Maui – Havajské ostrovy

23 míst co vidět na Maui

Road to Hana

Cesta

Les na Road to Hana

Scénická silnice číslo 360 zvaná jako Road to Hana nebo také Hana Highway je neoddiskutovatelnou top atrakcí na ostrově Maui. Klikatá silnice se vine podél divokého a řídce osídleného severního pobřeží ostrova mezi největším městem Kahului a městečkem Hana na úplném západě Maui, avšak pokračuje ještě dál...

Nejlevnější ubytování na Maui

Road to Hana nabízí neuvěřitelné scenérie severního pobřeží hustě porostlého džunglí, která po strmých svazích padá do rozeklaného pobřeží Pacifiku. Doslova každých pár set metrů narazíte na vodopády přímo u silnice, kouzelné výhledy na oceán i mnoho atrakcí.

Trasa Hana Highway

Nejkrásnější partie této silnice začínají ve vesničce Haiku, kde končí silnice číslo 36 a plynule na ní navazuje známá silnice 360. Po cestě vás čeká nesčetně serpentin i zrádné úzké úseky, nikam nespěchejte a užívejte si pomalé jízdy.

Cesta pokračuje podél celého severního pobřeží, mine městečko Hana na samotném západě a míří dál na jih do odlehlé oblasti zcela mimo civilizaci.

Na jižním pobřeží se silnice mění v úzkou rozbitou asfaltku číslo 31, kterou můžete objet celé západní Maui kolem dokola, ale tato část trasy se doporučuje jen vozidlům s vyšším podvozkem a náhonem 4x4.

Vzdálenosti:

  • Kahului – Hana: 51 mil / 82 km / 2 až 2,5 hodiny
  • Hana – Waimoku Falls: 11 mil /  18 km / 30 minut
  • Hana – Kahului jižní cestou: 70 mil /  112 km / 3 hodiny

Atrakce a zajímavosti podél Road to Hana

Připravte se na dlouhou cestu plnou fotozastávek a krátkých procházek. Hana Highway a krásy podél cesty vás donutí se kochat pomalou jízdou. Rozhodně neopomeňte tyto zajímavosti:

  • Twin Falls – malá soukromá rezervace s nádhernými květinami a dvojitým vodopádem uprostřed deštného pralesa
  • Rainbow Trees – eukalyptový háj se stromy, jejichž kmeny hrají duhovými barvami všech odstínů
  • Ke'Anae – vesnička a nádherný poloostrov s dramatickým pobřežím přesně na půli trasy Hana Road ideální k zastávce na piknik
  • Waiʻānapanapa State Park – přírodní rezervace se skalními útvary z lávových kamenů na dramatickém pobřeží a zajímavá pláž s černým sopečným pískem
  • Red Sand Beach – exotická pláž s temně rudým pískem, která patří jen k několika málo červeným plážím na světě
  • Oheo Gulch – přírodní bazénky, ve kterých se můžete vykoupat, vytvořené proudem řeky a kaskádovitými vodopády
  • Waimoku Falls – nejvyšší volně přístupný vodopád na ostrově Maui přístupný pohodlnou stezkou skrz bambusový háj

Ubytování na Road to Hana

Chcete si Road to Hana užít naplno a zastavit se tu i na noc? Pak se podívejte na tato skvělá ubytování v přírodním ráji na začátku i konci Hana Highway.

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.