Maui – Havajské ostrovy
Maui

23 míst co vidět na Maui

Red Sand Beach (Kaihalulu)

Pláž

Kaihalulu Beach

Popularita Red Sand Beach alias Kaihalulu Beach je na první pohled patrná. Pláž pokrývá velmi exotický písek zbarvený do ruda, což je v rámci světa unikát. Pláže s černým či zlatým pískem se objevují častěji, ovšem pláží s červeným pískem na světě mnoho není (jmenujme například Kokkkini Beach na řeckém Santorini).

Nejlevnější ubytování na Maui

Písek je tmavě rudý a kontrastuje tak se sytě modrou vodou, černou mořskou stěnou a zelenými stromy na pobřeží. Skalní stěny za pláží neustále erodují, což zátoku pomalu zvětšuje. Právě tyto skály bohaté na železo způsobují zabarvení pláže.

Pláž Red Sand Beach je částečně chráněna před rozbouřeným oceánem přirozenou mořskou skalní stěnou umístěnou asi 50 metrů od břehu, která chrání záliv před velkými vlnami. Ať tak či tak, koupání se zde rozhodně nedoporučuje a kvůli silným proudům je velmi nebezpečné!

Jak se sem dostat

Red Sand Beach leží hned za vesničkou Hana doslova pár metrů za posledními domy. Vzhledem k umístění pod vysokými skalními převisy je však krátká cesta dost nebezpečná, respektive vyžaduje velkou pozornost a pevnou obuv. Cesta dlouhá asi 200 metrů má převýšení kolem 50 metrů a vede úzkou stezkou nad útesy.

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.