Írán

Akční letenky na přelomu jara a léta z Prahy do Íránu za 4.289 Kč.

13 komentářů
2017-02-20T18:04:53+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Nejen zvýhodněné tarify do Bangkoku nabízí Ukraine Intarnational Airlines na přelomu jara a léta, zaletět s výraznou slevou si můžete také do úžasně kontrastního Íránu, kde můžete zažít a navštívit moderní kosmopolitní Teherán, tradiční a historická města (Esfahán, Mašhhad a další), hory, pouště, ale i moře nebo třeba rýžová políčka na severu.

  • Praha – Teherán za 4.289 Kč rezervuj >>
  • Vídeň – Teherán za 180 € / 4.905 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: konec května – červen 2017
  • Platí do vyprodání míst
Společnost UIA nabídne i zvýhodněné tarify při cestách z Prahy na Kypr či do tureckého hlavního města Ankary: Odbavené zavazadlo do 23 kg můžete přepravovat zdarma.

Před cestou

V současnosti vyřídíte víza pro vstup na íránské území po příletu na Mezinárodní letiště v Imáma Chomejního v Teheránu. Vízum obdržíte po zaplacení poplatku ve výši 50 až 75 € (osobní zkušenosti se liší) a po předložení potvrzení o zpáteční letence a zajištěném ubytování pro první noc. Liší se také zkušenosti o pojištění, někomu je uznáno zajištěné z domova, někdo si musí zakoupit na letišti pojištění místní (kolem 20 až 30 €) On-arrival víza vás opravňují k pobytu v Íránu na maximálně 14 dní.

Od ledna je možné žádat méně stresující cestou i o e-víza. Na stránce e_visa.mfa.ir/en vyplníte žádost a obdržíte víza s platností na 30 dní. Potřebovat budete kopii první stránky pasu a pasovou fotografii v elektronické podobě. Vyřízení může trvat až 10 dní. Informace jsou však poměrně nejasné, lze se doptat na velvyslanectví v Praze.

Vezměte si s sebou dostatečnou hotovost, mezinárodní platební karty v Íránu stále nefungují. Eura nebo dolary směníte bez problému.

Na místě je upozornění, že pokud se chystáte v budoucnu do USA a již jste byli v Íránu, budete si muset vyřídit standardní vízum, ESTA vám stačit nebude.

Ubytování

I po omezení sankcí se na běžných vyhledávačích s levnými hotely v Íránu nesetkáte. V nabídce jsou spíše dražší a luxusnější z nich. Řešením tak bude najít si ubytování přímo na místě. Největší koncentrace levnějších hotelů je okolo náměstí Immáma Chomejního. Chcete-li mít alespoň první noc zajištěnou, zkuste například turisty oblíbený Firouzeh Hotel, rezervaci je ale nutné provést dopředu. Má-li někdo osobní zkušenosti s jinými hotely, nechť se podělí ve fóru nebo v komentářích.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-02-20T19:04:53+01:00

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce