Maui – Havajské ostrovy

23 míst co vidět na Maui

Waihee Ridge Trail

Příroda

Waihee Ridge Trail

Jedna z nejkrásnějších turistických stezek na Maui vás zavede skrze hustý deštný prales a hluboké údolí od pobřežní silnice až na vrcholek hory, nad mraky, nad mlhu, do absolutního ticha.

Nejlevnější ubytování na Maui

Obtížnost a délka cesty

Waihee Ridge Trail je dobře vyšlapaná a relativně pohodlná stezka bez nebezpečných úseků. Důvod, proč je hodnocená jako náročná, tkví především ve velkém převýšení. Celkem Waihee Ridge Trail měří asi 3,5 km jedním směrem, přičemž vracet se budete muset stejnou cestou, takže celkem ujedete kolem 7 km.

Po celé délce trasy se vám budou naskýtat nádherné výhledy do džunglí porostlých údolí a poslední třetinu si užijete hřebenovou túru po okraji 782 metrů vysoké hory Lanilili.

Jak se sem dostat

Trek se vine horskými úbočími na severozápadním pobřeží Maui a jeho začátek je dobře dostupný autem. Při cestě z Kahului po silnici číslo 340 dojedete k farmě Mendes Ranch, u které se musíte dát ostře vlevo a pokračovat po silničce Maluhia Road. Krátce po odbočení z hlavní silnice musíte otevřít bránu, kterou za sebou ihned zavřete. Vjíždíte na pozemky farmy a brána chrání dobytek před rozutečením, cesta je však turistům zpřístupněna. 

Asi po 1,5 km dorazíte k parkovišti, kde začíná Waihee Ridge Trail.

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.