Řecký ostrov bez aut Hydra přes Athény během června z Katovic. Balíček od 2 200 Kč

5 komentářů
2018-03-29T09:18:00+02:00

O akci

Dejte vale nejnavštěvovanějším řeckým ostrovům, kde najdete klid leda během hluboké zimy. Chcete-li se skutečně oprostit od všedního hluku a chaosu a zažít totální relax, navštivte řecký ostrov Hydra, který se od ostatních ostrovů liší tím, že je zde úplný zákaz jakékoli motorizované dopravy, výjimku mají pouze dvě vozidla: ambulance a svoz odpadů. Veškerou dopravu na Hydře obstarávají jen oslíci a mezci. Hydra si do dnešních dnů zachovává autentickou řeckou atmosféru a vzhledem k hornatému terénu je vyhledávána milovníky pěších tůr.

Na závěr pobytu v Řecku byste si neměli nechat ujít samotné Athény, které patří z hlediska historických památek k nejvýznamnějším městům na světě. Kdo neviděl Akropoli s Parthenónem, Diův chrám nebo starověkou Agoru, ten jakoby nebyl.

Pro dopravu na tento ostrov využijete kombinace levné letenky z Katovic do Athén, jízdenky na katamarán z Pirea na Hydru a hromadné dopravy v Athénách. Na příkladovém itineráři strávíme pět nocí na ostrově Hydra a dvě v Athénách v polovině června. Červnový pobyt v Řecku je garancí téměř stabilního letního počasí. Ubytování na ostrově Hydra seženete od zhruba 1.500 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji, Athény budou o něco levnější.

Z letiště v Athénách do přístavu Pireus využijete přímé autobusové linky X96, cena jízdenky činí 6 euro. Po návratu z ostrova na pevninu se dopravíte z Pirea do centra Athén přímo linkou metra, stejně tak se metrem dostanete na letiště v den návratu do Katovic. Katamarány a trajekty z Pirea na Hydru vyplouvají až 7× denně - jízdní řád.

  • Hledej v období Letenky v této ceně platí pouze na jediný termín od 13. do 20. června, jiné termíny za vyšší cenu
  • Poletíš s aeroliniemi Wizz Air
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je Příruční zavazadlo je omezeno rozměry 55 x 40 x 23 cm a hmostností 10 kg

Kde koupit

KTW/Katovice
ATH/Athény
Zpáteční letenky
2.5 hodin letu (přímý let)
Athény
Hydra
Zpáteční jízdenky
1.5 hodin jízdy (bez přestupu)
Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2018-03-29T08:51:06+02:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Ondrej
před 5 lety

Taky nemůžu moc porovnávat - ale nedáme dopustit na Krétu. Hlavně po sezoně: září, říjen - moře ještě vyhřáté. Pláže jako Balos Lagoon Beach u Kissamosu nahoře. Nebo celé a relativně po sezoně opuštěné jižní pobřeží od TOP pláže Elafonissi přes Palaiochora, Sougia až po Mont Preveli Beach. Vede tam i super pobřežní trek z Elafonissi .

Z Katowic nebo Krakowa do Chanii letecky za hubičku.

Avatar uživatele toncek
toncek
před 5 lety

Zkoušel někdo kombinovat nějaké jiné řecké ostrovy z Atén? Volotea létá z Itálie Lefkadu, Kefalonii, Skiathos a další. O Léfkádě jsem letos právě přemýšlel, ale možná by to šlo i přes Atény - pro mě zajímavý stop over. Nebo tip na nějaký další zajímavý a ne tak provařený ostrov? Túry mě až tak nezajímají, spíš pláže. Vím, že Dave loni byl někde, kdy bylo potřeba přejet trajektem z Mykonosu. Kyklady právě mají dost ostrovů, kde není tak lehké se dostat letadlem (Paros, Naxos, Ios). Dále třeba Karpathos. Tady možná levněji vyjde letět na Rhodos nebo Krétu a odsud trajektem. Absolvoval někdo něco takového?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Jojo, byl jsem na Tinosu https://www.cestujlevne.com/pruv...ecko/tinos Za mě super, po Mykonosu příjemná změna a ten klid byl dokonalý. Co píše Lukáš, Hydra bude ještě větší extrém :)

Bohužel je to můj jediný zážitek s Řeckem, takže si detailněji srovnávat nedovolím.

Avatar uživatele Ivo
Ivo
před 5 lety

My byli loni na Karpathosu - LAST MINUTE - 11noci z Prahy za 7k na osobu.. a musim rict - luxus. Ostrov je hodne mrtvy, krasny klid. Potkavali jsme stejny lidi na ruznych plazich porad dokola.. Nebyl problem najit plaz sam pro sebe..

Avatar uživatele Zuzka
Zuzka
před 4 lety

Ahoj, já byla loni na přelomu září/října v Řecku takto: Athény - Santorini-Naxos- Athény. Let tam s Ryanair z Berlína, zpět s Aegean Airlines do Prahy. Na ostrovy se člověk v pohodě dostane trajekty. Na Naxos se určitě chci vrátit, nebylo tam tolik turistů, i když i na Santorini v Perisse bylo v tomto termínu na plážích prázdno. Jen jakmile přijedete do Thery nebo Oiy, tak to je i touhle dobou masakr.

Další akce