Tanzanie
Tanzanie

9 míst co vidět v Tanzanii

Arusha

Arusha

Kosmopolitní Arusha je považována za hlavní město safari. Najdete zde spoustu hotýlků, lepších hotelů, barů a klubů, neziskových organizací a směs turistů a bělochů, kteří se zde usadili kvůli rostoucímu zájmu o safari a národní parky.

Ve městě pod horou a zároveň vyhaslou sopkou Meru (4.566 m n. m.) žijí zástupci kmene Meru, indičtí a jiní asijští obyvatelé v počtu kolem 350.000. Jedná se o třetí největší město Tanzanie, které se nachází kousek od hory Kilimandžára, většina výstupů se tak organizuje odtud. Asi hodinu vzdálené Moshi, které je ke Kili blíž, také disponuje spoustou firem nabízející zdolání Kili, ale v Arushi jich najdete víc. Odtud se také pořádají aklimatizační výstupy na Meru, pro ty, kteří chtějí Kili opravdu pokořit, je čtyřdenní trek na Meru povinností.

Sopečný popel v okolí Arushy vytvořil perfektní půdu pro pěstování různých plodin, v posledních letech zde pěstují kávu, malé kavárničky jsou roztroušeny po celém městě. Pěstuje se tu rýže, kukuřice, proso, čirok, banány, fazole, zelenina a květiny. Kolem Arushy se nachází naleziště tanzanitu, slavného místního modrého polodrahokamu. Těžbu a obchod s ním dnes ovládají velké nadnárodní společnosti. Arusha je důležitým diplomatickým centrem, od roku 1994 zde sídlí mezinárodní trestní tribunál pro Rwandu.

Arusha není pravým historickým centrem Tanzanie, nenajdeme zde mnoho památek. Nicméně zde stojí za návštěvu Národní muzeum přírodní historie, Hodinová věž, Památník Uhuru (nezávislosti) a centrální tržiště.

Chystáš se do Tanzanie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.