Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ukrajinský lowcost SkyUp Airlines, který v době před covidovou pandemií létal z Ukrajiny na pražské či pardubické letiště, obnoví lety od jara tamtéž. Zároveň dojde k zahájení historicky prvních pravidelných linek z hlavního kyjevského letiště do Ostravy a Brna. SkyUp nabídne nejširší síť leteckých spojů na Letiště Václava Havla Praha, od začátku března bude létat na Ruzyň z Kyjeva, Charkova a ze Lvova. Prahu s Oděsou dopravce spojí od konce dubna, se Záporožím pak od konce května.

Nejatraktivnější a nejzajímavější novinkou jsou bezesporu nové pravidelné linky z Kyjeva na ostravské a brněnské letiště, které SkyUp zahájí ke konci čtvrtého měsíce. V Brně přivítají první Boeing 737-800 s logem SkyUp 25. dubna, v Ostravě pak následující den. Z Kyjeva do Ostravy jsou naplánovány odlety vždy na pondělí, středu a pátek v podvečer, po hodinovém průletu se stroje vrací zpět do Kyjeva. Brněnské letiště nabídne dva spoje týdně, a to ve čtvrtek a v neděli. V obou případech jde o skvělou příležitost, jak si naplánovat prodloužené víkendy v ukrajinské metropoli!

S ohledem na současnou situaci doporučujeme nákup zejména letních termínů. Z Ostravy do Kyjeva pořídíte zpáteční letenky od 1.295 Kč, z Brna pak od 1.535 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Ostrava
Ostrava OSR
Česká republika
KBP Kyjev
Ukrajina
Kyjev
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)
Brno
Brno BRQ
Česká republika
KBP Kyjev
Ukrajina
Kyjev
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 300 Kč . Ušetříš přibližně 70 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání nejlevnějších termínů

Na jaké termíny jsou letenky?

Od jara do podzimu

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety

S kým poletím?

SkyUp Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční 55 x 40 x 20 cm a 9 kg

Co podniknu v destinaci?

Ukrajina

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím, chtěla bych se prosím zeptat. Na konci března odlétám z Prahy do Dubaje s přestupem v Kyjevě. Jak je to v tomto případě prosím s testem? Koukám, že Ukrajina požaduje test ne starší 48h. Jak to mám tedy udělat, když testy v České republice vydávají do 48hod.? A není nějaká výjimka pro přestup? Aerolince mi nic neřekli. Moc děkuji za rady.

před rokem
Avatar uživatele
Liborek

Odhadovat, co bude platit na konci března pro Česko, Ukrajinu a Dubaj je na úrovni věštění z křišťálové koule. Pro tranzit přes Ukrajinu nicméně platila výjimka jediná a to ta, že v případě opuštění země do 48 hodin (nutno doložit při vstupu) nebyla nutná karanténa. Stejně na test musíš kvůli vstupu do Dubaje, takže je spíš důležité vybrat vhodné testovací místo a čas pro otestování. V ČR je spousta laborek, kde máš výsledky testu nejpozději druhý den ráno, takže bych se nebál, že výsledky nedostaneš. Nebo si zaplať expres test.

Avatar uživatele panacek
panacek

Nemate nekdo aktualni zkusenost, jak to je s tou izolaci na Ukrajine a jejich ofiko Covid testy? Je realne jet na jare do Odesy na prodlouzeny vikend? Diky predem!

před rokem
Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1181 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-20T10:31:33+01:00)

Všechno jde, ale bude to taková challenge:-) Tak napřed si asi zařídíš požadované pojištění na krytí rizik Covid-19. Pak si nainstaluješ app Вдома (zatím je pouze ukrajinsky, ale to zvládneš:-) Pak tedy přiletíš do Oděsy, na pasovce se prokážeš aplikací s funkčním číslem a zadaným místem samoizolace. Tedy bude to tedy chtít funkční roaming nebo ukrajinskou sim. Po projití pasovky máš 24h, abys ses dostavil na místo samoizolace. Během těch 24h si můžeš udělat u certifikované laboratoře PCR test (musí být certifikovaná, protože jen ty jsou provázané s aplikací Вдома). Před testem vyplníš nějaké papíry, budou chtít ten telefon a udělají ti test. Ty musíš odejít na místo samoizolace, to vše hlídá ta app. Výsledky testu by měly být ve lhůtě 24-48h po provedení. Pokud vše proběhne správně a test bude negativní, uvidíš to v aplikaci, že samoizolace je zrušená a ty konečně můžeš vyrazit do Děribasovské a dát si na oslavu třeba ve Friends and Beer půllitr jejich skvělého piva a přemýšlet, kam v Oděse konečně můžeš vyrazit...

před rokem
Avatar uživatele panacek
panacek

Diky za vycerpavajici odpoved! Tech 24-48h je na zvazeni:)

před rokem
Avatar uživatele
Liborek

No, to není úplně přesné. Pokud máš udělané PCR testy testy mladší 48 hodin s potvrzením lékaře, tak instalace vdoma a samoiozolace není nutná, stačí předložit negativní výsledek při hraniční kontrole a můžeš jít pařit rovnou. Tedy za předpokladu, že tou dobou nebude další lockdown, jako je na Ukrajině nyní.

Covid-pojištění je nezbytné v každém případě, doporučuji vzít nějaké ukrajinské (nabízí na oficiálním vládním webu visitukraine.today), protože automaticky dostanete nezbytná potvrzení v ukrajištině a ruštině.

před rokem
Avatar uživatele
cali

Tazatel psal "jak to je s tou izolaci na Ukrajine a jejich ofiko Covid testy". Tedy jsem se mu snažil situaci ohledně jejich ofiko testů nastínit;-)

před rokem
Avatar uživatele
Liborek
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 201 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-20T12:38:09+01:00)

:-)

Pokud si pamatuji dobře, tak původně se testy dělané mimo Ukrajinu neuznávaly a proto se zavedlo vdoma, pro které bylo navíc nezbytné funkční ukrajinské telefonní číslo. Teď se to zjednodušilo.

Jinak ještě doplním, že laborky certifikované pro testy do aplikace vdoma mají testovací místa přímo na letištích a ceny lítají mezi 900 a 1800 UAH.

před rokem

Mám přítelkyni z Ukrajiny a byl jsem tam teď na svátky a stačí ti cestovní pojištění a potvrzení na případné léčení Covid 19 já si to dělám u VZP a vždy všechno bylo v pořádku a potom si dělám test tady v ČR den před odjezdem a žádnou aplikaci nepotřebuji.Jenom poradím,že je dobré si schovat ten test na návrat, protože na hranicích nemají propojení s aplikací a budou chtít vidět test,který by se měl udělat do 24 hodin na Ukrajině,aby nebyla nařízena karanténa na 14 dní.Ale pokud ukážeš, že při vstupu jsi měl negativní test z ČR tak oni se podívají na datum kdy byl proveden a kdy jsi vstoupil na území Ukrajiny a pokud to bylo do 48 hodin od provedení testu tak problém nebude...To je asi všechno...😉

před rokem
Avatar uživatele
Liborek

Asi zalezi, na koho narazis. Ja jsem se vracel z Kyjeva pocatkem ledna a nikdo po me stary negativni test nechtel. Jen se pani na checkinu zeptala, jestli mam vyplneny formular pro prijezd do CR. Zato na prijezdu pani chtela potvrzeni o pojisteni v bukvickach, coz nevim, zda nejaka ceska pojistovna bezne vydava.

Avatar uživatele
Jajda

Pěkný, teď už jenom, aby se dalo normálně cestovat.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
MichaelH

To jsou docela odvážní se svými plány 😃. Moc tomu nevěřím, že by létali ze všech 4 letišť.

Odpovědět
před rokem
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 427 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-19T15:21:54+01:00)

Snad linku skutečně spustí a snad vydrží! V Brně kromě letů do Londýna snad nic jiného delší dobu nevydrželo.

před rokem

Teď začalo létat nákladní DHL 757čka. Neskutečný bordel to letadlo dělá a létaj v 10 večer.

před rokem
divan

Měl jsem na mysli přepravu cestujících, ne nákladní letadla.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Tam to bude krásný!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Jedem!
Almadraba
ušetříš až 49%
Tam jsi vždycky chtěl!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Ostrava
Česká republika Přílet na letiště Leoše Janáčka Ostrava

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 1 až 3hodinovém nepravidelném intervalu a většinou nenavazuje na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 23 minut při ceně 49 Kč. Spojení vyhledáte na webu cd.cz, stanice na letišti se jmenuje "Mošnov, Ostrava Airport". 

Levněji (37 až 45 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště. Jízdenky se vždy kupují u řidiče.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Leoše Janáčka Ostrava

Zavřít boční panel
Kyjev
Ukrajina Přílet na letiště Kyjev Boryspil

Do Kyjeva

Nejrychlejší i nejlevnější spojení s centrem obstarává železniční linka, která staví na hlavním nádraží (nástupiště 14) a ve stanici Darnitsa na druhém břehu Dněpru. Vlaky jezdí zhruba jednou za hodinu 24 hodin denně, přičemž jízda na hlavní nádraží zabere necelých 40 minut. Jízdenku pořídíte na nádraží nebo v automatu při východu z terminálu D (vpravo) za 100 UAH, lze platit hotovostí i kartou. 

Alternativní dopravou s kratším intervalem je autobusová linka 322 „SkyBus“. Směrem na letiště se zastávka nachází přímo před terminálem, ve městě pak před hlavním nádražím a u zastávky metra „Charkovská“ na východním okraji Kyjeva. Autobus zastavuje u terminálů D i F.

 • na Hlavní nádraží: cca 40–70 minut, 100 UAH
 • na metro „Charkovská“: cca 20 minut, 60 UAH
 • Jízdní řád

Autobusy jezdí zhruba jednou za 20 minut 24 hodin denně.

Jízda Uberem vyjde na 350 až 400 UAH při cestě do centra Kyjeva.

Do města Boryspil

Blízké městečko Boryspil, po kterém je letiště pojmenováno, může sloužit jako oblíbené místo pro přespání mezi lety. Nejjednodušší dopravu představuje Uber, jízda vyjde cca na 115 UAH

Alternativou jsou maršrutky odjíždějící ze zastávek mezi terminálem D a terminálem F. Do Borispylu můžete jet maršrutkami linek 2, 3V, 16 a 17, jejich jízdní řád je však značně nepravidelný. Každá z linek jezdí cca jednou za hodinu a za jízdenku zaplatíte 6 UAH.

 

Průvodce pro Ukrajina
Průvodce pro letiště Kyjev Boryspil

Zavřít boční panel
Brno
Česká republika Přílet na letiště Brno Tuřany

Každých 30 minut jezdí od brněnského hlavního nádraží autobus číslo E76, cesta trvá 17 minut (ve špičkách se může protáhnout i na více než půl hodiny) a stojí 25 Kč, jízdenku pořídíte v automatu na zastávce a platí 60 minut (je přestupní). Možné je využít i SMS jízdné na 75 minut za 29 Kč. V noci využijete autobus N89, který jezdí každou hodinu rovněž od hlavního nádraží.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Brno Tuřany