Řecký ostrov bez aut Hydra přes Athény během června z Katovic. Balíček od 2 200 Kč

Jak akci využít?

Dejte vale nejnavštěvovanějším řeckým ostrovům, kde najdete klid leda během hluboké zimy. Chcete-li se skutečně oprostit od všedního hluku a chaosu a zažít totální relax, navštivte řecký ostrov Hydra, který se od ostatních ostrovů liší tím, že je zde úplný zákaz jakékoli motorizované dopravy, výjimku mají pouze dvě vozidla: ambulance a svoz odpadů. Veškerou dopravu na Hydře obstarávají jen oslíci a mezci. Hydra si do dnešních dnů zachovává autentickou řeckou atmosféru a vzhledem k hornatému terénu je vyhledávána milovníky pěších tůr.

Na závěr pobytu v Řecku byste si neměli nechat ujít samotné Athény, které patří z hlediska historických památek k nejvýznamnějším městům na světě. Kdo neviděl Akropoli s Parthenónem, Diův chrám nebo starověkou Agoru, ten jakoby nebyl.

Pro dopravu na tento ostrov využijete kombinace levné letenky z Katovic do Athén, jízdenky na katamarán z Pirea na Hydru a hromadné dopravy v Athénách. Na příkladovém itineráři strávíme pět nocí na ostrově Hydra a dvě v Athénách v polovině června. Červnový pobyt v Řecku je garancí téměř stabilního letního počasí. Ubytování na ostrově Hydra seženete od zhruba 1.500 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji, Athény budou o něco levnější.

Z letiště v Athénách do přístavu Pireus využijete přímé autobusové linky X96, cena jízdenky činí 6 euro. Po návratu z ostrova na pevninu se dopravíte z Pirea do centra Athén přímo linkou metra, stejně tak se metrem dostanete na letiště v den návratu do Katovic. Katamarány a trajekty z Pirea na Hydru vyplouvají až 7× denně - jízdní řád.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Katovice
Polsko
Athény
Řecko
Zpáteční přímý let 2.5 hod letu Rezervace na wizzair.com
Athény
Řecko
Hydra
Řecko
Zpáteční bez přestupu 1.5 hod jízdy Rezervace na hellenicseaways.gr

  Ukázka balíčku z 29. 03. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Do kdy akce platí?

Do vyprodání míst v nejnižší ceně. V momentě zveřejnění příspěvku dostupných minimálně 10 míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Letenky v této ceně platí pouze na jediný termín od 13. do 20. června, jiné termíny za vyšší cenu

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Příruční zavazadlo je omezeno rozměry 55 x 40 x 23 cm a hmostností 10 kg

Co podniknu v destinaci?

Řecko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Taky nemůžu moc porovnávat - ale nedáme dopustit na Krétu. Hlavně po sezoně: září, říjen - moře ještě vyhřáté. Pláže jako Balos Lagoon Beach u Kissamosu nahoře. Nebo celé a relativně po sezoně opuštěné jižní pobřeží od TOP pláže Elafonissi přes Palaiochora, Sougia až po Mont Preveli Beach. Vede tam i super pobřežní trek z Elafonissi .

Z Katowic nebo Krakowa do Chanii letecky za hubičku.

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele toncek
toncek

Zkoušel někdo kombinovat nějaké jiné řecké ostrovy z Atén? Volotea létá z Itálie Lefkadu, Kefalonii, Skiathos a další. O Léfkádě jsem letos právě přemýšlel, ale možná by to šlo i přes Atény - pro mě zajímavý stop over. Nebo tip na nějaký další zajímavý a ne tak provařený ostrov? Túry mě až tak nezajímají, spíš pláže. Vím, že Dave loni byl někde, kdy bylo potřeba přejet trajektem z Mykonosu. Kyklady právě mají dost ostrovů, kde není tak lehké se dostat letadlem (Paros, Naxos, Ios). Dále třeba Karpathos. Tady možná levněji vyjde letět na Rhodos nebo Krétu a odsud trajektem. Absolvoval někdo něco takového?

před 9 měs
David Eiselt

Jojo, byl jsem na Tinosu https://www.cestujlevne.com/pruv...ecko/tinos Za mě super, po Mykonosu příjemná změna a ten klid byl dokonalý. Co píše Lukáš, Hydra bude ještě větší extrém :)

Bohužel je to můj jediný zážitek s Řeckem, takže si detailněji srovnávat nedovolím.

před 9 měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

My byli loni na Karpathosu - LAST MINUTE - 11noci z Prahy za 7k na osobu.. a musim rict - luxus. Ostrov je hodne mrtvy, krasny klid. Potkavali jsme stejny lidi na ruznych plazich porad dokola.. Nebyl problem najit plaz sam pro sebe..

před 9 měs
Avatar uživatele Zuzka
Zuzka

Ahoj, já byla loni na přelomu září/října v Řecku takto: Athény - Santorini-Naxos- Athény. Let tam s Ryanair z Berlína, zpět s Aegean Airlines do Prahy. Na ostrovy se člověk v pohodě dostane trajekty. Na Naxos se určitě chci vrátit, nebylo tam tolik turistů, i když i na Santorini v Perisse bylo v tomto termínu na plážích prázdno. Jen jakmile přijedete do Thery nebo Oiy, tak to je i touhle dobou masakr.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 63%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 37%
Tam chceš!
ušetříš až 36%
To budou fotky!
ušetříš až 27%
To musíš vidět!
4007 starších akcí
Zavřít boční panel
Polsko Přílet na letiště Katovice

Z letiště do centra Katovic na zastávku u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny PKP jezdí autobusová linka Airport Bus. Doba jízdy činí 50 minut a autobusy odjíždí zhruba v hodinovém intervalu. Jízdní řád najdete na webu katovického dopravního podniku. Jednosměrná jízdenka vyjde na 27 zlotých. Při cestě z letiště využijte karty FlySilesia (vyzvedněte si ji na informacích) a získejte slevu 5 zlotých na jízdné.

Levnější cestu do centra k hlavnímu nádraží (zastávka v ulici Andrzeja) představuje soukromý dopravce Matuszek. Jednosměrná jízdenka vyjde na 20 zlotých, lístek lze koupit online na webu společnosti, kde najdete také přesný jízdní řád. Ten se obecně řídí přílety a odlety nízkonákladových společností. 

Podobné spojení nabídne i společnost Express transfers, cena jízdenky je stanovena na 5 €. Rezervace a jízdní řády na webu společnosti

Nejlevněji se na letiště dostaneme kombinací tramvaje a autobusu. Uvedená varianta cesty však trvá téměř 2 hodiny při ceně 9,60 zlotých. V automatu si kupte dvě jízdenky za 4,80 zl, každá je platná jednu hodinu. U nádraží v Katovicích naskočte na tramvaj číslo 7, dojeďte až do města Bytom, kde u nádraží přestoupíte na autobus číslo 85 (jede zhruba jednou za hodinu). Jízdní řády zjistíte na adrese rozklady.kzkgop.pl.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Katovice

Zavřít boční panel
Řecko Přílet na letiště Athény Eleftherios Venizelos

Do Athén

Nejrychleji se do centra Athén dostaneme metrem linky 3 s 20minutovými intervaly a zhruba 35minutovou jízdní dobou. Jízdenka na 90 minut stojí 10 €, skupinová jízdenka pro dvě osoby 18 € a pro tři osoby 24 €.

Dále vedou na letiště z centrálních Athén čtyři expresní autobusové linky:

  • X93 (hlavní autobusové nádraží),
  • X95 (centrální náměstí Syntagma),
  • X96 (přístav Piraeus),
  • X97 (jižní část města, čtvrť Elliniko).

Jízda do centra trvá 60–70 minut a autobusy odjíždí zhruba každých 10 minut. Jednorázová jízdenka stojí 6 € a všechny linky jezdí 24 hodin denně.

Z letiště jezdí i příměstský vlak, který širokým obloukem objíždí severní athénská předměstí.

Taxi má fixní ceny. Do centrálních Athén platí v období 5:00–24:00 cena 38 €, v noci pak 54 €. 

Do přístavu Rafina a města Artemida

Pokud rovnou z letiště míříte do přístaviště Rafina cca 17 km severně, odkud vyplouvají trajekty například na ostrovy Mykonos, Tinos nebo Andros, můžete využít pravidelného autobusu společnosti KTEL Attika. Jezdí zhruba každou hodinu až hodinu a půl od cca 5:00 do 21:00 (přesný jízdní řád) s několika zastávkami v centru městečka Artemida. Cesta do Rafiny trvá asi 35 minut a jízdenka by měla stát 1,80 € (rok 2016) a platí se v hotovosti u řidiče.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1GwjNn2xpva5_hu57NyyIJ94zKd0]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Athény Eleftherios Venizelos

Zavřít boční panel
Řecko

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na četných ostrovech. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko

Zavřít boční panel
Řecko

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na četných ostrovech. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko