Řecký ostrov bez aut Hydra přes Athény během června z Katovic. Balíček od 2 200 Kč

5 komentářů
2018-03-29T09:18:00+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Dejte vale nejnavštěvovanějším řeckým ostrovům, kde najdete klid leda během hluboké zimy. Chcete-li se skutečně oprostit od všedního hluku a chaosu a zažít totální relax, navštivte řecký ostrov Hydra, který se od ostatních ostrovů liší tím, že je zde úplný zákaz jakékoli motorizované dopravy, výjimku mají pouze dvě vozidla: ambulance a svoz odpadů. Veškerou dopravu na Hydře obstarávají jen oslíci a mezci. Hydra si do dnešních dnů zachovává autentickou řeckou atmosféru a vzhledem k hornatému terénu je vyhledávána milovníky pěších tůr.

Na závěr pobytu v Řecku byste si neměli nechat ujít samotné Athény, které patří z hlediska historických památek k nejvýznamnějším městům na světě. Kdo neviděl Akropoli s Parthenónem, Diův chrám nebo starověkou Agoru, ten jakoby nebyl.

Pro dopravu na tento ostrov využijete kombinace levné letenky z Katovic do Athén, jízdenky na katamarán z Pirea na Hydru a hromadné dopravy v Athénách. Na příkladovém itineráři strávíme pět nocí na ostrově Hydra a dvě v Athénách v polovině června. Červnový pobyt v Řecku je garancí téměř stabilního letního počasí. Ubytování na ostrově Hydra seženete od zhruba 1.500 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji, Athény budou o něco levnější.

Z letiště v Athénách do přístavu Pireus využijete přímé autobusové linky X96, cena jízdenky činí 6 euro. Po návratu z ostrova na pevninu se dopravíte z Pirea do centra Athén přímo linkou metra, stejně tak se metrem dostanete na letiště v den návratu do Katovic. Katamarány a trajekty z Pirea na Hydru vyplouvají až 7× denně - jízdní řád.

KTW/Katovice
ATH/Athény
Zpáteční letenky
2.5 hodin letu (přímý let)
Athény
Hydra
Zpáteční jízdenky
1.5 hodin jízdy (bez přestupu)
  • Hledej v období Letenky v této ceně platí pouze na jediný termín od 13. do 20. června, jiné termíny za vyšší cenu
  • Poletíš s aeroliniemi Wizz Air
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je Příruční zavazadlo je omezeno rozměry 55 x 40 x 23 cm a hmostností 10 kg
Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2018-03-29T08:51:06+02:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce