Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

mirjur napsal(a):

Vypadá to, že Ryanair už neprovádí zdarma změnu letu při jeho zrušení, resp. poplatek za změnu je nula (tedy akt změny je zdarma), ale je nutno doplatit rozdíl v ceně letenky. Což v mém případě nyní dělá řádově stovky až tisíce EUR. Ještě před 14 dny mi změnili termíny úplně zdarma, bez doplácení ceny letenek, ale teď už se mi to nepodařilo. Nebo má někdo aktuálně jinou zkušenost?

Ryanair asi nebude moc dajný. Momentálně už několik dnů řeším bezplatné zrušení autopůjčovny.

Je to už 5 dnů po avízovaném vrácení peněz.

Částka je přitom nízká - 600,-Kč. Vůbec nekomunikují.

Přejdu asi na chargeback od banky.

0 Citovat

Komunikace s IBERIA prakticky nemožná. Zrušili mi let a když zavolám na infolinku, automat mi dá dvě volby - 1) zaplatit za letenku, 2) vyžádat si voucher. Na německý verzi teda ještě jednu volbu navíc - nahlásit ztracený zavazadlo. Já chci zpátky peníze, ne voucher, jak je možný, že si vytírají p**** s nařízením EU a neumožní zákazníkům refund?

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Komunikace s IBERIA prakticky nemožná. Zrušili mi let a když zavolám na infolinku, automat mi dá dvě volby - 1) zaplatit za letenku, 2) vyžádat si voucher. Na německý verzi teda ještě jednu volbu navíc - nahlásit ztracený zavazadlo. Já chci zpátky peníze, ne voucher, jak je možný, že si vytírají p**** s nařízením EU a neumožní zákazníkům refund?

No mě Iberia poslal voucher tak nějak automaticky za zrušený let aniž by se mě na něco ptala ..


0 Citovat

To mi udělal Flix - poslal mi instrukce, jak si zažádat o voucher, aby byli 100% krytí. Já jim odpověděl "ne děkuji, dejte refund". Zatím je to spíš monolog s automatickým potvrzením od robota, že zprávu dostali...

0 Citovat

Audit napsal(a):

Ryanair asi nebude moc dajný. Momentálně už několik dnů řeším bezplatné zrušení autopůjčovny.

Je to už 5 dnů po avízovaném vrácení peněz.

Částka je přitom nízká - 600,-Kč. Vůbec nekomunikují.

Přejdu asi na chargeback od banky.


Rentalcars přes Wizzair. Včera storno a teď koukám, že už je to na účtě a dokonce s včerejším datem. 

0 Citovat

g.trejbalova napsal(a):

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda někdo v posledních dnech řešil refund od Ryanairu. Máme koupené letenky do italské Pescary na 10.4. a zpět z Pescary do Prahy 13.4. - tyto lety byly zrušeny a od Ryanairu přišel email o tom, že je možné si přesunout termín bez poplatku za přesunutí, atd. Vzhledem k tomu, že nikdo neví, kdy se situace uklidní a české i italské hranice jsou ( zatím na neurčito ) zavřené, je reálné dostat zpátky plnou cenu letenek - případně jak postupovat? Předem díky za odpověď. Gabriela

V sobotu som požiadal o refund za zrušené letenky do Štokholmu.


O refund som žiadal cez odkaz ktorý bol v maile o zrušení letu.

Po odoslaní vypísalo že požiadavka bola prijatá. Inak žiadna odozva.

Zatiaľ čakám čo s toho bude. 

Ak sa peniaze do 2-3 týždňov neobjavia bude nasledovať charge back.

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

V sobotu som požiadal o refund za zrušené letenky do Štokholmu.


O refund som žiadal cez odkaz ktorý bol v maile o zrušení letu.

Po odoslaní vypísalo že požiadavka bola prijatá. Inak žiadna odozva.

Zatiaľ čakám čo s toho bude. 

Ak sa peniaze do 2-3 týždňov neobjavia bude nasledovať charge back.


Mně bohužel nepřišel vůbec email o zrušení letu, jen email o tom, že je možné si přebookovat bez change fees. Ten let na svém Ryanair účtu stále vidím, ale nikde jinde ho najít nelze - ani na stránkách ryanairu, na skyscanneru, apod., v tento den žádný takový let není.  I sám Ryanair v emailu uvádí, že se lety nemají přebookovávat na duben. Zkusím tedy najít nějaký "všeobecný" formulář na jejich webu a zkrze ten zkusit požádat o refund.

0 Citovat

lma napsal(a):

No já vezmu bez boje vouchery od aerolinek,kde jsem to rezervoval přímo,tam je naděje na úspěch minimální....kór když nejvíce peněz mám v Tapu ..

Ale dost peněz mám v letenkách rezervovaných přes Sudent Agency (nejvíce ČSA) a tady budu trvat na penězích !!

Zkusím vše co půjde - nechvátám,času dost ..


Taky půjdu aspoň po tom voucheru od TAPu, i když lety jsou zrušené. Chápu, že by to asi společnost položilo, kdyby měla všechno vracet. Vtipný je, že ani manage booking nefungovalo a museli mi z linky poslat jiný způsob, tak to nějak "dobouchám".

0 Citovat

Nejvtipnější je, že bych uvítal vouchery za rumbované letenky a tam, pokud budou lety zrušené, mi U2 a FR budou chtít vnutit cash na kartu, s kterou to platil prodejce :-D

0 Citovat

no toto ma caka s bravofly.. dal som zrusit lety s Laudamotion a teda cash pride na AMEX bravofly...co som platil s Diners :D tak ved skype mam zadarmo, mozem cakat na linke pocas pracovnej doby

0 Citovat

Také mě to čeká... Bude to teď zajímavá zkouška přístupu aerolinek, prodejců a agentur ke svým zákazníkům. Dá se hodně ztratit, ale i hodně získat:-)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Nejvtipnější je, že bych uvítal vouchery za rumbované letenky a tam, pokud budou lety zrušené, mi U2 a FR budou chtít vnutit cash na kartu, s kterou to platil prodejce :-D

Já jsem nerumboval a přes Prime účet mám několik letenek. 

Zkusím to řešit přebookováním na jiný let s minimálním doplatkem ze svě karty, tím bych měl mít pro další refund platbu na svou kartu. Nicméně si myslím, že už vše pojede na Vouchery.

0 Citovat

Ridder napsal(a):


Rentalcars přes Wizzair. Včera storno a teď koukám, že už je to na účtě a dokonce s včerejším datem. 

Mne Rentalcars taky vracel okamžitě platbu na účet (před 10 dny), bohužel Ryanair půjčovnu spravuje Rentalcars a chat funguje jenom - čekejte jste v pořadí (už několik dnů), takže nemůžu ani vložit zprávu. 

Asi to budu řešit u Rentalcars.

Dále řeším Cars canner,kde mi prvně sdělili termín do 10 dnů a dnes informace - 20 dnů.

Na to jsem jim sdělil, že po 20 dnech budu požadovat chargevack u banky.

Chaty jsme si naskenoval.

0 Citovat

cali napsal(a):

Také mě to čeká... Bude to teď zajímavá zkouška přístupu aerolinek, prodejců a agentur ke svým zákazníkům. Dá se hodně ztratit, ale i hodně získat:-)

Tak Student Agency se vybarvuje už teď ..

Už info o zrušeném letu z Madridu 20 hodin před odletem  mělo profesionální úroveň..

Nabídnou přerezervaci či voucher - odepíšu že chci vrátit peníze - napíšou že ČSA nabízí přerezervaci či voucher - odepíšu,že dle EC261/2004 chci vrátit peníze - a nic... tím nejspíš dopisování skončilo ..



0 Citovat

Libor napsal(a):

Tak jsem volal na to české číslo a paní mi potvrdila, že je v procesu vrácení peněz na kartu a že to bude ještě trvat 5 až 10 dní a o voucheru, že nic neví. Tak to můžete také zkusit. Snad ten krach nepřijde

.  Prima. Refundace se také nakonec povedla, zkoušela jsem před tím i volat do banky (ČSOB), která vede mou VISA kartu, a vrátit peníze na kartu prý v těchto případech nejde, jedině v případě krádeže karty.

0 Citovat

Ryanair aktuálně:


https://www.ryanair.com/content/...3.2020.pdf



0 Citovat

Nemáte někdo funkční email na EXPEDII případně LATAM? Díky

0 Citovat

Někdo zkušený co by prosím poradil? S Emirates jsem měl na 5/4 rezervované letenky PRG-DXB, nicméně pár dnů nazpět zrušili veškeré spoje. Jako náplast nabízejí možnost posunout odlet nebo dostat voucher s platností 1 rok. Ani jednu variantu nechci z řady důvodů. Jednoduše chci peníze zpět, nedodají zaplacenou službu. Problém - jejich FB nekomunikuje, na stránkách není žádný mailový kontakt a na jejich lince dokola nabízejí úžasný voucher (+ se tam nedá v podstatě dovolat). Nemá někdo nějakou radu jak efektivně postupovat? Není to za moc peněz (26k CZK), ale taky ne úplně málo abych si mohl dovolit to nechávat jen tak arabským šejkům.


Přemýšlel jsem podat stížnost u CAA (dle jejich linky to ale potrvá velmi velmi dlouhou a jsou zahlcení), požádat banku o chargeback (dle banky malá šance na úspěch) nebo v krajním případě řešit i právní cestou. Problém je u všech postupů jeden a ten samý - nejsem z Emirates schopný žádným způsobem získat jejich negativní stanovisko "černé na bílém", které bych mohl dále použít např. v soudním sporu.


Moc děkuji za jakékoliv rady.

0 Citovat

V rámci důkazu by mělo stačit jim napsat např. skrz jejich complaint formulář + udělat si jeho screenshot(y) a po nějaké době kontaktovat banku, že nereagují a nedodali službu.

https://www.emirates.com/english...complaint/

0 Citovat

J N napsal(a):

Někdo zkušený co by prosím poradil? S Emirates jsem měl na 5/4 rezervované letenky PRG-DXB, nicméně pár dnů nazpět zrušili veškeré spoje. Jako náplast nabízejí možnost posunout odlet nebo dostat voucher s platností 1 rok. Ani jednu variantu nechci z řady důvodů. Jednoduše chci peníze zpět, nedodají zaplacenou službu...

Stačí přečíst diskuzi zpětně - tohle tu řešíme prakticky všichni  ..

Dostat z nich peníze za současné situace bude běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem,kór když je to rezervace přímo ta komunikace bude těžká! ..

Jak už jsem tu psal já osobně tam kde jsem to rezervoval přímo boj vzdávám . Peníze zpět zkusím kde to mám přes Student Agency.

0 Citovat

Letenka skladajici se ze 2 letu. Byl zrusen jen 2. let, ktery je vnitrostatni (zrejme z duvodu nizke poptavky), a ktery neni uplne nutne vyuzit. Ze zeme odletu se odletet da, zeme priletu zatim nema zadne restrikce na lety ani pasazery.

Na strankach aerolinky se cely let tvari jako zruseny a na checkmytrip rovnez (status canceled) pricemz poznamka o zruseni konkretniho let je jen u toho druheho.

Let je za 2 dny a je normalne naplanovan (predevcirem stejny let take letel). Pokud to poleti, mel by byt umoznen nastup? Aerolince nemozno se dovolat a na formular zatim neodpovedeli...



0 Citovat

pro informaci - v lednu zakoupen pobyt přes HRS v Německu na termín 20-22.3.2020. Hotel si nechal zaplatit 90% celkové částky. Zažádáno u pojišťovny Kooperativa jako storno zájezdu z důsledku coronaviru a uzavření hranic (mám pojištění v rámci Erste premier). Přesto, že v podmínkách je důvod vyloučení z pojištění jak epidemie tak pandemie, tak bez problémů zaplaceno pojišťovnou 80 % (bez 20% spoluúčasti). Myslím, že stejně budou plnit u letenek.. Tak se jen vždy ujistěte, jestli náhodou nemáte na nějaké platební kartě storno zájezdu - ne všichni o tom vědí...  

0 Citovat

Ale kdy jsi to uplatnil a kdy bylo zaplaceno? Ono kočka není pes a včera není dnes.


a4-korona-klienti.jpg

0 Citovat

Jinými slovy pojištění od Koopu už není ani na ty houby 😁

0 Citovat

To není věc jen Koop, to je u všech. Nikdo nechce platit co nemusí, zvláště v současné situaci. Prubířský kámen bude, až se začnou uplatňovat škody z pojištění přerušení provozu v důsledku úředního zásahu...

0