Jak akci využít?

Dejte vale nejnavštěvovanějším řeckým ostrovům, kde najdete klid leda během hluboké zimy. Chcete-li se skutečně oprostit od všedního hluku a chaosu a zažít totální relax, navštivte řecký ostrov Hydra, který se od ostatních ostrovů liší tím, že je zde úplný zákaz jakékoli motorizované dopravy, výjimku mají pouze dvě vozidla: ambulance a svoz odpadů. Veškerou dopravu na Hydře obstarávají jen oslíci a mezci. Hydra si do dnešních dnů zachovává autentickou řeckou atmosféru a vzhledem k hornatému terénu je vyhledávána milovníky pěších tůr.

Na závěr pobytu v Řecku byste si neměli nechat ujít samotné Athény, které patří z hlediska historických památek k nejvýznamnějším městům na světě. Kdo neviděl Akropoli s Parthenónem, Diův chrám nebo starověkou Agoru, ten jakoby nebyl.

Pro dopravu na tento ostrov využijete kombinace levné letenky z Katovic do Athén, jízdenky na katamarán z Pirea na Hydru a hromadné dopravy v Athénách. Na příkladovém itineráři strávíme pět nocí na ostrově Hydra a dvě v Athénách v polovině června. Červnový pobyt v Řecku je garancí téměř stabilního letního počasí. Ubytování na ostrově Hydra seženete od zhruba 1.500 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji, Athény budou o něco levnější.

Z letiště v Athénách do přístavu Pireus využijete přímé autobusové linky X96, cena jízdenky činí 6 euro. Po návratu z ostrova na pevninu se dopravíte z Pirea do centra Athén přímo linkou metra, stejně tak se metrem dostanete na letiště v den návratu do Katovic. Katamarány a trajekty z Pirea na Hydru vyplouvají až 7× denně - jízdní řád.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Katovice KTW
Polsko
ATH Athény
Řecko
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Athény
Řecko
Hydra
Řecko
Zpáteční 1.5 hod jízdy (bez přestupu)

  Ukázka balíčku z 29. 03. 2018.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Taky nemůžu moc porovnávat - ale nedáme dopustit na Krétu. Hlavně po sezoně: září, říjen - moře ještě vyhřáté. Pláže jako Balos Lagoon Beach u Kissamosu nahoře. Nebo celé a relativně po sezoně opuštěné jižní pobřeží od TOP pláže Elafonissi přes Palaiochora, Sougia až po Mont Preveli Beach. Vede tam i super pobřežní trek z Elafonissi .

Z Katowic nebo Krakowa do Chanii letecky za hubičku.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele toncek
toncek

Zkoušel někdo kombinovat nějaké jiné řecké ostrovy z Atén? Volotea létá z Itálie Lefkadu, Kefalonii, Skiathos a další. O Léfkádě jsem letos právě přemýšlel, ale možná by to šlo i přes Atény - pro mě zajímavý stop over. Nebo tip na nějaký další zajímavý a ne tak provařený ostrov? Túry mě až tak nezajímají, spíš pláže. Vím, že Dave loni byl někde, kdy bylo potřeba přejet trajektem z Mykonosu. Kyklady právě mají dost ostrovů, kde není tak lehké se dostat letadlem (Paros, Naxos, Ios). Dále třeba Karpathos. Tady možná levněji vyjde letět na Rhodos nebo Krétu a odsud trajektem. Absolvoval někdo něco takového?

před rokem
David Eiselt

Jojo, byl jsem na Tinosu https://www.cestujlevne.com/pruv...ecko/tinos Za mě super, po Mykonosu příjemná změna a ten klid byl dokonalý. Co píše Lukáš, Hydra bude ještě větší extrém :)

Bohužel je to můj jediný zážitek s Řeckem, takže si detailněji srovnávat nedovolím.

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

My byli loni na Karpathosu - LAST MINUTE - 11noci z Prahy za 7k na osobu.. a musim rict - luxus. Ostrov je hodne mrtvy, krasny klid. Potkavali jsme stejny lidi na ruznych plazich porad dokola.. Nebyl problem najit plaz sam pro sebe..

před rokem
Avatar uživatele Zuzka
Zuzka

Ahoj, já byla loni na přelomu září/října v Řecku takto: Athény - Santorini-Naxos- Athény. Let tam s Ryanair z Berlína, zpět s Aegean Airlines do Prahy. Na ostrovy se člověk v pohodě dostane trajekty. Na Naxos se určitě chci vrátit, nebylo tam tolik turistů, i když i na Santorini v Perisse bylo v tomto termínu na plážích prázdno. Jen jakmile přijedete do Thery nebo Oiy, tak to je i touhle dobou masakr.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 27%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 65%
To musíš vidět!
ušetříš až 50%
To musíš vidět!
ušetříš až 65%
Všude dobře, co doma!
4526 starších akcí
Zavřít boční panel
Polsko Přílet na letiště Katovice

Z letiště do centra Katovic na zastávku u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny (poblíž je i hlavní autobusové nádraží) jezdí expresní autobusová linka AP3 nebo AP2 společnosti KZK GOP. Doba jízdy činí 50 minut a autobusy odjíždí v půl hodinovém intervalu od 3:00 do 22:00. Jednosměrná jízdenka vyjde na 14 PLN a je platná na 24 hodin i v rámci aglomerace Katovic. Koupit ji můžete v automatu na zastávce nebo v autobusu. Podrobné infromace včetně jízdních řádů na webu dopravce www.kzkgop.com.pl.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Katovice

Zavřít boční panel
Řecko Přílet na letiště Athény Eleftherios Venizelos

Do Athén

Nejrychleji se do centra Athén dostaneme metrem linky 3 s 20minutovými intervaly a zhruba 35minutovou jízdní dobou. Jízdenka na 90 minut stojí 10 € (je přestupní i na další linky). Pro jednu cestu z a jednu na letiště platí také 3denní jízdenka za 22 € (24hodinová ani 5 denní pro cestu na letiště neplatí). Dříve dostupné skupinové jízdenky byly zrušeny. Lístky na metro pořídíte v automatu ve stanici a je možné platit kreditní kartou. Metro jezdí od 5:30 do půlnoci.

Dále vedou na letiště z centrálních Athén čtyři expresní autobusové linky:

  • X93 (hlavní autobusové nádraží),
  • X95 (centrální náměstí Syntagma),
  • X96 (přístav Piraeus),
  • X97 (jižní část města, čtvrť Elliniko).

Jízda do centra trvá 60–70 minut a autobusy odjíždí zhruba každých 10 minut. Jednorázová jízdenka stojí 6 € a zakoupíte ji ve stánku na zastávce (na letišti i ve městě), lze platit kreditní kartou. Všechny autobusové linky jezdí 24 hodin denně.

Z letiště jezdí i příměstský vlak, který širokým obloukem objíždí severní athénská předměstí.

Taxi má fixní ceny. Do centrálních Athén platí v období 5:00–24:00 cena 38 €, v noci pak 54 €. 

Do přístavu Rafina a města Artemida

Pokud rovnou z letiště míříte do přístaviště Rafina cca 17 km severně, odkud vyplouvají trajekty například na ostrovy Mykonos, Tinos nebo Andros, můžete využít pravidelného autobusu společnosti KTEL Attika. Jezdí zhruba každou hodinu až hodinu a půl od cca 5:00 do 21:00 (přesný jízdní řád) s několika zastávkami v centru městečka Artemida. Cesta do Rafiny trvá asi 35 minut a jízdenka by měla stát 1,80 € (rok 2016) a platí se v hotovosti u řidiče.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1GwjNn2xpva5_hu57NyyIJ94zKd0]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Athény Eleftherios Venizelos

Zavřít boční panel
Řecko

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na četných ostrovech. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko

Zavřít boční panel
Řecko

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na četných ostrovech. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko