdninové vily začínají na částkách kolem 7 000 Kč za noc pro 2, standard se pohybuje mezi 10 000 a 20 000 Kč a na horní hranici s cca 70 000 Kč za noc stojí luxusní 5hvězdičkový The Ritz-Carlton Maui.

Jak se sem dostat

Kapalua leží na hlavní okružní silnici kolem západního pobřeží číslo 30, po které sem z největšího města Kahului dojedete asi za hodinu po 53 km.

Do Kapaluy jezdí 1x za hodinu autobus linky 28 "West Maui Islander" z měst Kaanpali a Lahanina, kde můžete přestoupit na další spoj do Kahului. Více informací na webu mauicounty.gov.

Město má dokonce i své vlastní malé letiště Kapalua, kam pravidelně létá aerolinka Mokulele Airlines 3-4x denně z Honolulu (jednosměrná letenka od 80 USD).

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.