Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Libor_S napsal(a):

Přesně v tomto duchu o tom mluvil Aleš Rozehnal. Kdyby si to doctorex poslechl, nemusel tu rozvádět své úvahy. Myslím, že těch lidí by bylo ještě méně, protože by si mnozí vzali jídlo z domova.

1) jsem si to poslechl

2) s jeho pravnim zhodnocenim v plne mire nesouhlasim


Ale jak rikam hezky den preji.

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan...acet-94324

0 Citovat

doctorex napsal(a):

1) jsem si to poslechl

2) s jeho pravnim zhodnocenim v plne mire nesouhlasim


Ale jak rikam hezky den preji.


Jsem rad ,ze existuje nekdo ,kdo vidi veci jinak  i kdyz to treba neni vec ,ktera by se me nejak dotykala ,ale jine se me  treba casem dotykat budou ,kdyz by stat branil cestovani tak jak to prezentuje Prymula 

0 Citovat

Mikire, doctorex mi tě dnes silně připomněl, tak jsem rád, že jste se tu našli. Hlavně, že rozumíš právu lépe než advokát Rozehnal, který zároveň přednáší právo na Právnické fakultě UK.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Mikire, doctorex mi tě dnes silně připomněl, tak jsem rád, že jste se tu našli. Hlavně, že rozumíš právu lépe než advokát Rozehnal, který zároveň přednáší právo na Právnické fakultě UK.


Jako koukam ze Te z meho pohledy ta debata hodne zere. Proc proste nejsi ochoten prijmout, ze mame na neco odlisny nazor? Ze bych se do Tebe nejak osobne navazel jsem si nevsiml, ze na tu debatu kasleme jsme se shodli a presto se tu k tomu porad mas tendenci vracet. Ma to nejaky duvod?

0 Citovat

mikir napsal(a):

https://www.seznamzpravy.cz/clan...acet-94324

„Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady EU by cestujícím standardně u letů z EU, Norska, Švýcarska a Islandu, nebo naopak do tohoto prostoru s evropským dopravcem, měla být jako jedna z variant nabídnuta i možnost vyplacení plné ceny letenky. Její proplacení není možné pouze v případě, že byl let zrušen kvůli mimořádným okolnostem, které nemohl dopravce ovlivnit. Většinou se jedná o živelní katastrofy, například zemětřesení či nepřízeň počasí. Je pravděpodobné, že aktuální situace kolem šíření koronaviru bude také vyhodnocena jako obdobná mimořádnost,“ vysvětluje Janičinová.

Smutné je, že dělá v cestovním byznysu někdo, kdo tu regulaci ani nečetl. Za zrušenou letenku se vrací vždy. Tyhle okolnosti platí jen pro nevyplácení kompenzací...

0 Citovat

doctorex napsal(a):


Jako koukam ze Te z meho pohledy ta debata hodne zere. Proc proste nejsi ochoten prijmout, ze mame na neco odlisny nazor? Ze bych se do Tebe nejak osobne navazel jsem si nevsiml, ze na tu debatu kasleme jsme se shodli a presto se tu k tomu porad mas tendenci vracet. Ma to nejaky duvod?

Vracel jsem se k tomu, když se vyjádřili jiní. Na tebe fakt nemá smysl reagovat.
0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Vracel jsem se k tomu, když se vyjádřili jiní. Na tebe fakt nemá smysl reagovat.

OK, jak myslis.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Mikire, doctorex mi tě dnes silně připomněl, tak jsem rád, že jste se tu našli. Hlavně, že rozumíš právu lépe než advokát Rozehnal, který zároveň přednáší právo na Právnické fakultě UK.

Akorat , ze ja jsem vubec nehodnotil ktery pravnik ma pravdu ,ale to ze nekdo ma jiny nazor a je za to kritizovan stejne jako ja za sve nazory

0 Citovat

mikir napsal(a):

Akorat , ze ja jsem vubec nehodnotil ktery pravnik ma pravdu ,ale to ze nekdo ma jiny nazor a je za to kritizovan stejne jako ja za sve nazory

Ale dal jsi citaci jeho reakce na pravnika. Kritika neni za jiny nazor, ale za vedeni debaty jako kafemlejnek a ze je z toho u obou citit sobectvi, ktere neodpovida takove vyjimecne situaci.

0 Citovat

Po přečtení diskuze si docela říkám, že tady hodně lidí pořád chce Itálií v obou směrech, jak ekonomickou situaci tak i jaká tam teď panuje.... Asi je asi čas udělat i ignor tady na několik dní/týdnů 

0 Citovat

Dobře na odlehčení tématu... Refundovali mně teď několik letenek, mimo jiné to C s CA + lety po Evropě, co jsme plánovali s Eremi. Celkem ca. 17t. Vše jsem už nechal za poslední týden u veterináře za naše 2 zvířata, a to ještě nejsem u konce:-)

0 Citovat

někdo tu nedávno chtěl mail na LATAM: support@casounico.zendesk.com

u letenek do 31.5. tam funguje přebukování zdarma nebo voucher do konce roku. Mají uzemněno 80% letadel

0 Citovat

J N napsal(a):

Vsem dekuji za postrehy. Pro info, na FB Emirates trocha natlaku, oficialni reklamace, zmineni podnetu CAA, chargebacku a konecne soudniho reseni - najednou uz mi misto voucheru na 1 rok nabizi voucher na 2 roky. Cilem je plny refund, tak uvidime. Alespon uz komunikuji + mam k refundu jejich zamitave stanovisko cerne na bilem. 

0 Citovat

Ahoj, 

jak se ti to podarilo? Mas nejaky update? Me rekli 2 agenti na letefonu, ze s mym tarifem Economy/ Saver nemam na full refund narok. A jedina moznost je zazadat si o Travel voucher, tak jsem to udelala. Ale nemam k tomu zadne dalsi info. 

Z ceske pobocky mi rekli, ze pokud voucher nevyuziji do roka od jeho nakupu, tak bude mozne vyzadat vraceni cele castky. 

Penize potrebuji zpet. Diky za tip:)

0 Citovat

Sub - Bohouš Kubart napsal(a):

někdo tu nedávno chtěl mail na LATAM: support@casounico.zendesk.com

u letenek do 31.5. tam funguje přebukování zdarma nebo voucher do konce roku. Mají uzemněno 80% letadel


To jsi mě moc nepotěšil, když mám FRA - MAD v J, to už nebude lítat, respektivě už nelítá... 

0 Citovat

Pozitivni zkusenost s BA stara nekolik desitek vterin. Zavolal jsem na +420 239 000 299 ohledne refundu meho zruseneho letu zitra  PRG-LHR-BHD(Belfast City). Na lince jsem cekal asi 5 vterin, lehce prinasrany/unaveny (v teto situaci chapu) muzsky hlas se silnym indickym akcentem, refund samozrejme vyplati do 3-4 pracovnich dnu, email o refundu obratem pristal ve schrance. Online options v MMB byly pouze voucher ci rebook. Kdyby tam meli jeste tlacitko refund, maji u me 5 hvezdicek, takto za drobnou inconvenience jen 4. Tak dneska jeste zkusim zjistit jestli muzu, jako drzitel ceskeho pasu a trvaleho pobytu v UK, cestovat do Irska (Aer Lingus PRG-DUB), ale myslim ze chances jsou very slim, i kdyz bydlim cca 3 hodiny cesty autem od letiste v Dublinu 

0 Citovat

hmm, divne, tak i na mzv cr jsem se dovolal okamzite, prijemna pani mi potvrdila, ze nemuzu pres Irsko tranzitovat. Vsude dobre, doma nejlepe, ze. Jdu zachranovat podniky memu srdci nejblizsi - https://zachranpivo.cz/. A na vahu lozit nebudu, jedna se prece o statni zajem.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

Pozitivni zkusenost s BA stara nekolik desitek vterin. Zavolal jsem na +420 239 000 299 ohledne refundu meho zruseneho letu zitra  PRG-LHR-BHD(Belfast City). Na lince jsem cekal asi 5 vterin, lehce prinasrany/unaveny (v teto situaci chapu) muzsky hlas se silnym indickym akcentem, refund samozrejme vyplati do 3-4 pracovnich dnu, email o refundu obratem pristal ve schrance. Online options v MMB byly pouze voucher ci rebook. Kdyby tam meli jeste tlacitko refund, maji u me 5 hvezdicek, takto za drobnou inconvenience jen 4. Tak dneska jeste zkusim zjistit jestli muzu, jako drzitel ceskeho pasu a trvaleho pobytu v UK, cestovat do Irska (Aer Lingus PRG-DUB), ale myslim ze chances jsou very slim, i kdyz bydlim cca 3 hodiny cesty autem od letiste v Dublinu 

Hm, ačkoliv jsou Iberia a BA v podstatě jedna firma, Iberia mi přes telefon refund neumožnila (let zrušený ze strany aerolinky). Přes web taky ne. Pokud by měl někdo jinou zkušenost, dejte vědět. Dík. 

0 Citovat

Taky už plním vlasteneckou povinnost... Z toho nejbližšího.


jokr.jpg

0 Citovat

@Cali: dobrej nápad, podíval jsem se na mapu a nejbližší pivovar mám "Moucha Pivo". nikdy jsem jejich pivo nepil, tak to vyzkoušim. 

0 Citovat

cali napsal(a):

Taky už plním vlasteneckou povinnost... Z toho nejbližšího.


Super, večer se chystám do Únětic, tak se taky připojím.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Pokud by měl někdo jinou zkušenost, dejte vědět. Dík. 

obavam se, ze zacatkem cervence dam vedet. Ta Kolumbie s Iberii v C z Milana proletet ASI nepujde. Samozrejme option Nr.1 by byl rebooking bez doplatku, v coz samozrejme neverim, option Nr.2 refund a az jako posledni varianta voucher.

0 Citovat

cali napsal(a):

Taky už plním vlasteneckou povinnost... Z toho nejbližšího.

To je tuším Pavel, bývalý domovarník, že? Na pár akcích jsme se potkali.

Já zatím hákuju ale už se chystám do "dveřínka" pro zásoby :)

0 Citovat

Teď mi přišel email z UIA se zrušeným letem a nabízejí také jenom posunutí data nebo voucher. Koukám, že se z voucherů stal nechtěný standard, platným regulím navzdory. 

0