Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Netradiční tip na jarní poznávací cestu do Nizozemí jsme připravili na základě levných letenek společnosti Transavia. Ta nabízí nejen víkendové letenky pátek až neděle do největšího evropského přístavu Rotterdamu za 59€ / 1.630 Kč. Na návštěvu zamíříme i k soudnímu dvoru v Haagu a do typicky holandské vesničky Kinderdijk s větrnými mlýny, která je zaspána na seznamu světového dědictví UNESCO.

  • Rezervuj letenky Praha - Rotterdam/Haag za 1.630 Kč na transavia.com
  • K ceně je připočítán poplatek za rezervaci ve výši 10€, nezávisle na počtu osob
  • Cestovní období: 12.02.2014 - 31.03.2015
V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm a váze 10 kg. K nejen víkendovému stání u letiště se může hodit nejlevnější parkování od 8 Kč na týden.

V Nizozemí budete k veřejné dopravě potřebovat kartičku zvanou OV-Chipcard. Tu si vyzvednete v jakékoliv trafice na letišti a pomocí přednabité sumy peněz platíte v MHD. Kartu využijete nejen k přepravě z letiště do Rotterdamu či na meziměstský vlak do Haagu, ale taktéž k výletu za historií sahající až do roku 1740, kdy byla postavena vesnička Kinderdijk. Ta je díky 19 dochovaným větrným mlýnům chráněna seznamem světového dědictví UNESCO. Do Kinderdijku jezdí autobus č.90 odjíždějící ze stanice rotterdamského metra Zuidplein.

[start][prilet]Rotterdam[/prilet][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][rtm][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele michal.jarosch
michal.jarosch

Máte nějaké indicie o zajímavých cenách na Květinové korzo? Vyplatí se vůbec to vidět nebo "stačí" Keukenhof" v termínu okolo 22.3. ? (V ten den se hraje v Rotterdamu i fotbal Feyenoord - PSV, takže uvažuju buď o kytkách nebo fotbale...)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele kira1
kira1

Dobrý den. Jak o vidíte s přelomem dubna a května (Nizozemsko)? Děkuji.

před 8 lety
Avatar uživatele Manasinho
Manasinho

na koupání v moři to nebude :)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Letenky ještě nejsou v prodeji, ale určitě během měsíce je do prodeje nasadí. Alternativou je easyJet z Prahy do Amsterdamu nebo z Brna do Eindhovenu s Wizzairem.. A pokud byla otázka myšlena jiným směrem, google napoví také ;)

před 8 lety
Avatar uživatele
Jakub Stanko

Linka je od LŘ 2015 zrušena. Více na airline route atd...

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
To musíš vidět!
Bosa
ušetříš až 67%
To musíš vidět!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Všude dobře, co doma!
Borobudur
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Nizozemsko
Nizozemsko

Země malá rozlohou, ale velká tím, co nabízí

Nizozemsko (zde tzv. evropské Nizozemsko; anglicky the Netherlands) je malá lidnatá země ležící v severozápadní Evropě. Společně s Karibským Nizozemskem a dalšími třemi ostrovními územími v Karibském moři tvoří Nizozemské království. Sousedí s Německem a Belgií a jeho břehy omývá Severní moře.

Nizozemsko není jen Amsterdam a Amsterdam nejsou jen coffeeshopy a Red Light District (čtvrť červených luceren). Ačkoli i to jsou pádné důvody k návštěvě. Tahle malá plochá země je plná historie, umění, technologií, jedinečné přírody a lidí, co si umí vychutnávat život. A podle toho to tady vypadá. Když budete chtít, nenechá vás se svojí širokou nabídkou aktivit vydechnout. Pomalu na každém rohu taky najdete příjemné místo, kde můžete posedět a vychutnat si něco dobrého ve společnosti svých přátel. Nebo třeba jen tak o samotě. Protože když odbočíte z rušných tras, můžete na tom samém místě prožít dovolenou v naprosto klidném tempu.

Průvodce pro Nizozemsko