Maui – Havajské ostrovy

23 míst co vidět na Maui

Kahului

Kahului

Kahului je největší město na ostrově Maui a spolu se sousedním Wailuku, se kterým tvoří jednu zastavěnou aglomeraci má téměř 40 000 obyvatel. Díky svojí centrální poloze, hlavnímu letišti na ostrově Maui a relativně levnému ubytování (na poměry Maui) slouží Kahului pro mnoho turistů jako základna pro pobyt na ostrově.

Nejlevnější ubytování na Maui

V Kahului nehledejte žádné historické památky, ani významné turistické atrakce, nicméně jako základna pro pobyt poslouží město excelentně. Najdete zde hned několik hypermarketů typu Wallmart, Foodland, Safeway nebo Whole Foods, levné restaurace a fast-foody, kanceláře turistických agentur nabízejících například šnorchlovací výlety nebo vyhlídkové lety vrtulníkem a díky své poloze i začátek většiny hlavních silnici na Maui.

K nejlepším místům přímo v Kahului patří oblíbená pláž Kanaha beach s ideálními podmínkami pro kitesurfing i windsurfing. Stále větrné počasí a malé až středně velké vlny na široké prostorné pláži vás zabaví i na několik dní.

Ubytování

Právě v Kahului, resp. ve Wailuku najdete nejlevnější ubytování na celém Maui. Za cenu kolem 3 500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji nebo od 1 400 Kč ve společném hostelovém pokoji nabízí oblíbený baťůžkářský The Northshore Hostel Maui.

Zhruba o polovinu víc zaplatíte ve skvěle hodnoceném penzionu Iao Valley Inn, což je na Maui stále více než přijatelná cena.

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.