Nejen na prodloužené víkendy z Prahy do Londýna. Letenky od 569 Kč

Jak akci využít?

Akční nabídka společnosti Wizz Air, podpořená navíc dnešní mírnou slevou, vybízí k zimní návštěvě Londýna, a to rovnou s odletem z Prahy. Cenovka se tentokrát zastavila na hodnotě 569 Kč za zpáteční letenku při členství v klubu WDC. Nečlenové pak zaplatí 956 Kč, což je pořád méně než aktuálně jakákoliv jiná nabídka z České republiky. Při cestě ve 2 lidech se však členství určitě vyplatí pořídit, pokud za rok uskutečníte ještě alespoň jednu cestu s Wizz Airem (při zakoupení členství WDC nyní vás letenka do Londýna sice vyjde na 968 Kč, nicméně slevy na všechny lety Wizz Air platí na celý rok).

Jako vždy je třeba upozornit na dražší ceny ubytování, jednodušší hotel v Londýně mimo nejužší centrum vyjde cca na 1.400 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj, alternativou pak může být mnohdy výrazně levnější a autentičtější Airbnb

Naopak potěší systém jízdného na MHD, který je na západní poměry a rozsáhlost systému jednoduchý a ne předražený. Veškeré jízdné platíte svojí kreditní kartou, papírové jízdenky vůbec nebudete potřebovat, přičemž platí, že denně za cestování v prvních dvou zónách nikdy nezaplatíte víc než 6,80 GBP, viz rozpis cen.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Londýn
Spojené Království
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na wizzair.com

  Ukázka letenek z 05. 01. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 300 Kč . Ušetříš přibližně 56 %.

Do kdy akce platí?

Platí dnes nebo do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden – březen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety na letiště Londýn Luton.

S kým poletím?

Informace o aerolince Wizz Air se dozvíte v našem průvodci.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jedno příruční zavazadlo velikosti 56x45x25 cm.

Co podniknu v destinaci?

Spojené Království

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mám to, díky za tip ;)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 44%
To musíš vidět!
ušetříš až 86%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 32%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 20%
Tam jsi vždycky chtěl!
4227 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Spojené Království Přílet na letiště Londýn Luton

Do Londýna

Nejrychlejší doprava do centra Londýna je vlak, a to i přesto, že nádraží neleží přímo u terminálu, ale je nutné se k němu dopravit kyvadlovým autobusem zdarma, který jezdí každých 10 minut. Samotné vlaky pak jezdí v nepravidelném intervalu 8 až 20 minut 24 hodin. Jízdní řád a ceny jízdenek zjistíme na Trainline.com.

Celková jízdní doba vlaku do stanice Blackfriars je 55–65 minut a nejlevnější jízdenka se dá koupit za 15,50 GBP.

Levněji vás vyjde doprava autobusy easyBusu, který vás na dvou linkách (každá jezdí jednou za 30 minut) doveze do centra zhruba za 65 minut, nicméně kvůli častým dopravním kolonám je jízdní doba mnohdy delší. Při koupi v dostatečném předstihu můžete jízdenku koupit za 1,95 GBP, obvykle stojí lístek kolem 5-6 GBP. Lístky se kupují na konkrétní spoj, ale nebývá potíž jet dřívějším či pozdějším spojením.

Alternativou je ještě spojení National Express na Victorii. Spoj jezdí každých 30 minut a cena začíná na £ 7 nebo tradičně Terravision.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1JQ5_ZfrnF_iAWC47qz4_e1jxfpk]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Gatwick

Nejrychlejším spojením je vlak ze stanice Luton Parkway, kam jezdí kyvadlový bus k letišti zdarma. Celkem zabere cesta vlakem zhruba 2 hodiny a stojí od 27,90 GBP.

Další možností je přímý spoj National Expess, který jezdí v intervalu zhruba 90 minut s jízdní dobou 2,5 hodiny a při ceně od 20 GBP.

Na letiště Heathrow a Stansted

Přímo z Lutonu zajišťují na tato letiště přímé spojení autobusy společnosti National Express, rezervace jízdenek a jízdní řády jsou dostupné na webu 

  • Heathrow: Autobusy odjíždějí zhruba jednou za 50 minut, aby během 80-100 minut dosáhly svého cíle. Ceny začínají na £20.
  • Stansted: Autobusy jezdí cca jednou za 1-2 hodiny, jízda trvá hodinu a půl a stojí 16 liber.

Průvodce pro Spojené Království
Průvodce pro letiště Londýn Luton