Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Chargeback podle mě banka zamítne. 

0 Citovat

inak za mna celkom pozitivne (nie korona, ale prvotny dojem) z Eckero Line - trajekt Heslinki-Tallin. Zrusili nasu plavbu a ponukli voucher alebo rebookovanie. Tak som im napisal mail, zeby som rad refund. A o hodinu odpisali ze teda ze refund uz na ceste.

0 Citovat

ACCOR hotely v celé Evropě umožňují bezplatné storno i u nevratných rezervací u termínů ubytování do 1. května 2020. Obrátit se musíte přímo na konkrétní hotel. Ověřeno vlastní zkušeností u hotelu v Kyjevě přes velikonoce. 

EDIT: Podmínky upraveny, za ubytování ve Francii a Itálii jenom voucher. 

0 Citovat

divan napsal(a):

Mě TAP + Ryanair teprve čekají, až se k tomu odhodlám/dostanu. Mám od nich poskládané letenky pro několik lidí na začátek července celkem za nějakých 1100 €, tak jsem zvědavý, jak dopadnu...

K tomu ještě bude rušení půjčeného auta (záloha zaplacena) a několika ubytování.  :-(

Já budu zkoušet dneska TAP znova, ale kvůli prkotině, až je mi to blbý. Jak mě vytáhli včera z postele, tak jsem vystřelil první datum, co se mi v kalendáři líbilo a dneska, když jsem se díval na lety, tak bych potřeboval zpáteční let o den posunout :D Zkusím a uvidím...

Ještě jsem poslal dotaz na banku, ale možná to tu někdo ví. Jde mi o chargeback.

1) Krach aerolinky od které mám voucher = smůla, to mi je jasný, a proto ho nechci.

2) Rebook je vlastně posunutá služba, takže by chargeback měl fungovat? Tady si nejsem jistej, tak uvidím, co banka.

0 Citovat

@Ridder: Ať se ti to podaří! A doufám, že i mě se to nějak podaří - nejradši bych samozřejmě refund, ale obávám se, že to skončí voucherem nebo rebookingem. Doufám, že ho taky ukecám bez doplatku.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

ACCOR hotely v celé Evropě umožňují bezplatné storno i u nevratných rezervací u termínů ubytování do 1. května 2020. Obrátit se musíte přímo na konkrétní hotel. Ověřeno vlastní zkušeností u hotelu v Kyjevě přes velikonoce. 

Plošně to určitě neumožňuje!

Já měl Madrid (ibis) na březen....byl jsem též odkázán přímo na konkrétní hotel a peníze nevrátí! Můžu zažádat pouze o voucher s platností do 30.4.2021

0 Citovat

Mě Ibis v Miláně taky nabízel voucher a když jsem jim poslal odkaz na web Accoru, kde je info o refundu, tak mi to refundovali. Napsali jen, že to takhle zkouší, ale když někdo trvá na refundaci, tak ji udělají :) Peníze jinak do 3 dnů připsány na kartě.

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Já budu zkoušet dneska TAP znova, ale kvůli prkotině, až je mi to blbý. Jak mě vytáhli včera z postele, tak jsem vystřelil první datum, co se mi v kalendáři líbilo a dneska, když jsem se díval na lety, tak bych potřeboval zpáteční let o den posunout :D Zkusím a uvidím...

Ještě jsem poslal dotaz na banku, ale možná to tu někdo ví. Jde mi o chargeback.

1) Krach aerolinky od které mám voucher = smůla, to mi je jasný, a proto ho nechci.

2) Rebook je vlastně posunutá služba, takže by chargeback měl fungovat? Tady si nejsem jistej, tak uvidím, co banka.


Chargeback nefunguje. Bohužel banky akceptují i to, že ti aerolinka vystaví voucher... takže jsi v bodě, který je ti na prd. Zkusit to můžeš, ale zkušeností jsou už takové, že chargeback nejde. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

První opravdický refund od Flixbusu a nikoliv kód... ;)


Jak jsi to dokázal? Já jim před dvěma týdny napsal email a pořád neodpověděli, pouze přišel email, že mi linku zrušili a mám si požádat o voucher...


PS: Kdyby někdo řešil FR a neměl zoobrazené rezervace jako já. Včera mi přišel email, že mi ruší PRG-MAD ( nebylo zoobrazené v rezervacích, jako zbytek ) a mám buď si to posunout nebo požádat o vrácení peněz. 2-3 týdny si mám počkat... Tak ještě MAN-PRG od FR a zbývá jen U2, LA,IB, A3 na řešení :D 

0 Citovat

Jan Paděra napsal(a):

Mě Ibis v Miláně taky nabízel voucher a když jsem jim poslal odkaz na web Accoru, kde je info o refundu, tak mi to refundovali. Napsali jen, že to takhle zkouší, ale když někdo trvá na refundaci, tak ji udělají :) Peníze jinak do 3 dnů připsány na kartě.

Dík za odkaz toho jsem si nevšiml nebo to tam ještě nebylo ..

Tak jsem tam zkusil napsat znova,tak uvidím ..

0 Citovat

Tak z ČSA nic jiného než voucher (navíc nepřenosný) asi nevyrazíte!

Chargeback (mBank) zamítnutý - voucher se považuje za dostatečný..


VUELING - píšou,že vrácení peněz je možné,ale musí se volat - kolega to zkouší dnes průběžně od rána a zatím se nedovolal ..

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):


Chargeback nefunguje. Bohužel banky akceptují i to, že ti aerolinka vystaví voucher... takže jsi v bodě, který je ti na prd. Zkusit to můžeš, ale zkušeností jsou už takové, že chargeback nejde. 


Já myslím, že záleží na bance, jak moc se jí chce do konfliktu s prodejcem. A jak se dívá na to, zda poskytnutí voucheru je ekvivalent poskytnutí služby, za kterou zákazník zaplatil.

Což podle mne není.

Při konstatování, že chargeback nefunguje by asi všechny zajímalo, u jaké banky.

Další zkušenosti budou pravděpodobně záhy přibívat, uvidíme, jaké budou.

Mám podanou reklamaci platby u Creditas vůči Bravofly, jak bude výsledek, podělím se.

0 Citovat

Jan Paděra napsal(a):

Mě Ibis v Miláně taky nabízel voucher a když jsem jim poslal odkaz na web Accoru, kde je info o refundu, tak mi to refundovali. Napsali jen, že to takhle zkouší, ale když někdo trvá na refundaci, tak ji udělají :) Peníze jinak do 3 dnů připsány na kartě.

Můžu poprosit o uvedení odkazu na web Accoru? Mám v Ibis v Miláně na květen zaplacený pobyt. Je to přes Pelikána, počítám, že budou taky zkoušet, tak se bude hodit každá cesta k refundu.

0 Citovat

Přidám pro pobavení zkušenost z UK aneb jak to dopadá, když vám přijde e-mail, že kvůli outbreaku můžete refundovat jízdenky.

To by mohly zavést i aerolinky :D  Nutnost žádost odeslat písemně a připojit jízdenky, co jste si měli vyzvednout v UK v kiosku.


tpe.png

0 Citovat

@LukasAK 

cetl jsem si jeste zpetne jak tu probirate  ty vouchery misto vraceni penez a napada me k tomu jedna uvaha , CK plati povinne pojisteni proti  upadku  na rok  Tedy je tim kryty  rok 2020 

Pises ,ze kdyby cestkovka byla podpojistena ,tak je pojistena pojistovna, kdyby na to nemela .ovsem kdyz ten voucher bude na rok  2021 nebo dokonce na rok 2022  a ta cestovka uz v te dobe nebude existovat  ?

Nelze to pak posoudit  jako treba zbozi s proslou zarucni lhutou ? To prece taky nelze reklamovat ,leda by to sna byla skryta vada

Myslim to tak , ze vlastne rok 2021 uz cestovka povinne pojisteni nezaplati,  protoze  ukonci cinnost , pojistovna na to nebude mit  a pojisteni pojistovny to odmitne z duvodu neexistujici firmy  a jako nepojistenou vec ,,..

Napada me ted priklad s autem  mam pojistene auto pojistovna mi posle potvrzeni o pojisteni ,ja to pojisteni platim splatkovym kalednarem a prestanu ho platit  ,pojistovna mi ho automaticky zrusi  a auto bude nepojistene  ,prijde mi to podobma situace, kdy cestovka vyda voucher na neco co neni pojistene ,tedy me prijde ,ze je ten voucher neplatny z hlediska pojisteni

Nebo jeste jiny priklad  nekryty sek ,to se da myslim kvalifikovat uz dokonce jako povod  a jestli cestovka uz byla ve financnich problemech tak asi i umyslny podvod 

Chapu ze z hlediska  CK nebo letecke spolecnosti  je dlouhodobejsi  platnost voucheru pro obe strany  vyhodna ,ale prave s vyse uvedenych duvodu bych takto vlastne nepojistenemu voucheru moc neveril 
0 Citovat

vlacji napsal(a):

Můžu poprosit o uvedení odkazu na web Accoru? Mám v Ibis v Miláně na květen zaplacený pobyt. Je to přes Pelikána, počítám, že budou taky zkoušet, tak se bude hodit každá cesta k refundu.

Ahoj, tady https://all.accor.com/event/info...n.en.shtml

Nevsiml jsem si predtim, ze to plati pro vsechny zeme v Evrope krome Francie a Italie. 

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Ahoj, tady https://all.accor.com/event/info...n.en.shtml

Nevsiml jsem si predtim, ze to plati pro vsechny zeme v Evrope krome Francie a Italie. 


Už to změnili, začátkem března tam byla možnost refundace a teď je u hotelů v IT už jen voucher. Asi už došly peníze...

0 Citovat

Ok, tak nemám úplně děravou hlavu. :)

0 Citovat

@mikir: pojištění se vztahuje na všechny zájezdy a poukazy prodané/vystavené za trvání pojištění záruky pro případ úpadku CK. Podmínkou tak není "platné" pojištění do doby na poukazu uvedené, ale ke dni vystavení poukazu. I pokud tedy nyní CK vystaví poukaz s platností do konce příštího roku, je i v příštím roce tento poukaz kryt pojištěním.

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Ja bohuzial marne bojujem s KLM. Zrusili mi pondelkovy let a nechcu nic ine iba zmenu terminu alebo voucher. Po niekolkych vymenenych spravach poslu zasa tu istu sablonovu odpoved. "...this situation is so exceptional – because of the high degree of uncertainty surrounding air transportation and the vast number of requests for refunds – that KLM is being forced to depart from its normal practice..."  

Skusim to este cez mail, ale tipujem, ze dostanem tu istu odpoved. Vidim, ze niekomu sa podarilo dostat prachy z Air France, myslite, ze ma zmysel to skusit cez nich? Ten zruseny let bol vlastne od nich, ale kupovane to bolo u KLM. O chargeback som u Air Bank poziadala a odpovedali, ze sa tym budu zaoberat.


Dej prosim vedet jak si dopadla , ja mam na rijen pres KLM v C to BUD - HNL - poradi jsem si na 99% jisty ze poletim, nicmene kdyby se to nestalo, mam v planu zkusit rebook bez doplatku na zacatek 2021 (asi bych si tech 10 dnu natahl na 4 tydny  a spojil to s pacifickym island hopingem), kdyby se cukali tak pres chargeback penize..


Jinak jsem ted jeste nekde zahledl, ze Travel & Leisure firmy celkem agesivne lobuji na urovni EU o moznost schvaleni voucheru smernici, nicmene meli by pry byt platne max 2 roky a pod dvou letech plne refundovatelne.. Ale v aktualni situaci tady za 2 roky muzou vsechny letadla litat uz pod jinymi spolecnostmi.. :(, takze vouchery povazuju za dost toxicke ceniny..

0 Citovat

Ryan mi za 2 stornované lety sliboval refundaci za 5-7 dní zpátky na kartu. Chápu, že jsou asi zavalení, ale za 3 týdny peníze nedorazily. Máte někdo už od nich peníze zpátky a jak dlouho to trvalo?

0 Citovat

Ivan napsal(a):

Ryan mi za 2 stornované lety sliboval refundaci za 5-7 dní zpátky na kartu. Chápu, že jsou asi zavalení, ale za 3 týdny peníze nedorazily. Máte někdo už od nich peníze zpátky a jak dlouho to trvalo?

Já řešil refund 13.3. Peníze mi přišly do týdne.

0 Citovat

Ivan napsal(a):

Ryan mi za 2 stornované lety sliboval refundaci za 5-7 dní zpátky na kartu. Chápu, že jsou asi zavalení, ale za 3 týdny peníze nedorazily. Máte někdo už od nich peníze zpátky a jak dlouho to trvalo?

Online formulář jsem vyplňoval 20.3. a zatím nic,psali az 20 pracovních dní než zpracuji a 5-7 dní převod peněz.

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

@mikir: pojištění se vztahuje na všechny zájezdy a poukazy prodané/vystavené za trvání pojištění záruky pro případ úpadku CK. Podmínkou tak není "platné" pojištění do doby na poukazu uvedené, ale ke dni vystavení poukazu. I pokud tedy nyní CK vystaví poukaz s platností do konce příštího roku, je i v příštím roce tento poukaz kryt pojištěním.


Diky za pouceni , ovsem  je otazka ,kdyz uz ta cestovka nebude existovat  ,kam se zakzanik obrati , ale vlastne ona kazda  cestovka ma uvedeno u koho je pojistena ,takze zakaznik by se  obracel s vouchrem na tu konkretni pojistovnu jestli tomu dobre rozumim  

U leteckych splecnosti je ale asi jina situace 

0 Citovat

Ivan napsal(a):

Ryan mi za 2 stornované lety sliboval refundaci za 5-7 dní zpátky na kartu. Chápu, že jsou asi zavalení, ale za 3 týdny peníze nedorazily. Máte někdo už od nich peníze zpátky a jak dlouho to trvalo?

Ja som posielal formulár 21.3.

Po týždni prišiel mail že žiadosť evidujú a treba čakať lebo toho majú moc.

Odvtedy nič. Rezerváciu stále vidím ako cancelled .

0