Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Patříte–li k méně flexibilním cestovatelům a vaše volno je řízené víkendy a svátky, možná byste mohli popřemýšlet o prodlouženém víkendu na proslulém ostrově Ibiza. Zpáteční letenky od čtvrtka do neděle, kdy čtvrtek a pátek 5.–6.července je státní svátek, jsou dostupné z berlínského letiště Tegel za 60 €, asi 1 550 Kč.

Ibiza patří k dražším, ne–li nejdražším variantám pro trávení dovolené u moře, proto je nutné počítat s vyššími náklady za ubytování. Nezaměříte–li se úplně na nejlevnější varianty, jako zlatou střední cestu bych zvolil hotely v oblasti Sant Antoni. Např. Tropical Hotel na 3 noci se snídaní i bazénem tu vychází na 8 611 Kč pro dva. Do Sant Antoni pak jezdí z letiště každých 30 minut autobus L9 za 4 €.

Tento balíček tak vyjde na 5 900 Kč za osobu na 3 noci.

Odlet je ve čtvrtek odpoledne 16:40–19:35 a návrat v neděli 20:15–22:40. Kdo by musel vstávat v pondělí brzy do práce, je možné pobyt o den zkrátit a vracet se již v sobotu. Tak či onak, bude doprava na letiště menším háčkem. Zatímco řidiči dojedou na letiště vlastním autem a zaparkují za 38 €, neřidiči se musí přizpůsobit a dojet do Berlína s Elines za 350 Kč, zpět pak nočním autobusem Flixbus za 999 Kč z hlavního autobusáku s odjezdem v 23:55.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
IBZ Ibiza
Španělsko
Ibiza
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)
Španělsko - Valencia
Hotel Tropical na 3 noci s bazénem
Španělsko
3 hvězdičky Snídaně

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petra _9
Petra _9

Nevíte jak je to s tím flixbusem z letiště Tegel? Dle idosu odjíždí z Tegel kolem 23.25, ale na stránkách flixbusu je, že zacina až na autobusaku. Dá se tam reálně vůbec tak rychle dostat?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V tomto případě bych spíš věřil webu Flixbusu než Idosu. Stihnout se to dá, plánovač dopravy: http://fahrinfo.vbb.de/bin/query.exe/dn, do kolonky "von" zadejte "Flughafen Tegel", do kolonky "nach" pak stanici "Messe Nord/ICC" a vyplivne vám to všechna nejrychlejší spojení.

před 4 lety

Řešil jsem to minulý týden, volal jsem do Flixbusu a řekli mi, že platí to co mají na webu a informace v IDOSu týkající se jejich spojů jsou často nesprávné.

před 4 lety
Avatar uživatele Petra _9
Petra _9
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 6 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-04-13T16:06:15+02:00)

Díky, budeme to řešit při cestě z Fuerteventury, kdy je čas příletu také 22.40, tak jsem zvědavá, jak se to stihne:-) Prosím, jak je to letiště Tegel velké a jak dlouho asi zabere cesta od letadla k autobusu?

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Dóžecí palác náměstí
ušetříš až 69%
Jedem!
Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam chceš!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To bude jízda!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
5514 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Braniborská brána v Berlíně
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít boční panel
Ibiza
Španělsko Přílet na letiště Ibiza

Eivissa: do největšího města se dostanete za 10 minut autobusem číslo 10, který jezdí od 7:00 do 23:50 v intervalu 30 minut.

Sant Antoni, Sant Josep: tato města spojuje s letištěm linka 9, která jezdí každou půl hodinu od 7:00 do 1:30.

Santa Eulária, Es Canar: podél celého východní pobřeží jezdí autobus číslo 24. Interval činí 60 minut a linka jede od 7:00 do 23:00. Cesta do Santa Eulárie zabere asi 30 minut. Autobus nezastavuje ve městě Eivissa.

Jízdenky stojí od 3,50 € do 4 € podle ujeté vzdálenosti. Více informací o MHD na Ibize na webu dopravce.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1yzsB94cS2ZRlrt5IZjwxQcSIX2o]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Ibiza

Zavřít boční panel
Ibiza
Španělsko

Země slunce a dobrého jídla

Španělské království se nachází na Pyrenejském poloostrově. Na západní straně sousedí s Portugalskem, na severu hraničí s Francií a Andorou a na jihu s Gibraltarem. Ke Španělsku také patří Kanárské ostrovy, které leží v Atlantickém oceánu, a Baleárské ostrovy ve Středozemním moři. Španělsko omývá z východu Středozemní moře, Atlantský oceán ze západu a na severu se nachází Biskajský záliv.

Španělsko je země dobrého jídla, pití a především hřejivého slunce. Za teplem se zde člověk může vydat kdykoli díky Kanárským ostrovům, kde je teplo opravdu pořád.

Průvodce pro Španělsko