Chrám sv. Žofie

SkyUp bude létat z Ukrajiny na čtyři česká letiště! Nově z Ostravy a Brna. Letenky od 1 295 Kč

15 komentářů
2021-01-19T14:41:00+01:00

O akci

Ukrajinský lowcost SkyUp Airlines, který v době před covidovou pandemií létal z Ukrajiny na pražské či pardubické letiště, obnoví lety od jara tamtéž. Zároveň dojde k zahájení historicky prvních pravidelných linek z hlavního kyjevského letiště do Ostravy a Brna. SkyUp nabídne nejširší síť leteckých spojů na Letiště Václava Havla Praha, od začátku března bude létat na Ruzyň z Kyjeva, Charkova a ze Lvova. Prahu s Oděsou dopravce spojí od konce dubna, se Záporožím pak od konce května.

Nejatraktivnější a nejzajímavější novinkou jsou bezesporu nové pravidelné linky z Kyjeva na ostravské a brněnské letiště, které SkyUp zahájí ke konci čtvrtého měsíce. V Brně přivítají první Boeing 737-800 s logem SkyUp 25. dubna, v Ostravě pak následující den. Z Kyjeva do Ostravy jsou naplánovány odlety vždy na pondělí, středu a pátek v podvečer, po hodinovém průletu se stroje vrací zpět do Kyjeva. Brněnské letiště nabídne dva spoje týdně, a to ve čtvrtek a v neděli. V obou případech jde o skvělou příležitost, jak si naplánovat prodloužené víkendy v ukrajinské metropoli!

S ohledem na současnou situaci doporučujeme nákup zejména letních termínů. Z Ostravy do Kyjeva pořídíte zpáteční letenky od 1.295 Kč, z Brna pak od 1.535 Kč.

  • Ušetříš až 70 % oproti obvyklé ceně 4 300 Kč
  • Hledej v období Od jara do podzimu
  • Čeká tě přestup na letišti Přímé lety
  • Poletíš s aeroliniemi SkyUp Airlines
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně je příruční 55 x 40 x 20 cm a 9 kg
OSR/Ostrava
KBP/Kyjev
Zpáteční letenky
1.5 hodin letu (přímý let)
1 295 Kč
BRQ/Brno
KBP/Kyjev
Zpáteční letenky
1.5 hodin letu (přímý let)
1 535 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Ostrava, letiště Kyjev, letiště Brno.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2021-01-19T15:25:38+01:00

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Nikola
před 2 lety

Zdravím, chtěla bych se prosím zeptat. Na konci března odlétám z Prahy do Dubaje s přestupem v Kyjevě. Jak je to v tomto případě prosím s testem? Koukám, že Ukrajina požaduje test ne starší 48h. Jak to mám tedy udělat, když testy v České republice vydávají do 48hod.? A není nějaká výjimka pro přestup? Aerolince mi nic neřekli. Moc děkuji za rady.

Avatar uživatele
Liborek
před 2 lety

Odhadovat, co bude platit na konci března pro Česko, Ukrajinu a Dubaj je na úrovni věštění z křišťálové koule. Pro tranzit přes Ukrajinu nicméně platila výjimka jediná a to ta, že v případě opuštění země do 48 hodin (nutno doložit při vstupu) nebyla nutná karanténa. Stejně na test musíš kvůli vstupu do Dubaje, takže je spíš důležité vybrat vhodné testovací místo a čas pro otestování. V ČR je spousta laborek, kde máš výsledky testu nejpozději druhý den ráno, takže bych se nebál, že výsledky nedostaneš. Nebo si zaplať expres test.

Avatar uživatele panacek
panacek
před 2 lety

Nemate nekdo aktualni zkusenost, jak to je s tou izolaci na Ukrajine a jejich ofiko Covid testy? Je realne jet na jare do Odesy na prodlouzeny vikend? Diky predem!

Avatar uživatele
cali
před 2 lety

Všechno jde, ale bude to taková challenge:-) Tak napřed si asi zařídíš požadované pojištění na krytí rizik Covid-19. Pak si nainstaluješ app Вдома (zatím je pouze ukrajinsky, ale to zvládneš:-) Pak tedy přiletíš do Oděsy, na pasovce se prokážeš aplikací s funkčním číslem a zadaným místem samoizolace. Tedy bude to tedy chtít funkční roaming nebo ukrajinskou sim. Po projití pasovky máš 24h, abys ses dostavil na místo samoizolace. Během těch 24h si můžeš udělat u certifikované laboratoře PCR test (musí být certifikovaná, protože jen ty jsou provázané s aplikací Вдома). Před testem vyplníš nějaké papíry, budou chtít ten telefon a udělají ti test. Ty musíš odejít na místo samoizolace, to vše hlídá ta app. Výsledky testu by měly být ve lhůtě 24-48h po provedení. Pokud vše proběhne správně a test bude negativní, uvidíš to v aplikaci, že samoizolace je zrušená a ty konečně můžeš vyrazit do Děribasovské a dát si na oslavu třeba ve Friends and Beer půllitr jejich skvělého piva a přemýšlet, kam v Oděse konečně můžeš vyrazit...

Avatar uživatele panacek
panacek
před 2 lety

Diky za vycerpavajici odpoved! Tech 24-48h je na zvazeni:)

Avatar uživatele
Liborek
před 2 lety

No, to není úplně přesné. Pokud máš udělané PCR testy testy mladší 48 hodin s potvrzením lékaře, tak instalace vdoma a samoiozolace není nutná, stačí předložit negativní výsledek při hraniční kontrole a můžeš jít pařit rovnou. Tedy za předpokladu, že tou dobou nebude další lockdown, jako je na Ukrajině nyní.

Covid-pojištění je nezbytné v každém případě, doporučuji vzít nějaké ukrajinské (nabízí na oficiálním vládním webu visitukraine.today), protože automaticky dostanete nezbytná potvrzení v ukrajištině a ruštině.

Avatar uživatele
cali
před 2 lety

Tazatel psal "jak to je s tou izolaci na Ukrajine a jejich ofiko Covid testy". Tedy jsem se mu snažil situaci ohledně jejich ofiko testů nastínit;-)

Avatar uživatele
Liborek
před 2 lety

:-)

Pokud si pamatuji dobře, tak původně se testy dělané mimo Ukrajinu neuznávaly a proto se zavedlo vdoma, pro které bylo navíc nezbytné funkční ukrajinské telefonní číslo. Teď se to zjednodušilo.

Jinak ještě doplním, že laborky certifikované pro testy do aplikace vdoma mají testovací místa přímo na letištích a ceny lítají mezi 900 a 1800 UAH.

Avatar uživatele
Honza
před 2 lety

Mám přítelkyni z Ukrajiny a byl jsem tam teď na svátky a stačí ti cestovní pojištění a potvrzení na případné léčení Covid 19 já si to dělám u VZP a vždy všechno bylo v pořádku a potom si dělám test tady v ČR den před odjezdem a žádnou aplikaci nepotřebuji.Jenom poradím,že je dobré si schovat ten test na návrat, protože na hranicích nemají propojení s aplikací a budou chtít vidět test,který by se měl udělat do 24 hodin na Ukrajině,aby nebyla nařízena karanténa na 14 dní.Ale pokud ukážeš, že při vstupu jsi měl negativní test z ČR tak oni se podívají na datum kdy byl proveden a kdy jsi vstoupil na území Ukrajiny a pokud to bylo do 48 hodin od provedení testu tak problém nebude...To je asi všechno...😉

Avatar uživatele
Liborek
před 2 lety

Asi zalezi, na koho narazis. Ja jsem se vracel z Kyjeva pocatkem ledna a nikdo po me stary negativni test nechtel. Jen se pani na checkinu zeptala, jestli mam vyplneny formular pro prijezd do CR. Zato na prijezdu pani chtela potvrzeni o pojisteni v bukvickach, coz nevim, zda nejaka ceska pojistovna bezne vydava.

Avatar uživatele
Jajda
před 2 lety

Pěkný, teď už jenom, aby se dalo normálně cestovat.

Avatar uživatele
MichaelH
před 2 lety

To jsou docela odvážní se svými plány 😃. Moc tomu nevěřím, že by létali ze všech 4 letišť.

divan
před 2 lety

Snad linku skutečně spustí a snad vydrží! V Brně kromě letů do Londýna snad nic jiného delší dobu nevydrželo.

Avatar uživatele
Marek
před 2 lety

Teď začalo létat nákladní DHL 757čka. Neskutečný bordel to letadlo dělá a létaj v 10 večer.

divan
před 2 lety

Měl jsem na mysli přepravu cestujících, ne nákladní letadla.

Další akce