Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na velmi omezený počet termínů jsou dostupné zvýhodněné zpáteční letenky s nízkonákladovými aeroliniemi Norwegian, které mezi Prahou a švédským Stockholmem nabízejí letenky za 450 norských korun při rezervaci v norštině, což je asi 1.290 Kč nebo za 52 € / 1.350 Kč při rezervaci v angličtině.

Aktualizace 17.8.: Do systému bylo nahráno mnohem více termínů od září do března 2018.

Aktuálně dostupné termíny na +2 místa jsou:

  • 13-19. září
  • 4/5/6 – 9/10. říjen
  • 11/12/13 – 15. říjen

Z toho je bezesporu nejzajímavější termín na víkend od pátku 13. do neděle 15. října, kde je v době publikace akce více jak 9 míst.

Ubytování shánějte ideálně v hostelu při ceně 500 Kč za noc a osobu. Pokud vyžadujete vyšší standard, v hlavním městě Švédska počítejte s cenou okolo 2.500 Kč za pokoj pro dvě osoby a noc. Nabídku ubytování zobrazíte zde.

O polovinu levněji ve Stockholmu přespíte díky soukromým apartmánům skrze Airbnb – apartmány na 13–15.října + sleva 725 Kč na první pobyt.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
ARN Stockholm
Švédsko
Stockholm
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 000 Kč . Ušetříš přibližně 36 %.

Do kdy akce platí?

Ceny jsou platně do vyprodání.

Na jaké termíny jsou letenky?

Dostupné termíny uvádíme v textu výše.

S kým poletím?

Objevte užitečné rady k cestám s Norwegian.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměru 55 x 40 x 23 cm a 25 x 33 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Lukáš Horák

Doporučuji nejlépe ráno vyrazit na nábřeží Söder Mälarstrand, krásný výhled na celý Stockholm. Skansen mě celkem zklamal, vysoké vstupné za nic, uvnitř areálu ještě extra vstupné na další atrakce, to už si raději zajeďte do skanzenu v Rožnově p. Radhoštěm, uvidíte více za podstatně méně peněz. Co mě naopak velice nadchlo, to byl Stockholmský palác (Kungliga slottet). Na výbornou rybu za normální peníze si zajděte tady https://goo.gl/maps/iXDqyMCMFhM2

před 5 lety
Avatar uživatele
Jakub _1

perfekt, díky za super tipy...jak jsi tam byl dlouho? Má cenu půjčovat na víkend auto a vyrazit kouknout k pobřeží?

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Byl jsem jen na víkend. S autem neporadím, ale pokud jedeš jen na 1-2 dny, nemá cenu auto půjčovat, samotný Stockholm ti zabere dost času.

před 5 lety
TH

Lukáši, co ještě by jsi doporučil k návštěvě? Najít se toho na netu dá dost, ale pokud máš vlastní zkušenosti, tím líp.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele
Jakub _1

Za stejnou cenu je k dispozici i celej listopad...

Odpovědět
před 5 lety

Davide, jinak se mi nedaří využít tu slevu na Airbnb. Hlásí to, že pro uplatnění musím být přihlášen, i když přihlášen jsem. Pobyt sem přes Airbnb ještě neměl. Můžeš mě případně nasměrovat? :) Díky.

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Pokud začneš rezervovat, objeví se ti v závěru rekapitulace a ta by měla být ponížena o tu slevu. Je to tak?

před 5 lety

Bohužel, žádná sleva tam není. Když se tedy prokliknu pro "registrovat" i když jsem přihlášený, tak mi to napíše toto: Naneštěstí jsme nebyli schopni autorizovat Tvůj účet. Před 5 minutami mi přišel email, že autorizace byla úspěšná :(

před 5 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Tomáši, jen pro jistotu, slevu lze uplatnit jen na novou registraci, minimální výše rezervace musí být 75 USD nebo ekvivalent jiné měny, a to bez servisního poplatku.

před 5 lety
TH

Ahoj, díky za komentář. Nakonec jsem si našel hotel přes booking se snídaní, kde jsem ještě dostal 75€ zpět na účet, pokud to "probydlím".

Přidat odpověď
před 5 lety

Super! Koupeno na 13-15. října - pokud by se chtěl někdo přidat / na pokoj, případně výlety.

před 5 lety

Ahoj, v tomhle terminu bych jel, mas jeste na pokoji volno? Viktor

před 5 lety
TH

Ahoj, nakonec jsem zvolil hotel z důvodu snídaní a slevy na bookingu

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
Tam to bude krásný!
Jeruzalem
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
Tam jsi ještě nebyl!
Sicílie
ušetříš až 59%
To musíš vidět!
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Stockholm
Švédsko Přílet na letiště Stockholm Arlanda

Do Stockholmu

Nejrychlejší a nejpohodlnější, ale zároveň nejdražší dopravou do centra Stockholmu, Uppsaly i po celém Švédsku, je vlak. Využít můžete rychlých spojů Arlanda Express, které nikde nezastavují (cesta na hlavní nádraží trvá 20 minut) a za jízdenku zaplatíte od 154 do 280 SEK. Vlaky jezdí jednou za 15 minut od 4:30 do 1:00. Čím dříve jízdenku koupíte, tím levnější bude. Online platba je možná na webu arlandaexpress.com. Běžný vlak pak jede asi 40 minut s intervalem půl hodiny a jízdenka vyjde na 170 SEK. Vyhledávač spojení a možnost koupit jízdenku najdete na webu švédských železnic www.sj.se.

Nejfrekventovanější variantu nabídnou autobusy Flybussarna za 99 SEK, jízdenky můžete koupit na webu společnosti. Ty jezdí 24 hodin denně, přes den každých 15 minut. Cesta do centra však zabere více než 45 minut. 

Nejlevnější spojení letiště a centra představuje nová linka Flixbusu, kdy při rezervaci online můžete dosáhnout už na cenu 75 Kč jedním směrem. 

Alternativní cesta do centra a severních částí Stockholmu vede autobusem číslo 583 do blízké železniční stanice Märsta a následně příměstským vlakem linky J36. Jízdenka na 75 minut je platná až do centra města a vyjde na 72 SEK, celodenní pro zóny ABC pak na 115 SEK.

  • cesta trvá 60–70 minut při intervalu 30 minut a provozní době 4:30–0:30,
  • web stockholmského dopravního podniku:

V noci se na letiště ze Stockholmu dostanete autobusy 592 a 593 (45 minut), do Uppsaly pak pouze linkou 593 (35 minut).

Do Uppsaly

Univerzitní město Uppsala se nachází severně od letiště a je zhruba stejně daleko jako centrum Stockholmu. Nejrychleji se tam dostanete běžným vlakem za 18 minut při ceně jízdenky 160 SEK. Vlaky jezdí každých 30 minut. 

Téměř celý den a noc (provozní doba 3:00-1:00) také do Uppsaly jezdí autobus číslo 801 za 100 SEK. Cesta trvá 50 minut a autobusy odjíždějí jednou za půl hodiny. Informace o jízdních řádech a spojích v Uppsale najdete na webu www.ul.se.

Na letiště Bromma

Jediné přímé spojení obstarává společnost Flygbussarna. Autobusy jezdí jednou za půl hodiny, cesta trvá 50 minut a stojí 99 SEK.

Na letiště Skavsta

Nejrychlejší spojení vede s přestupem ve Stockholmu, žádný přímý autobus ani vlak mezi letišti nejezdí. Je nutné počítat minimálně se 3 hodinami.

Mapa dopravy

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1j_doCKCvYvDVyPqxo0x2o_eaHAs]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Švédsko
Průvodce pro letiště Stockholm Arlanda