Tanzanie
Tanzanie

9 míst co vidět v Tanzanii

Kráter Ngorongoro

Ngorongoro

Kráter Ngorongoro najdete zhruba 180 km od Arushi, mnohými cestovateli považovaný za největší přírodní zoo na světě. Je to 19 km široká kaldera, kráter po vybuchlé sopce, na jehož dně žije až 30.000 savců. Můžete zde najít Velkou pětku – nosorožce, slona, leoparda, lva a buvola.

Nosorožec dvourohý zde byl pytláky takřka vyhuben, najdete zde jen několik posledních kusů. Do kráteru vedou tři cesty a stěnu vysokou asi 600 m autem zdoláte za půl hodiny. Jedna cesta je obousměrná, turistické džípy většinou využívají cestu pro sestup a druhou pro výstup. Na oboustranné cestě v ranních hodinách můžete pozorovat Masaje, jak se svými stády sestupují do kráteru, aby krávy napojili.

Lidé v kráteru již od roku 1975 žít nesmí, nicméně Masajům je povoleno pobývat v Ngorongoro conservation area, oblasti, která se rozléhá kolem kráteru. Díky tomu zde také vyrostly masajské bomy, vesnice, kde se turista může za poplatek setkat s Masaji. Celé je to však v podobě skanzenu a Masajové si zvykli na dolary, jsou to drsní obchodníci, pro ně nic než dobytek nemá cenu.

Chystáš se do Tanzanie?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.