Akční letenky na přelomu jara a léta z Prahy do Íránu za 4.289 Kč.

Írán
Před 4 měs

Jak akci využít?

Nejen zvýhodněné tarify do Bangkoku nabízí Ukraine Intarnational Airlines na přelomu jara a léta, zaletět s výraznou slevou si můžete také do úžasně kontrastního Íránu, kde můžete zažít a navštívit moderní kosmopolitní Teherán, tradiční a historická města (Esfahán, Mašhhad a další), hory, pouště, ale i moře nebo třeba rýžová políčka na severu.

  • Praha – Teherán za 4.289 Kč rezervuj >>
  • Vídeň – Teherán za 180 € / 4.905 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: konec května – červen 2017
  • Platí do vyprodání míst
Společnost UIA nabídne i zvýhodněné tarify při cestách z Prahy na Kypr či do tureckého hlavního města Ankary: Odbavené zavazadlo do 23 kg můžete přepravovat zdarma.

Před cestou

V současnosti vyřídíte víza pro vstup na íránské území po příletu na Mezinárodní letiště v Imáma Chomejního v Teheránu. Vízum obdržíte po zaplacení poplatku ve výši 50 až 75 € (osobní zkušenosti se liší) a po předložení potvrzení o zpáteční letence a zajištěném ubytování pro první noc. Liší se také zkušenosti o pojištění, někomu je uznáno zajištěné z domova, někdo si musí zakoupit na letišti pojištění místní (kolem 20 až 30 €) On-arrival víza vás opravňují k pobytu v Íránu na maximálně 14 dní.

Od ledna je možné žádat méně stresující cestou i o e-víza. Na stránce e_visa.mfa.ir/en vyplníte žádost a obdržíte víza s platností na 30 dní. Potřebovat budete kopii první stránky pasu a pasovou fotografii v elektronické podobě. Vyřízení může trvat až 10 dní. Informace jsou však poměrně nejasné, lze se doptat na velvyslanectví v Praze.

Vezměte si s sebou dostatečnou hotovost, mezinárodní platební karty v Íránu stále nefungují. Eura nebo dolary směníte bez problému.

Na místě je upozornění, že pokud se chystáte v budoucnu do USA a již jste byli v Íránu, budete si muset vyřídit standardní vízum, ESTA vám stačit nebude.

Ubytování

I po omezení sankcí se na běžných vyhledávačích s levnými hotely v Íránu nesetkáte. V nabídce jsou spíše dražší a luxusnější z nich. Řešením tak bude najít si ubytování přímo na místě. Největší koncentrace levnějších hotelů je okolo náměstí Immáma Chomejního. Chcete-li mít alespoň první noc zajištěnou, zkuste například turisty oblíbený Firouzeh Hotel, rezervaci je ale nutné provést dopředu. Má-li někdo osobní zkušenosti s jinými hotely, nechť se podělí ve fóru nebo v komentářích.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele roman.sochora

V Iranu jsem byl v říjnu 2016 a teď v únoru znova. Vždy jsem žádal o víza až na místě a pokaždé jsem dostal víza na 30 dní za 75€. Teď v únoru se mi poprvé podařilo dostat z letiště do centra jinak než taxíkem - Na letišti v Tehranu vyjít ven v horním patře a přejít nadchodem přes hlavní několikaproudovou silnici. Po východu z nadchodu se dát hned doleva k hlavní silnici a mávnout si na jeden z malých autobusů, který vás doveze na metro za méně než 1€. (Taxi je cca 35€) Taky se mi povedlo vyměnit české koruny za místní měnu na náměstí/metru Ferdowsi. (poplatek cca 20%, ale i tak jsem byl rád) Na tomto náměstí je spousta bank a směnáren a v případě nouze se tu dá vybrat (s poplatkem) i z VISA karty nebo paypalu...

Přidal se 09. 03. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele majka.and

Visa od arrival se tedy dostávají na jak dlouho, na 14 dní? Nezměnili to náhodou dva roky zpátky na 30 dní? Jaké vízum jste na letišti dostali vy?

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 3 příspěvků
Aktivní před 4 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele jana.vavrincova

Minulé vízum z října má platnost dokonce 3 měsíce, je tam sice ůdaj, že budeme 12 dní, ale když se podívám na od ...do platnost, jsou to 3 měsíce. Také stálo 75 euro. Ale nechtěli jsem tak dlouhé, prostě jsme dostali. Jedná se o vízum na letišti. předtím dvakrát to odpovídalo počtu dní, co jsme žádali. Takže netuším, jak to funguje. Zítra letím znovu, zjisrím, co se změnilo.

Přidal se 09. 03. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele nataliepolakova

Bola som v Irane na prelome červenec/ srpen 2016, vízum vydané na 30 dní s platnosťou 3 mesiace - je možné ho ľahko predĺžiť v každom väčšom meste (teheran, esfahan, shiraz,..)

Přidal se 01. 04. 2016
Napsal 66 příspěvků
Aktivní před 8 dny
Zobrazit profil
Avatar uživatele misog

teraz vo feb, visa on arrival bolo na 30 dni s jednym vstupom do krajiny

Přidal se 01. 04. 2016
Napsal 66 příspěvků
Aktivní před 8 dny
Zobrazit profil
Avatar uživatele misog

byvanie spokojnost s http://hostelsiniran.com/ cca do hodiny sa ozvali ohladom kazdeho byvania ci je miesto alebo nie, platba vzdy az na recepcii.

Přidal se 10. 11. 2014
Napsal 10 příspěvků
Aktivní před 17 dny
Zobrazit profil
Avatar uživatele Petrmach

Přátelé, prosím o aktuální informace k vízům. Nově existuje možnost vyřídit předem e visa, na stránkách se ale dočtu o následné nutnosti nějakého pohovoru či co, máte někdo praktickou zkušenost zda je to tak jak se píše ? Druhý dotaz - pokud požádám o vízum které potřebuji na 30 dní, je třeba řešit časovou prodlevu /jako např. u víz do Indie/ tak, abych dostal vízum na termín který potřebuji ? Díky Petr

Přidal se 22. 03. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele novakjanpavel

Vrátil jsem se v únoru 2017 z cesty po Íránu. Vízum (jednorázový vstup) jsem zakoupil na letišti v Teheránu za 75 EUR s platností na 30 dní. Vše proběhlo bez komplikací.

Přidal se 08. 06. 2014
Napsal 170 příspěvků
Aktivní před 4 dny
Zobrazit profil

3 tyzdne v Irane 6 a pol roka dozadu: http://www.romanherda.com/category/gruzinsko-armensko-iran-2010/

Přidal se 29. 04. 2015
Napsal 4 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele Dostic

Fajn lidi, dobrý jídlo, exotická atmoška. A to jsme tam byli "jen" na "eurovíkendu" :-)) http://www.thebeastandbeauty.com/iran?start=3

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele coinneach

Cestovní pojištění si od nich není nutné kupovat. Stačí mít potvrzení v angličtině, že se Vaše pojistka vztahuje na Írán.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 3 příspěvků
Aktivní před 4 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele jana.vavrincova

Do Firouzeh hotelu jsem psala v prosinci s žádostí o ubytování na tento týden. Nikdy neodpověděli. Jednou jsme spali v hotelu Khazar Sea, ale nemají mail, bylo to až na zpáteční cestě.Jedná se o velice jednoduché ubytovaní, cena byla nízká, tvrdé postele, sprcha a záchod na dvoře, ale na přespání stačí, hotel je v průvodci Lonely planet. Letos mi na mail velice rychle odpověděli z hotelu Fars, jedna noc je za 40 dolarů. jsem sama , jedná se ale o dvojlůžkový pokoj. Ohledně pojištění, pokud budete mít potvrzení z pojištovny, že pojištění platí na celém území Iránu, výslovně musí být uvedeno, platit jejich pojištění nebudete, tedy my jsme neplatili. Uředník dá na druhou stranu razítko. Potvrzení v angličtině dodá pojištovna.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele phco

Uvedene cestovni obdobi odpovida ramadanu.

Přidal se 11. 02. 2015
Napsal 32 příspěvků
Aktivní před 25 dny
Zobrazit profil

mají tam i pár víkendů v květnu a červnu do Kyjeva za 100€, což sice není žádná láce, ale oproti jejim klasickým 5-6000,- to jde. Navíc ideální pro líné pražáky :-)

Přidal se 14. 02. 2015
Napsal 73 příspěvků
Aktivní před 8 dny
Zobrazit profil

Třeba se někdo inspiruje :) http://vocasontheway.cz/iran-rijen-2015/

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Prázdninový Skiathos z Mnichova
-61 %

Honem, dokud jsou místa!

Madeira na týden z Prahy s 4* ubytováním
-45 %

To bude jízda!

Na road trip do Kalifornie z Berlína
-35 %

To bude jízda!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Írán  

Tajemstvím opředená Perská říše

Stát nacházející se v jihozápadní Asii, ostrov relativní stability a bezpečí v jinak turbulentním a konflikty zmítaném regionu. Na severu sousedí s Tureckem, Arménií, Azerbajdžánem a Turkeminstánem. Na východě jsou jeho sousedy Afghánistán a Pákistán. Výčet sousedících států pak uzavírá v současnosti nejrozvrácenější země region – Irák.

Írán má na severu přístup ke Kaspickému moři a na jihu pak k zálivu Perskému (dle arabských států Arabskému), jež je součástí Indického oceánu. Jedná se o poměrně rozsáhlý a velmi hornatý, převážně ve vysoké nadmořské výšce položený stát, s výraznými horskými celky (Elbroz na severu, Zagros na jihozápadě a Íránská vysočina v centrální části), a tudíž i odlišným podnebím v jednotlivých regionech.

I dnes částečně opředený tajemstvími, pro mnohé těžko pochopitelný, mnoha médii západního světa prezentovaný většinou nikoli v dobrém světle, takový je z pohledu neobeznámeného Evropana dnešní Írán. Díky svému jadernému programu, a tudíž určité mezinárodní politické a ekonomické izolaci, je Írán jen v porovnání s tradičními evropskými destinacemi turismem jen málo dotčen.

Přitom se jedná o zemi neuvěřitelně pestrou. A to z mnoha a mnoha různých pohledů. Vzpomeňme jen na neuveřitelnou pestrost krajiny – už zdejší pouště se svými mnoha podobami a datlovými oázami desítky kilometrů vzdálenými od nejbližších měst, se všudypřítomnými, mnohdy bizarními vyprahlými horskými celky okolo nebo dokonce nejvyšší, stále zasněžený kužel Damávand.

V ostrém kontrastu je pak se svými rýžovými poli a čajovými plantážemi svěže zelený pobřežní pás Kaspického moře nebo lesy na severozápadě, při hranici s Tureckem. Extrémními teplotami a vlhkostí pak zaskočí Středoevropana realita letního Perského zálivu. Celé území obývá nemálo různých národností hovořícími svými jazyky pyšnícími se svoji kulturou i náboženstvím. Množství zachovalých památek mnohdy i světového významu pak doplňuje takovou nabídku, ze které by si žádný cestovatel jen těžko nevybral něco pro sebe.

Průvodce pro Írán