Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ridder napsal(a):

Taky mi z první nabídli voucher s roční platností :) a stejně jak píšeš, tak i mě zrušili let jen z Vídně k nim. Kupoval jsem to jako zpáteční let. Zítra se pustím do boje. Chci buď rebooking bez příplatku nebo vrácení peněz. 

Tak ať se zadaří!

Já toho mám bohužel daleko více a TAP jsem vyhodnotil jako nejvíce "nedobytný" ..

0 Citovat

Doctorex: slyšel jsi někdy o povinném pojištění CK proti úpadku? Z toho by ti případně hradili tvůj vystavený voucher.

Sice máš asi právnické vzdělání, ale bohužel ti chybí aspoň trocha selského rozumu, aby ses místo odkazů na NOZ podíval na současnou situaci trochu komplexněji.

0 Citovat

S rostoucím počtem případů půjde každé plnění pojištění stejně do kopru s odkazem na vyšší moc - force majeure.

0 Citovat

xmas napsal(a):

Doctorex: slyšel jsi někdy o povinném pojištění CK proti úpadku? Z toho by ti případně hradili tvůj vystavený voucher.

Sice máš asi právnické vzdělání, ale bohužel ti chybí aspoň trocha selského rozumu, aby ses místo odkazů na NOZ podíval na současnou situaci trochu komplexněji.


Tak nějak nerozumím kam míříš upřímně.

Jasně, CK pojištěná proti úpadku je a ano, vztahuje se to na vystavený voucher.

Ale jednak je tam spoluúčast, jednak má Nuny pravdu v tom, že se jim nemusí chtít plnit.
A můžeš mi prosím říct, kde jsem v tomhle případě nejednal dle selského rozumu?

Protože v tuhle chvíli se spoléhat "že mám přeci pojištění" pojištění se mi totiž nezdá jako selský rozum, ale jako šílenství.

0 Citovat

doctorex napsal(a):


Tak nějak nerozumím kam míříš upřímně.

Jasně, CK pojištěná proti úpadku je a ano, vztahuje se to na vystavený voucher.

Ale jednak je tam spoluúčast, jednak má Nuny pravdu v tom, že se jim nemusí chtít plnit.
A můžeš mi prosím říct, kde jsem v tomhle případě nejednal dle selského rozumu?

Protože v tuhle chvíli se spoléhat "že mám přeci pojištění" pojištění se mi totiž nezdá jako selský rozum, ale jako šílenství.


Souhlasím s xmas a nerozumím tobě. Proboha jaká spoluúčast v pojištění proti úpadku CK??? A ty žádné pojištění nemáš, to má ze zákona sjednáno CK. Proč by se pojišťovně nechtělo plnit? A jaké šílenství se spoléhat na pojištění? Evidentně se v této oblasti práva moc nepohybuješ. Tedy krátce: pojištění je pro CK povinné ze zákona. Pokud nastane úpadek, vyplatí pojišťovna celou zaplacenou cenu zájezdu nebou poukazu. Žádná spoluúčast tam není. I kdyby CK byla podpojištěna, musí pojišťovna plnit 100%. Pro případ, že by pojišťovna na výplatu neměla, je sama zajištěna (pojištěna u zajistitele). Pokud by na to neměl ani zajistitel, tak nevrácený poukaz bude tvůj úplně poslední problém.
0 Citovat

LukasAK napsal(a):


Souhlasím s xmas a nerozumím tobě. Proboha jaká spoluúčast v pojištění proti úpadku CK??? A ty žádné pojištění nemáš, to má ze zákona sjednáno CK. Proč by se pojišťovně nechtělo plnit? A jaké šílenství se spoléhat na pojištění? Evidentně se v této oblasti práva moc nepohybuješ. Tedy krátce: pojištění je pro CK povinné ze zákona. Pokud nastane úpadek, vyplatí pojišťovna celou zaplacenou cenu zájezdu nebou poukazu. Žádná spoluúčast tam není. I kdyby CK byla podpojištěna, musí pojišťovna plnit 100%. Pro případ, že by pojišťovna na výplatu neměla, je sama zajištěna (pojištěna u zajistitele). Pokud by na to neměl ani zajistitel, tak nevrácený poukaz bude tvůj úplně poslední problém.

Tak zase jsem chytřejší. Díky za info, tím lépe.
Že se v tomhle úplně neorientuji jsem nikdy nepopíral - dokonce jsem to i psal přímo Tobě, takže to není žádná novinka. Žil jsem v tom, že CK může být podpojištěna v tu chvíli se plní pouze do určitého limitu.
A teď je za mě lepší mít peníze na účtu, než řešit s CK nějaký voucher.


0 Citovat

doctorex: s poslední větou naprostý souhlas

0 Citovat

Měl jsem na mysli uvažování v tomto stylu:


doctorex napsal(a):

Sice to není jen let, ale právě jsem psal rodičům odstoupení od smlouvy o zájezdu na červencový Zanzibar z důvodů dle §2535 NOZ, tak uvidíme, jak se k tomu ČEDOK postaví. 


Jinak domluva s CK, že storno bude 0 a dostaneš voucher, mi přijde pro tebe jako klienta super varianta. Horší už pro CK. 

0 Citovat

xmas napsal(a):

Měl jsem na mysli uvažování v tomto stylu:



Jinak domluva s CK, že storno bude 0 a dostaneš voucher, mi přijde pro tebe jako klienta super varianta. Horší už pro CK. 


Ahoj, díky za odpověď. Tady mi ještě víc uniká ten selský rozum.

V čem by pro mě jako pro klienta z hlediska selského rozumu bylo lepší mít u CK voucher na 120.000 Kč (i když docela bezpečně pojištěný - díky LukasAK za doplnění vzdělání), než mít 113.000 Kč na účtu a 7.000 Kč voucher?
To už pomíjím, že před dvěma týdny rodiče kontaktovali CK s tím, že by chtěli posunout alespoň doplatek ceny zájezdu, než bude jasné, že se skutečně odletí, a docela se jim vysmáli s tím, že přece mají podepsanou smlouvu.
Co bys potom dělal jiného, než se snažil z toho vyvázat peníze, které v tom už máš? Nebo resp. jaký je ten přístup z hlediska selského rozumu? A upřímně, já jsem docela pyšný na ten výsledek.

0 Citovat

Tak jedna pozitivní zpráva.

Minulý týden jsem odeslal přes Premium účet Erste na cestovní pojištění "škodní údálost".

Uplatnění pro sevisní poplatek u Airbnb ve výši 1 859,-

Zrušil jsem u Airbnb ubytování ve Francii na termín září/srpen.

Důvod jsem uvedl, že bylo zrušeno po dohodě s hostitelem z důvodu Covid 19.

Dnes info z Kooperativa, že bude vyplacena náhrada, samozřejmě mínus spoluúčast 20%.


0 Citovat

Spíš se pochlub, co Auditovy letenky a storna přes eDreams? Já s nimi řeším jedno storno a už jsem se smířil, že to raději odepíšu. protože na to nemám nervy...

0 Citovat

Tak u Prime mám cca 10 letenek. Některé jsem přesměroval na pozdější termín bez doplatku.

Další (2) jsem doplatil za změnu termínu cca 8,- eur přes svou kreditku (uvažuji, že při dalším zrušení by měl celý refund jít na mou kreditní kartu ). Otázka zda vůbec nějaké refundy budou - vypadá to na vouchery, tak jak se to teď řeší.

V letenkách mám cca 5 000,-Kč

Momentálně mám na zítřek 2 letenky, které vyzkouším řešit přes Prime .

Už jsem obdržel několik emailu k  jednotlivým letenkám s návrhem vypořádání tady je český překlad:

Drahý Jan,

 

V první řadě doufáme, že tato zpráva vás a vaše blízké najde v těchto nejistých časech v bezpečí a zvuku. Budeme vás kontaktovat ohledně vaší cesty rezervované u služby eDreams, reference 4964........

Pokud vaše cestovní data již uplynula a vaše lety normálně odešly, tento e-mail ignorujte.

Jak víte, cestování a doprava byly po celém světě vážně ovlivněny a mnoho leteckých společností je zrušeno nebo změněno kvůli leteckým omezením a blokádám. Přestože jsou tato opatření nezbytná pro boj proti šíření viru COVID-19, chápeme, že mají také velký dopad na vaše cestovní plány. Jako vaše online cestovní kancelář je naší hlavní prioritou poskytnout vám nejvyšší možnou úroveň služeb, které vám pomohou s tvorbou nových plánů nebo úhradou nákladů za vaši rezervaci.

Co dělat v případě, že letecká společnost zruší váš let?

Většina leteckých společností přestala nabízet zákazníkům vrácení peněz za zrušené lety. Místo toho nabízejí alternativy, jako jsou kupóny nebo možnost změnit data.

Pokud letecká společnost, se kterou jste měli létat, nabízí kupón na částku vaší letenky a chcete, abychom jej požadovali, jakmile bude k dispozici, KLIKNĚTE ANO.

0 Citovat

lma napsal(a):

Tak ať se zadaří!

Já toho mám bohužel daleko více a TAP jsem vyhodnotil jako nejvíce "nedobytný" ..

Tak jsem si čas udělal až dnes. V prvním kroku jsem volal odpoledne do Prahy, tam mi řekli, že sorry, ale buď rebooking + doplatek nebo voucher. Nasral jsem se a poslal jsem email na 10 adres, co jsem našel na TAP + online formulář + FB messenger. Žádal jsem rebook bez doplatku nebo refund.

22:13 mi volá TAP, že se omlouvá, ale refund nedávají, takže buď voucher nebo rebook bez doplatku. Tak jsem tam hned švihl poslední týden v tomto roce (to, že to možná taky nepůjde proletět teď neřeším) a operátor ještě ochotně počkal na telefonu než mi to dojde na email. A kontaktoval mě prej na základě online formuláře.

Za mě super podpora :)

0 Citovat

Od TAP, notabene v této době to zní jako scifi...

0 Citovat

air france update. Relativne rychle jsem se pres madarskou pobocku (resp. madarske cislo) dovolal ochotne pani, ktera zrusila letenky v C z BUD do MIA, refund prej tak 3 tydny. Za me dobry. Dokonce ihned email s potvrzenim refundu a zmena stavu rezervace v mmb z confirmed na cancelled. Prachy na uctu zatim nejsou, ale cekal jsem tuzsi boj, argumentaci proc je voucher na nic etc... a nic.

0 Citovat

Raději napiš, co tě zaujalo z Parovaru. Jestli máme stejné držky:-)

0 Citovat

vis co, z tech cca 5ti vzorku se mi zamlouva nejvic ta ipa s americkou vlajkou na etikete. zitra dihledam ofiko nazev. ono jak se kazdy snazi prihit s oruginalbim nazvem svych piv tak je to peklo k zapamatovani. min voltu, vic horciny

0 Citovat

Asi tohle? Dnes jí chválil i LukasAK😎


save-20200331-235943.jpg

0 Citovat

ano, spot on!

0 Citovat

Ty jo, tak že bych si do tý Rudný taky zajel? Parovar jsem ještě nikdy neměl. 

0 Citovat

První opravdický refund od Flixbusu a nikoliv kód... ;)

0 Citovat

Ja bohuzial marne bojujem s KLM. Zrusili mi pondelkovy let a nechcu nic ine iba zmenu terminu alebo voucher. Po niekolkych vymenenych spravach poslu zasa tu istu sablonovu odpoved. "...this situation is so exceptional – because of the high degree of uncertainty surrounding air transportation and the vast number of requests for refunds – that KLM is being forced to depart from its normal practice..."  

Skusim to este cez mail, ale tipujem, ze dostanem tu istu odpoved. Vidim, ze niekomu sa podarilo dostat prachy z Air France, myslite, ze ma zmysel to skusit cez nich? Ten zruseny let bol vlastne od nich, ale kupovane to bolo u KLM. O chargeback som u Air Bank poziadala a odpovedali, ze sa tym budu zaoberat.

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Ja bohuzial marne bojujem s KLM. Zrusili mi pondelkovy let a nechcu nic ine iba zmenu terminu alebo voucher. Po niekolkych vymenenych spravach poslu zasa tu istu sablonovu odpoved. "...this situation is so exceptional – because of the high degree of uncertainty surrounding air transportation and the vast number of requests for refunds – that KLM is being forced to depart from its normal practice..."  

Skusim to este cez mail, ale tipujem, ze dostanem tu istu odpoved. Vidim, ze niekomu sa podarilo dostat prachy z Air France, myslite, ze ma zmysel to skusit cez nich? Ten zruseny let bol vlastne od nich, ale kupovane to bolo u KLM. O chargeback som u Air Bank poziadala a odpovedali, ze sa tym budu zaoberat.

ale u Air France to C bylo vždy full refund

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Tak jsem si čas udělal až dnes. V prvním kroku jsem volal odpoledne do Prahy, tam mi řekli, že sorry, ale buď rebooking + doplatek nebo voucher. Nasral jsem se a poslal jsem email na 10 adres, co jsem našel na TAP + online formulář + FB messenger. Žádal jsem rebook bez doplatku nebo refund.

22:13 mi volá TAP, že se omlouvá, ale refund nedávají, takže buď voucher nebo rebook bez doplatku. Tak jsem tam hned švihl poslední týden v tomto roce (to, že to možná taky nepůjde proletět teď neřeším) a operátor ještě ochotně počkal na telefonu než mi to dojde na email. A kontaktoval mě prej na základě online formuláře.

Za mě super podpora :)

Mě TAP + Ryanair teprve čekají, až se k tomu odhodlám/dostanu. Mám od nich poskládané letenky pro několik lidí na začátek července celkem za nějakých 1100 €, tak jsem zvědavý, jak dopadnu...

K tomu ještě bude rušení půjčeného auta (záloha zaplacena) a několika ubytování.  :-(

0 Citovat

DIDAS napsal(a):

ale u Air France to C bylo vždy full refund

jo, mas pravdu, tak to nebudem ani skusat, napisem este KLM ten mail, a ked nic tak snad vyjde ten chargeback

0