Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zajímavou novinku v letním letovém řádu 2022 přináší aerolinka Wizz Air z Pardubic. Otevírá hned 2 nové linky do ukrajinských měst Oděsa a Charkov.

Do obou míst se bude létat od léta 2022, a to 2x týdně. Zatímco do Charkova bude létat Wizz Air vždy ve čtvrtek a neděli, do Oděsy se bude létat v úterý a sobotu. Vzhledem k tomu, že začátek letů se plánuje až za 9 měsíců, je však možné, že časy i dny letů se budou upravovat.

Aktuální ceny zpátečních letenek začínají na 1 298 Kč, resp. 778 Kč pro členy WDC, ale i u cen platí, že se zcela jistě ještě budou měnit a můžeme očekávat akční ceny podobně jako je tomu u stávajících linek z Pardubic do Lvova a Kyjeva.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Pardubice
Pardubice PED
Česká republika
ODS Oděsa
Ukrajina
Oděssa schody
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)
Pardubice
Pardubice PED
Česká republika
HRK Charkov
Ukrajina
Charkov
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Chci jet trasu Kišiněv / 2-3 turistika / a pokračovat do Oděsy letadlem nebo autobusem/ a potom Odesa - Praha letecky Je nějaká možnost jak to řešit???

před 8 měs
Avatar uživatele
cali

Co na tom chceš řešit?

před 8 měs
Jan Vidim

Vyřešil bych to nákupem letenek

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To budou fotky!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam to bude krásný!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Pardubice
Česká republika Přílet na letiště Pardubice

Přímo k terminálu jezdí autobusová linka č. 90, která jede mezi Hlavním nádražím a letištěm bez zastávky s dobou jízdy 8 minut. Odjíždí od nádraží vždy 120 a 150 minut před plánovaným odletem všech pravidelných letů, naopak z letiště jede vždy 30 a 60 minut po příletu. Zastávka se jmenuje "Letiště, terminál".

Na hlavní silnici cca 300 metrů od terminálu dále zastavují městské autobusové linky číslo 8 a 88 (zastávka "Letiště") a 14, 15, 23, 24, 25 (zastávka Popkovice, hostinec). Na hlavní nádraží i autobusové nádraží dojedete linkami 8, 15, 23 a 88.

Jízdenku zakoupíte v trafice za 19 Kč, u řidiče za 25 Kč, případně si objednejte SMS jízdenku za 25 Kč ve tvaru DPMP a odešlete ji na číslo 90206. V hale pardubického hlavního nádraží můžete lístek koupit i v automatu úplně vpravo u východu. Lze platit i kartou.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Pardubice

Zavřít boční panel
Oděssa schody
Ukrajina Přílet na letiště Oděsa

MHD na letiště zajišťuje trolejbusová linka číslo 14, která vás přes centrum zaveze k hlavnímu nádraží během cca 25 minut. Interval činí ve špičce mezi 15 a 20 minutami, mimo špičku pak 20 minut.

První spoj z centra na letiště jede až v 7:30, poslední pak 19:45, v opačném směru z letiště do centra jede první spoj v 6:45, poslední v 19:05. Jízdenka se platí u řidiče a stojí 5 UAH.

Alternativu pro cestu k nádraží a do centra představují maršrutky číslo 117 a 129, které jedou od 6:00 do 21:00 a jízdenka stojí 5 UAH.

Taxi do centra města by nemělo stát více než 150 UAH, levnější bude využití služeb Uber či Bolt, které přes aplikaci objednáte kolem 100 až 120 UAH při cestě do centra.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1E_QHk3VXucMlzLhHGHxfYfiydPA]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Ukrajina
Průvodce pro letiště Oděsa

Zavřít boční panel
Charkov
Ukrajina Přílet na letiště Charkov

Nejpohodlnější a nejlevnější dopravu do centra obstarává trolejbusová linka číslo 5. Z letiště jede přímo do jižní části historického jádra s konečnou v zastávce Universitetskaja (Університетська), odkud na hlavní náměstí dojdete pěšky za 5 minut. Projíždí také kolem stanice červené linky metra "Prospekt Gagarina" (Проспект Гагаріна), touto linkou se pak dostanete na hlavní nádraží nebo do přímo do centra.

Trolejbus jezdí jednou za 6 až 20 minut (o víkendu cca 2x za hodinu) od 5:30 do 21:15. Jízdenka stojí 6 UAH a platí se během jízdy průvodčímu, sám za vámi přijde a rozmění vám i větší částky.

Nově můžete na zastávkách v automatu zakoupit kartičku Eticket za 36 UAH, na kterou si nahrajete libovolný obnos. Uvnitř vozu pak kartu stačí přiložit ke čtečce a strhne se 6 UAH. Automaty berou jen hotovost a nevrací. Pokud nelze zvolit možnost "Koupit novou kartu", pak v daném automatu karty došly a je třeba si jízdenku koupit u průvodčího.

Mírně rychlejší a frekventovanější formu dopravu do centra představují autobusy a minibusy číslo 115 a 119, obě s intervalem 15 až 30 minut. Z velké části jedou po podobné trase jako trolejbus číslo 5, včetně zastávky u stanice metra Prospekt Gagarina. Zatímco linka 115 skončí už před mostem přes řeku Charkov, odkud je to do centra asi 10 minut pěšky, linka 119 projede celým centrem od jihu na sever. Jízdné stojí 10 UAH a platí se při nástupu přímo řidiči. První maršrutky se vydávají na cestu kolem 6:30, poslední pak okolo 22:00.

Maršrutky číslo 152 a 255 centrum míjejí a pro běžného turistu nejsou příliš využitelné.

Zastávka MHD na letišti není přímo před terminálem. Je nutné projít přes parkoviště mírně vlevo na začátek hlavní silnice. Od terminálu ujdete asi 100 metrů a zastávku bezpečně poznáte.

Cena taxi se pohybuje mezi 120 a 150 UAH podle toho, jak si ji usmlouváte. Ve večerních hodinách, kdy MHD už nejezdí, chtějí taxikáři obvykle 200 UAH, což je ale nepřiměřená cena. 

Mnohem jistější je zavolat si Uber, který v Charkově funguje. Za cestu do centra zaplatíte kolem 100 UAH.

Průvodce pro Ukrajina
Průvodce pro letiště Charkov