New York night

34 míst co vidět v New Yorku

Bronx Zoo

Příroda

Bronx Zoo

I když je newyorská čtvrť Bronx (dnes už víceméně neprávem) spojená s vysokou kriminalitou, přesto do ní ročně zamíří přes 2 miliony turistů. Důvod je jednoduchý. Právě v Bronxu se nachází jedna z největších městských zoologických zahrad na světě, která bude ideálním místem na půldenní výlet z ruchu velkoměsta.

Zoologická zahrada otevřená v roce 1899 se postupně vypracovala v jednu z největších na světě. Pohltí vás neobyčejnou druhovou rozmanitostí zvířat a nadšenci tu stráví klidně celý den.

Atrakce a zvířata v Zoo Bronx

Hlavní zoo v New Yorku se rozkládá na ploše 107 hektarů, což je pro srovnání takřka 2x tolik jako zoo v Praze. 

Zoo nabídne přes 4 000 kusů zvířat 650 různých druhů. Obdivovat zde budete velké primáty, slony, kočkovité šelmy, stovky ptáků... vyjmenovávat zdejší živočichy by však bylo zbytečné. Najdete zde takřka vše z celého světa.

Tradičně největší pozornost přitahují ty největší pavilony, mezi něž patří Congo Gorilla Forest s dvacítkou goril nížinných, dále Africké pláně s mnoha zvířaty známými z afrických safari a zmínku si jistě zaslouží i pavilon medvědů.

Vstupné a otevírací doba

Od začátku dubna do prvního týdne v listopadu je Zoo Bronx otevřená v časech 10:00–17:00, o víkendech a svátcích až do 17:30.

Ve zbytku roku pak v čase 10:00–16:30.

Cena vstupenky se rozděluje podle kategorie návštěvníků:

  • 41,95 USD – dospělí nad 13 let
  • 36,95 USD – senioři nad 65 let
  • 31,95 USD – děti pod 13 let

Oficiální web zoo: bronxzoo.com

Jak se do Bronx Zoo dostat?

Zahrada leží na severním okraji New Yorku ve čtvrti Bronx. Má několik vchodů, k některým z nich se přitom poměrně snadno dostanete metrem přímo z Manhattanu. Využijte tyto stanice metra:

  • West Farms Sq - E Tremont Av (480 metrů od vstupu do zoo): červená linka 2, zelená linka 5 (pozor, vybrané expresní spoje linky 5 tuto stanici projíždějí)
  • Pelham Parkway (650 metrů od vstupu do zoo): červená linka 2, zelená linka 5 (pozor, do této stanice jezdí jen část spojů linky 5)

Cesta metrem na střední Manhattan (Times Square) zabere cca 40 minut, na dolní Manhattan pak asi 60 minut.

Chystáš se do New Yorku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.