Jak akci využít?

Během jarních víkendů v průběhu května a června (máj a jún) nabízí nízkonákladová aerolinka Wizz Air zpáteční letenky z letiště v Budapešti do kosovské Prištiny za 5 980 forintů (490 Kč). Pokud ale pro koupi využijete jinak vždy dražšího zprostředkovatele Pelikan.sk, měli byste dosáhnout na cenu 10,69 € za zpáteční letenku (275 Kč).

Systém nám dovolil dojít bez aktualizace ceny až k samotné platbě. Šance, že se jedná o dotovanou promo akci Pelikána je tedy vysoká. Jiné, než 6 € lety nekupujte – tam přirážka již existuje.

Jeden z nejmladších států Kosovská republika nabídne nevšední panoramata zejména těm, kteří si půjčí v Prištině auto a projedou venkovské lokality. Krom hor, lesů a luk objevíte i spoustu kostelíků, klášterů, mešit a malých center větších či menších měst. Mrkněte na mapu, co navštívit v našem průvodci Kosovem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Budapešť
Maďarsko
Priština
Srbsko
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na pelikan.sk

  Ukázka letenek z 26. 03. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 000 Kč . Ušetříš přibližně 73 %.

Do kdy akce platí?

Do aktualizace cen na straně prodejce.

Na jaké termíny jsou letenky?

Platí pro pondělky a pátky během května a června.

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a váze 10 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

M M

Ahojte :) Ja letim v termine od 22.6 do 25.6.2018 :) Keby sa chcel niekto pridat, ozvite sa :)

Odpovědět
před rokem

Prosím o radu. Letíme s 2 letým dítětem ale letecká společnost nepřepravuje kočárky zdarma dětem právě od 2 let. Nevíte o nějakém bazarovém servru (jako náš bazoš apod.) v Kosovu? Raději si nějaký levný kočárek koupíme na místě než platit a ještě se tahat s kočárkem z domu.

před rokem

Upřímně, s malými dětmi bych do Kosova nejezdila. Přeci jen je to oblast s přítomností vojenských sil a úroveň zdravotnictví není také příliš vysoká. Dítě může být citlivější na to, co sní nebo vypije. Nevím, jak je to teď, ale ještě před pár lety šla elektřina třebas jen 2 hodiny denně.

před rokem

Také si vzpomínám, jak nám v noci povolili kola na autě, zjistili jsme to až za jízdy, naštěstí jsme včas zastavili. A jak jsem psala, od min to nebude vyčištěné ještě hodně dlouho.

před rokem
David Eiselt

Kočárek je zdarma pro malé děti vždy. Takže toto je ok :)

S tou bezpečností v Kosovu... no, Šárka by měla asi vycestovat ;)

před rokem

Žila jsem tam a pracovala několik let. :-)

před rokem

Davide, včera jsem volal na Wizz a tvrdili mi že kočárek je zdarma jen do 2 let dítěte. Právě jsem chtěl vědět jestli je možné zdarma převézt místo kočárku krosnu pro dítě a odpověď byla že i za kočárek, nebo krosnu musíme zaplatit. Asi jim zavolám znovu, není to poprvé co jsem od nich slyšel 2 různé informace :)

S tou bezpečností nevím. Nebezpečného blbce není problém potkat ani v Praze na náměstí.

před rokem

Jasně. Já vím, že posláním zdejšího webu je upozornit na levné letenky, jen si myslím, že třebas s malým dítětem, pokud stejně musím do Budapešti, bych si třebas vybrala spíš Bosnu. V Kosovu toho zas tolik není.

Hlavně nechoďte mimo asfaltové cesty, je tam ještě dost min. Jinak jsou tam krásné kláštery (Dečani) i hory v srbské části Brezovica. Z měst stojí určitě za návštěvu Prizren.

Odpovědět
před rokem

Prosím, nevíte, jestli jde nějak obejít to, že pro nás s manželem je cena letenky fajn, ale pro ročního syna je čtyřikrát dražší?

před rokem

Nevím jestli s tím nebude problém (předpokládám že ne), ale koupil bych letenku pro dítě od 2 let. Ta je už levná.

Avatar uživatele Olek
Olek

Ahojte, letím 4.-7.5. 2018. Nechce se ke mě někdo přidat? 😉

Odpovědět
před rokem

Funguje, díky moc, letíme 25.-28.5. :-)

před rokem
Avatar uživatele Petr HMB
Petr HMB

Taky mám koupeno na 25. - 28. 5. :-)

před rokem
Avatar uživatele Petr
Petr

25.5. pojede z Brna autem, návrat 28.5. Kdyby se chtěl někdo přidat, máme 1-2 volný místa v autě :-)

Super, napodruhé se podařilo. Dost možná jde o chybu, letenky, co jsem měl vyhlídnuté z Vašeho linku za 11€ byly při zadání konkrétních dat za 31€. Z Vašeho linku ale fungovalo :-)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 38%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 48%
To musíš vidět!
ušetříš až 29%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 49%
Tam chceš!
4422 starších akcí
Zavřít boční panel
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Nejlevnější možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra „Köbanya-Kispest“. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 forintů / 46 Kč (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1.650 forintů / 140 Kč.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 30 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 forintů / 77 Kč a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt

Zavřít boční panel
Srbsko Přílet na letiště Priština

V současné době není v provozu žádná příměstská doprava na letiště. Využít proto musíte služby taxi, kdy cena za jízdu do centra města činí 15 € až 20 €.

Průvodce pro Srbsko
Průvodce pro letiště Priština