Jak akci využít?

Využijte po dlouhé době zlevněných zpátečních letenek pod tisícovku z Prahy do Liverpoolu, hlavního města Beatles. Vydejte se na pohodový podzimní výlet do severní Anglie, projděte si centrum, zastavte se na památečních místech domovského přístavu Titanicu nebo si skočte na zápas Premier League. Liverpoolské letiště navíc těží ze své výhodné polohy, kterou můžete využít například k cestě do Chesteru, Manchesteru nebo St. Helens.

Nejlevnější letenky pořídíte na termíny přes víkendové dny od 878 Kč, například 12. - 15.10, 17. - 19.11. nebo 24. - 26.11., přičemž na výběr je samozřejmě i mnoho dalších termínů přes pracovní týden.

Co se bude hodit?

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Liverpool
Spojené Království
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na ryanair.com

  Ukázka letenek z 28. 08. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 41 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Říjen a listopad

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Liverpool John Lennon.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky 2 příruční zavazadla: 55x40x20 cm a 35x20x20 cm (pouze při koupi do 1.9.)

Co podniknu v destinaci?

Spojené Království

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jan Novák
Jan Novák

Vyplatí se do Liverpoolu na 2-3 noci? A jaký je nejlepší termín pro 3 členou rodinku na víkend, co se týče počasí, ceny letenek a tak celkově, díky :)

Odpovědět
před 12 měs

Tak asi uvidíme, až dají Ryan nějakou oficiální cestou vědět na webu...

Odpovědět
před 12 měs

Koupeno na Listopad, díky za tip :)) Jinak nové podmínky zavazadel jsou údajně platné od listopadu...ale myslím, že dvoudenní výlet se dá zvládnout s malým batůžkem, který je zatím bez poplatku :)

před 12 měs
Kryštof Hájek

To jsou, ale platí jen pro letenky koupené od 1.9. dál. Na letenky koupené do 31.8. se stále vztahují stará pravidla.

před 12 měs

A kdo vám, prosím, takovou informaci dal? Již dvakrát jsem chatovala na stránkách Ryan... mám koupeny letenky do Londýna, odlet konec listopadu. Bylo mi řečeno,, že se na můj let nová politika vztahuje. Tak teď už opravdu nevím...? Děkuji za odpověď

před 12 měs
David Eiselt

Původně to tak bylo psané v tiskové zprávě. Pravidla mění každou chvíli, na nás se nehněvejte :)

před 12 měs

Vůči vám se nikdo nerozčiluje. Ale pokud teď píšete, že to tak bylo psané v tiskové zprávě, tak jsou informace které momentálně udáváte chybné... a upřimně, od začátku vydání změny bylo psáno, že pokud má někdo koupené letenky před 1.9. tak si mlže zakoupit to nebo to za xy a nebo zažádat o refund...

před 12 měs
mirjur

No, on si Ryanair sám protiřečil. Jednak uváděl, že to platí pro letenky koupené od 1.9., ale vzápětí (ve stejné zprávě) psal, že u letenek koupených před 1.9. je možnost dokoupit priority nebo zavazadlo nebo požádat o refundaci... takže asi se pravdu dozvíme až při checkinu. :-( Vloni když zaváděli povinnost většího příručáku bez priority do podpalubí, tak taky vypouštěli obdobně matoucí protichůdné informace.

před 12 měs

No bohužel se nemohu dostavit na letiště s palubakem a cekat co bude..

před 12 měs

Včera jsem koukal na letenky na listopad a musel jsem si přikoupit za 150CZK / let priority s klasickým kabinovým.

před 12 měs

Možná se pletu, ale tuto možnost tam mají už dlouho...myslím, že to je možnost vzít si zavazadlo nahoru k sobě, aby jsi ho nemusel nechat ''odbavit'' před nástupem do letadla od personálo za free charge...

před 12 měs

na stránkách mají pořád klasikou větu: If you have not purchased Priority & 2 Cabin Bags, you are only permitted to bring 1 small bag on board. Your second 10kg bag will be tagged at the gate and put into the hold free of charge.

Takže si myslým, že dokud nebudou na webu jiné podmínky uvedené v zavazadlové politice, nemá smysl se znepokojovat a spekulovat...

před 12 měs

Právě že to zavazadlo u gatu už brát od 1.11. nebudou... bud bude checked in a nebo zakoupeno s priority. od dvou ruznych pracovniku na chatu mi bylo receno ze si to musim zaplatit, jelikoz letim po 1.11.. Ale je pravda, ze na webu to porad nemaji... a ze neni jasne dano co se tyka klientu s koupenymi letenkami pred 1.9.

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobrý den,

pokud by se jednalo o odlet v listopadu, tak pořád platí, že v ceně jsou 2 příruční zavazadla?

Děkuji.

před 12 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud koupíte letenku do 31.8., pak ano.

před 12 měs

Děkuji za odpověď. Nejsem si jistá, zda je tomu tak-

vyjmuto z článku na internetu:

Změna se týká všech cestujících letících po 1. listopadu, tedy i těch, kteří už mají letenky koupené. Pasažéři, kteří si letenky koupili před 1. zářím, mají kvůli novým podmínkám možnost letenky zrušit a dostanou zpět všechny peníze.

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 38%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 48%
To budou fotky!
ušetříš až 29%
Všude dobře, co doma!
4423 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Spojené Království Přílet na letiště Liverpool John Lennon

Nejrychlejší spojení do centra zajišťuje expresní linka 500 (£ 3,50), konečnou má na hlavním autobusovém nádraží a jede 25 minut s intervalem 30 až 60 minut.

Nejlevněji vyjdou při cestě do centra autobusové linky 80A, 82A a 86A (£ 2,30), jejichž jízdní doba je 40 až 50 minut. Všechny končí na hlavním autobusovém nádraží. Intervaly zpravidla nebývají delší než 20 minut.

K nejbližší železniční stanici Liverpool South Parkway pak můžete využít linky 80A, 86, 86A a 86D (£ 2,30).

Jednotlivé jízdné jde zatím platit jen v hotovosti u řidiče anebo online přes aplikaci Arriva. Jízdenku pak stačí ukázat řidiči. Alternativně si můžete v obchodu Spar, který je přímo na letišti, za 1 libru koupit kartičku Walrus card, na kterou lze dobít jednodenní lístek za £ 4,50, případně 3denní za £ 13,50. Jednodenní lístek neplatí v autobusové lince číslo 500. Ve Sparu lze samozřejmě platit i kartou.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1qwPtLod06gM9-mHbAXFaBJgKk3Q]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Z letiště se přímo dostaneme i do okolních měst prostřednictvím autobusové společnosti National Express nebo cestou k přilehlému nádraží Liverpool South Parkway, odkud jezdí vlaky po okolí.

Průvodce pro Spojené Království
Průvodce pro letiště Liverpool John Lennon