Diamnond Head

19 míst co vidět na Oahu

Turtle Bay

Turtle Bay

Oblast několika pláží na samém severu Oahu zvaná souhrnně jako Turtle Bay (občas se užívá název Kawela Bay) je nádherné místo s malými zátokami a klidnými plážemi s jemným bělostným pískem.

V Turtle Bay nikdy nenarazíte na davy turistů, užijete si poloprázdné pláže daleko od velkých měst. Hlavní lákadlem Turtle Bay jsou však, jak název napovídá, želvy Karety obrovské, které můžete spatřit v tamních vodách a méně často pak i na souši. Chcete-li mít ale jistotu pozorování želv, zamiřte spíš na nedaleko Laniakea Beach, kde se želvy za potravou na souš vydávají mnohem častěji.

Všechny pláže, včetně těch náležících hotelovým resortům, jsou přístupné zdarma.

Jak se sem dostat?

Pláže Turtle Bay leží na nejsevernějším výběžku ostrova Oahu asi 67 km od Honolulu po kvalitní dálnici. K většině pláží se kromě auta bez problémů dostanete i autobusem linky 60 (cca 2x za hodinu z Honolulu i okolních měst) nebo 88A (expresní z Honolulu).

Ubytování

Pokud si chcete užít velmi klidnou plážovou dovolenou, vypravte se alespoň na pár dní právě do Turtle Bay. Za pohodlí a klid si však řádně připlatíte. Ceny v hotelových resortech zde startují na 15 000 Kč za noc pro 2, v menších soukromých apartmánech pak zhruba na 6 500 Kč. 

Nejznámější hotel celého severního Oahu - Turtle Bay Resort - leží přímo na pláži a řadí se mezi nejoblíbenější resorty na celých Havajských ostrovech.

Všechna ubytování v Turtle Bay

Chystáš se na Oahu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.