Maui – Havajské ostrovy

23 míst co vidět na Maui

Kaanapali Beach

Kaanapali Beach

Jedna z nevyhlášenějších amerických pláží, 3 míle dlouhá písečná Kaanapali ve stejnojmenném městečku, se nachází na západním pobřeží ostrova. I když je obklopena těmi nejdražšími hotelovými resorty, je veřejně a zdarma přístupná. Faktem ale je, že ke klidu tu je docela daleko, v obložení stovek návštěvníků je prakticky po celý den a zvlášť večer, kdy se odsud snadno pozoruje západ slunce.

Nejlevnější ubytování na Maui

Koupání a zázemí pláže

Na pláži Kaanapali se můžete těšit na jemný zlatavý písek, palmy poskytující příjemný stín a menší hotelové komplexy oddělující pláž od centra městečka a silnice. Podél celé pláže vede také pěší promenáda s lavičkami.

Hotelové komplexy nabízejí půjčení lehátek a slunečníků, ale ceny atakují 50 USD za den. Na levné restaurace a plážová bistra zde nenarazíte, proto si nezapomeňte přinést dostatek zásob. Z pláže Kaanpali se naskýtají nádherné výhledy na ostrovy Molokai a Lanai i na západy slunce.

O něco klidnější, avšak velmi podobní prostředí nabídne sousední navazující pláž Kahekili Beach.

Ubytování

Chcete-li si na Maui užít plážovou dovolenou se vším komfortem, pak je letovisko Kaanpali dobrou volbou. Přímo u pláže najdete mnoho krásných 4* i 5* hotelů. V těchto hotelech si však zaplatíte za lokalitu a ceny ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc se pohybují mezi 11 000 a 20 000 Kč.

Seznam hotelů v Kaanapali

Kaanapali ale patří obecně k nejdražším místům na Havajských ostrovech. Zhruba o polovinu levnější ubytování můžete sehnat v blízkých městečkách Lahaina a Kapalua.

Jak se sem dostat

Do Kaanapali se velmi snadno dostanete autem po hlavní ostrovní silnici číslo 30. Pláž leží asi 47 km od letiště Kahului. Zdarma lze parkovat na veřejném parkovišti u jižního konce pláže.

Dostanete se sem i autobusovou linkou číslo 25 (Ka'anapli Islander) z Lahainy i Kapaluy zhruba 1 za hodinu. Z Kahului pak jezdí do města Lahaina taktéž 1x za hodinu autobus číslo 20 (Lahaina Islander). Jízdní řády a mapy linek najdete na webu mauicounty.gov.

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.