Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ahoj, mel jsem s rodinou takovy mensi eurotrip a prubezne nam rusili kvuli kovidu lety s tim, ze si mam zazadat o plnou kompenzaci. Ubytovani jsme meli pres Airbnb, tam nam vratili penize hned po stornu. Ale u letenek jsem zjistil, ze ta plna kompenzace neni tak jednuducha, jak psali.

Konkretne to byly tyto lety:

20.3. Prague - Brussels Ryanair O7VW2D cancelled

21.3. Brussels - Marseille Ryanair U31Z8F valid

22.3. Marseille - Catania Ryanair W247YL cancelled

29.3. Catania - Venice easyJet K1CL57Z cancelled

30.3. Venice - Prague easyJet K1CL57Z rebooked then cancelled

1) Jake je nejlepsi reseni u tech zrusenych Ryanair letu?

Prisel mi od kazdeho z tech letu odkaz zacinajici "https://schdchng.ryanair.com//Refund?", takze predpokladam, ze nejlepsi bude vyplnit formular a pockat, az mi prijdou penize, jo?

2) Jake je nejlepsi reseni toho nezruseneho U31Z8F Ryanair letu?

Prislo mi k nemu vyrozumeni, ze

"Ryanair has been notified by the French Government that they will not allow visitors to enter the French territory on any flights until further notice with the exception of citizens or resident of EU, Schengen or UK territories."

"This ban does not apply to citizens or resident of EU, Schengen or UK territories."

"All Non citizens or non residents of the EU, Schengen or UK territories affected by this change will be entitled to a full refund or free move to a later date.", takze v navaznosti na predchozi zruseny let predpokladam, ze nejlepsi bude vyplnit formular a pockat, zda mi prijdou penize, jo?

3) Jake je nejlepsi reseni u tech zrusenych easyJet letu?

Prisel mi k obema letum spolecny odkaz a vyrozumeni "You can apply for a refund through Manage Bookings. Simply enter your booking details and follow the prompts.", ale podle "prompts", ktere vidim, jde let jen prebookovat na jiny, takze predpokladam, ze nejlepsi bude pockat, co mi tady nekdo poradi. 

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Teď mi přišel email z UIA se zrušeným letem a nabízejí také jenom posunutí data nebo voucher. Koukám, že se z voucherů stal nechtěný standard, platným regulím navzdory. 


Nabizeji posunuti data bez doplatku?
0 Citovat

V emailu nic nepíšou o doplatku v případě vyšší ceny nového termínu. Na webu mají: 

"one free change of date for the same route and booking class is permitted without penalty within the validity period of the ticket (applicable to new travel dates after April 24, 2020). If there are no seats in the selected class on a new travel date, or if fare conditions are changed due to seasonality, etc., passengers are asked to pay the difference in fare." 

Takže když bude stejná booking class, mělo by to být bez doplatku. Ale já mám ještě svoje letenky kupované v tarifu lowcost který už neexistuje, pokud se nepletu.

0 Citovat

jakob napsal(a):

To je tuším Pavel, bývalý domovarník, že? Na pár akcích jsme se potkali.

Já zatím hákuju ale už se chystám do "dveřínka" pro zásoby :)

jj, Pavel, domovarník to je pořád. Ale pivo dobré a pro mě nejblíže, navíc jak to má doma, možno přijet kdykoliv.

0 Citovat

A je to doma...

Asi se po vikendu jeste stavim. Nebo si udelam vylet do Slaneho pro Antose.


20200327-182111.jpg

0 Citovat

Únětice gut! Možná bychom to mohli přesunout do vlákna "Cestuj pivně", ať nís tady někdo nenapadne:-)

0 Citovat

tak v pondeli dorazi vzorky z Parovaru - velikonocni lezakx3, krvavy oko x3, jokrx5, karkulkax3, sh azzaxax3. otazka zni, co s nacatym vikendem? asi prubnu lokalni topolsky pivovar!

0 Citovat

Daniel napsal(a):

tak v pondeli dorazi vzorky z Parovaru - velikonocni lezakx3, krvavy oko x3, jokrx5, karkulkax3, sh azzaxax3. otazka zni, co s nacatym vikendem? asi prubnu lokalni topolsky pivovar!

Tož jestli tam pojedeš, tak vem neco aj mě. Klidne si pro to sjedu k hlavní cestě k odbočce na Mistrice :-)) Teď byla na nákup manželka a koupila mně 3 slovy  tři piva :-)

0 Citovat

Daniel napsal(a):

hmm, divne, tak i na mzv cr jsem se dovolal okamzite, prijemna pani mi potvrdila, ze nemuzu pres Irsko tranzitovat. Vsude dobre, doma nejlepe, ze. Jdu zachranovat podniky memu srdci nejblizsi - https://zachranpivo.cz/. A na vahu lozit nebudu, jedna se prece o statni zajem.


Mozna  bych to zkusil , sice je to jina situace nez u  me ,ale letel jsem uz v dobe zakazu  pres Londyn  do Corku   a  v Praze  je nezajimalo ,ze neletim do Irska ,letel jsem na irsky pas ,ta vyjimka zustala stejne tusim ,cesky obcan muze vycestovat pokud ma v dane zemi povoleni k pobytu a Severni Irsko je UK a  hranice mezi UK a Irskem neni snad jeste zavrena ,alespon ta pozemni mezi Irskem a Severnim Irskem asi ne ,, Maximalne by se mohlo stat ze budes muset zustat 14 dnu v Irsku a na letisti v Praze muze sedet nekdo ,kdo trochu bude uvazovat  a pusti te, spis bych si mozna  overil co si o tom mysli  Aer Lingus ,jestli by se nebali ,ze te musi pak prepravit zpet ,kdyby te v Dublinu nepustili 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tož jestli tam pojedeš, tak vem neco aj mě. Klidne si pro to sjedu k hlavní cestě k odbočce na Mistrice :-)) Teď byla na nákup manželka a koupila mně 3 slovy  tři piva :-)

Tak to je žena snů! Teď jen zařídit, aby chodila nakupovat častěji.

0 Citovat

Ahoj, my jsme meli koupene letenky pres Pelikan od Air Canada. Prisel nam email, ze nam mohou bud vratit 50% z ceny letenek nebo poukaz na plnou vysi. Volali jsme do Pelikana, ze s tim nesouhlasime a chceme vratit plnou vysi na ucet. Do hodiny nam prisel potvrzujici email, ze na zaklade naseho pozadavku bylo s leteckou spolecnosti vykomunikovano vraceni penez v plne vysi. Takze parada, penize by se mely vratit na ucet zhruba za 8 tydnu. Mejte se a drzim palce.

0 Citovat

Respirátory už neseženete, ale na tohle je už nejvyšší čas:

https://videacesky.cz/video/cona...v-na-prani

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Tak to je žena snů! Teď jen zařídit, aby chodila nakupovat častěji.

V současné situaci nejlépe dvakrát denně, ale to se zase nesmí :-))

0 Citovat

Daniel napsal(a):

tak v pondeli dorazi vzorky z Parovaru - velikonocni lezakx3, krvavy oko x3, jokrx5, karkulkax3, sh azzaxax3. otazka zni, co s nacatym vikendem? asi prubnu lokalni topolsky pivovar!

Ja si pro degustacni set do Parovaru (na doporuceni Caliho) zajel dnes. Testuju treti lahev, ted mam otevrene krvavy oko. U mne tatim vede jokr.

A aby to nebyl offtopic: ani tem CK/CA nechteji dodavatele (hotely) vracet zaplacene zalohy, i kdyz maji zavreno. Zrovna dnes jsem to resil pro SA

0 Citovat

Jak tu čtu některé příspěvky, měl jsem celkem štěstí. Cca před 2 týdny mi Ryanair zrušil let plánovaný na včerejšek. Hned jak jsem dostal oznámení o zrušení jsem na jejich webu poklikal "refundační tlačítko" a do týdne jsem měl € na účtu.

0 Citovat

Divan: drobne po evrope a priskoky v asii lowcostama za par tisic vubec neresim. Spis mi dela tezkou hlavu tech 60k, ktere mi visi u swissu na lety v C v kvetnu. Prachy ofiko nevraci, rebooking na podzim/zimu by byl za doplatek ve stejne vysi a je otazka, jestli budou vubec tou dobou existovat. To same voucher, nerad bych si s nim tak akorat vytrel pozadi, pokud krachnou

0 Citovat

@LukasAK: ty drobný šly snadno a rychle, to je fakt - ale proč si nenechat vrátit 88 €.

Spíš přemýšlím nad letenkami za 30k Kč na začátek července v kombinací TAP /Ryanair. Tomu že poletím moc nevěřím, jak to bude s refundem se docela bojím. Voucher/rebooking pokud nabídnou tak pravděpodobně nebude pro mě využitelný z více důvodů.

0 Citovat

divan napsal(a):

Jak tu čtu některé příspěvky, měl jsem celkem štěstí. Cca před 2 týdny mi Ryanair zrušil let plánovaný na včerejšek. Hned jak jsem dostal oznámení o zrušení jsem na jejich webu poklikal "refundační tlačítko" a do týdne jsem měl € na účtu.


Ja som žiadal o refund pred týždňom, a zatiaľ nič.

Rezerváciu stále vidím ako cancelled,  nedorazil ani žiadny potvrdzovací mail o

prijatí požiadavky či niečo podobné.

0 Citovat

@torpy68: jak jsem psal, měl jsem štěstí, asi jsem se trefil zrovna do doby kdy to šlo 

0 Citovat

Tak mi práve teraz po 7 dňoch prišiel mail, že toho majú strašne veľa a treba byť trpezlivý.

Ale peniaze vrátia.

0 Citovat

Ahoj, chci se zeptat měl jste někdo také odletět se spol. KLM? Měla jsem odlétat 16.3. z Mnichova do Limy. Byly uzavřeny hranice a od 16.3. Peru nepřijímalo lety u EU. Let byl zrušen. KLM nekomunikuje, pouze mi přišel automaticky email, že je pouze možnost voucheru na 1rok. Na vrácení peněz nikdo nereaguje. Měla bych mít nárok na možnost výběru zdali chci vrátit peníze nebo nějaký voucher? Děkuji a omlouvám se, pokud už někde v komunikaci zazněl stejný dotaz. 

0 Citovat

@erko14: v diskuzi je to furt a dokola. Spravne by aerolinky mely nabizet rebooking, voucher a refund. V reale potrebuji drzet hotovost, tedy i tvoje penize, a refund nenabizi. Cest vyjimkam. Penez by se melo dat domoci soudnim sporem, ale do toho se nikomu nechce. Chargeback zacinaji banky odmitat, protoze nabidnuty voucher aerolinkou berou jak adekvatni kompenzaci.

0 Citovat

Mít v tom velké prachy, tak bych se soudem moc nečekal. Jestli se krize protáhne, tak můžou soudy převzít postoj bank. 

0 Citovat

Ahoj, máme koupené letenky na začátek června do Kanady. Kupovali jsme primo pres Condor s přestupem ve Frankfurtu, Praha - Frankfurt se letí s ČSA. Nevypadá to, že bychom v červnu mohli odletět a tak se chci zeptat, jestli už je dobré to začit řešit teď nebo lepší počkat na oficiální vyjádření Condoru k červenovým termínům? Máme to případně celé řešit s Condorem anebo i s ČSA i když jsme přes ně letenky nekupovali? Máte někdo zkušenost s vracením peněz od Condoru? Na stránkach píšou jen o přebookování letu, což se nám úplně nehodí. 

0 Citovat

Další z mnoha podobných otázek. V červnu neodletíte. Zrušte všechno, co zrušit jde zdarma, například ubytování. Nechte si jen let a vyckavejte, zda let nezruší aerolinky, klidně až do poslední chvíle, nic jiného vám nezbývá. 

0