Petrohrad most

Novinka! Wizz Air zavádí linku z Bratislavy do Petrohradu. Letenky od 40 €

13 komentářů
2020-01-20T12:42:00+01:00

O akci

Když bylo v říjnu loňského roku spuštěno vydávání bezplatných elektronických víz do Petrohradu a Leningradské oblasti, bylo zcela nabíledni, že se příležitosti k zavedení přímých leteckých spojení chopí některý z nízkonákladových dopravců. A tak se stalo! Dnes oznámily aerolinie Wizz Air, že spojí Petrohrad s dalšími čtyřmi evropskými destinacemi, a to s Bratislavou, Bukureští, Sofií a Vilniusem. Wizz Air v současné době provozuje pravidelné linky na petrohradské letiště Pulkovo z Londýna Lutonu a Budapešti. Máme radost, že se mezi novými destinacemi objevila Bratislava, která je pro obyvatele České republiky snadno dosažitelná a mezi cestovateli velmi oblíbená.

Otevírání nových linek z letiště Pulkovo v Petrohradu umožňuje tzv. "sedmá svoboda", do které Ministerstvo dopravy Ruské federace zahrnulo 21 zemí, do nichž mohou letecké společnosti provozovat lety zcela bez omezení. Na seznamu zemí však chybí Česká republika, ta figuruje mezi 9 státy, kterých se týkají restrikce spočívající v nemožnosti využívat hlavní letiště daného státu. Pro Českou republiku je to logicky Praha, v případě Rakouska Vídeň, ve Spojeném království všechna londýnská letiště atd.

Pravidelná linka z Bratislavy do Petrohradu bude provozována od 1. června se čtyřmi rotacemi týdně, vždy v pondělí, středu, pátek a neděli. Zpáteční letenky jsou již v prodeji a tu nejlevnější pořídíte za 40 EUR při nákupu s členstvím Wizz Discount Club, cena bez tohoto členství je 60 EUR. Letět můžete třeba na prodloužený víkend 9.–14. října.

  • Ušetříš až 71 % oproti obvyklé ceně 140 €
  • Hledej v období Od 1.6. 2020
  • Čeká tě přestup na letišti Přímý let
  • Poletíš s aeroliniemi Wizz Air
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V tarifu Basic si lze s sebou vzít malé příruční zavazadlo max. rozměrů 40 × 30 × 20 cm
BTS/Bratislava
LED/Petrohrad
Zpáteční letenky
2.5 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Bratislava, letiště Petrohrad.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2020-01-17T13:43:07+01:00

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Michal _50
před 4 lety

Ano, je to tak:

https://www.planes.cz/cs/article...at-21-zemi

Ona zminena omezeni (tj. vylouceni nekterych letist, napr. Prahy) jsou na ochranu domacich dopravcu, tj. zejmena Rossiya a charteru. Tj. z Prahy bude nadale letat pouze duopol Smartwings/Rossiya, a to podle stavajicich bilateralnich dohod.

Jakub Langer
před 4 lety

Prosim, v cem spocivaji ty restrikce pro 9 statu? Ze napriklad do Prahy a Vidne se letet muze, ale na jina ceska ci rakouska letiste jiz nikoliv?

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 4 lety

Jak je psáno v příspěvku, restrikce se týkají celkem devíti zemí, kde nemohou aerolinky čerpat výhod sedmé svobody, tzn. nemohou letět z Petrohradu do Prahy, v Německu třeba do Berlína, Mnichova, Düsseldorfu a Hamburku, v Itálii do Říma a Milána. Je to nastaveno tak, aby nízkonákladovky nezlikvidovaly monopol již zavadených dopravců. Potenciální cestující by to sice uvítali, ale pro klasické aerolinky by to znamenalo postupné rušení nebo redukci linek.

Jakub Langer
před 4 lety

OK, diky za objasneni, ze se to tyka Wizzairu (odjinud) a ne Smartwings (z Prahy).

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Tady je k tomu zajímavý video od HAI: https://www.youtube.com/watch?v=thqbjA2DC-E

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Kdo si koupil letenky z Budapešti ještě před změnou časů odletu a nepotvrdil ji, může si teď zdarma nechat změnit lety na Bratislavu. Nebo letenky zrušit, získat 120% ceny jako kredit a za něj si koupit letenky z Blavy. 😁

Avatar uživatele
Uf
před 4 lety

Pan Eiselt by se měl vrátit do školy, oslovení "Daniely" je až urážlivé.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

:) souhlas

Avatar uživatele
Daniel
před 4 lety

Dobrý den,

dá se tedy leťet přímo z Prahy do Petrohradu na bezplatné elektronické vízum? Není mi jasné těch 9 států pro které se vztahují restrikce. Děkuji za odpověď.

Jan Vidim
před 4 lety

Dá, Smartwings létá a asi mají nějakou dohodu mimo tu o které píše Lukáš.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

Zdravím Danieli,

Ano můžete letět i z Prahy, jen bez přestupu budou lety mnnohonásobně dražší než s přestupem. Víza jsou OK.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 4 lety

Smartwing / ČSA se sedmá dohoda netýká, oni létají do Ruska do pod třetí/čtvrtou svobodou, tzn. létají do Ruska ze své domovské země. Sedmá dohoda je v podstatě nejvíce liberální, proto Rusové v této sedmé dohodě vydali určitá omezení, aby konkurence na hlavní trasách nezničila především jejich/ruské dopravce, Aeroflot, UTair, S7 atd.

To se týká i Wizz Airu, který létal do Petrohradu jen z Budapešti a z Londýna Lutonu, neboť využíval již zmíněné třetí a čvrté svobody, tzn. provozoval lety ze svých domovských bází v UK (Wizz Air UK) a v Maďarsku (Wizz Air Hungary).

Další akce