Jak akci využít?

Charterové letenky s cestovní kanceláří Fischer stále lákají k prázdninovým výpadům k moři v rytmu individuálního cestování. Aktuálně je nejvíce termínů dostupných na linkách z Prahy, Brna a Ostravy směrem do krétského Heraklionu, okolo něhož se nachází desítky kilometrů pobřeží s menšími letovisky jako Hersonissos a Malia. Mimo Krétu můžete samozřejmě zvolit i jiné lokality jako Santorini, Lefkadu, Kos aj.

Na Krétu můžete letět navíc i jen na skok, a to od sobotního nebo nedělního večera do úterního dopoledne. K dispozici jsou však i delší 6, 7 a 10 denní termíny. Zároveň platí, že se každým dnem dostávají do prodeje nové termíny a ty dražší zlevňují.

Hotely či apartmány seženete podél severního pobřeží Kréty okolo 1 000 Kč na noc a pokoj, hledat můžete klasicky na booking.com nebo airbnb.com, kde najdete i typické řecké chatky.

Při rychlém porovnání nákladů zaplatíte za individuální cestu 2 990 Kč za týdenní letenku a aparthotel za 5 685 Kč (za dva) v Hersonissosu, tedy cirka 6 tisíc za osobu. Zájezdy na Krétu začínají na 8 990 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Hérakleion
Řecko

od 2 490 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 3 hod letu Rezervace na letenky.etravel.cz

  Ukázka letenek z 18. 07. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 62 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Odlety v nadcházejících dnech.

S kým poletím?

SmartWings

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i zapsané zavazadlo do 15 kg.

Co podniknu v destinaci?

Řecko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 32%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 38%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 48%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 29%
A už tam budem?
4423 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Řecko Přílet na letiště Heraklion

Autobusová doprava v Heraklionu je poměrně chaotická, ale relativně spolehlivá. Na letiště jezdí linka číslo 1 a pravděpodobně mnoho dalších, na zastávkách však obvykle nejsou žádné informace. Autobusy jezdí často, stačí se zeptat řidiče. Vzhledem k tomu, že Heraklion je malé město, prakticky kamkoliv do centra dojedete, dostanete se do vaší cílové destinace pěšky.

Jízdenka stojí 1,20 € a koupíte ji v automatu na zastávce, případně v trafikách po městě. Lístek koupený u řidiče stojí 2 €.

Autobusy mimo Heraklion nejezdí přímo z letiště. Je nutné se dostat do centra města na hlavní autobusové nádraží, odkud se spoje rozjíždějí po celé Krétě. Vyhledání meziměstských spojů je dostupné na webu ktelherlas.gr.

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Heraklion