Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Navaja napsal(a):

@Ridder.

Mám takový pocit, že mohli letět 10.března. 


Odletali jsme 7 brezna. 

0 Citovat

[citace="Breathe"]

Díky za zkušenost. Je to hrozná darda, v takovýhle situaci bohužel nejlepší volba. Jednomu zdejšímu šaškovi bylo líto dát pět tisíc za to, aby se dostal domů. 


Vidis zdejsi sasek uz je doma pri vyuziti puvodnich letenek  misto za 5000 Kc za 500 Kc ...chapu ze s detni se uvazuje trosku jinak. ale rikam si jestli byly brany do Jordanska  ,tak zase tak ,,male nejsou   a nechce se mi verit , ze z Jordanska nebylo neco rozumneho.treba i s vice prestupy 

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Breathe"]

Díky za zkušenost. Je to hrozná darda, v takovýhle situaci bohužel nejlepší volba. Jednomu zdejšímu šaškovi bylo líto dát pět tisíc za to, aby se dostal domů. 


Vidis zdejsi sasek uz je doma pri vyuziti puvodnich letenek  misto za 5000 Kc za 500 Kc ...chapu ze s detni se uvazuje trosku jinak. ale rikam si jestli byly brany do Jordanska  ,tak zase tak ,,male nejsou   a nechce se mi verit , ze z Jordanska nebylo neco rozumneho.treba i s vice prestupy 


Tak ona je trochu židovina i Jordánsko v tomto období. Teď je tam zima. Kdyby nešetřili a letěli později, neletěli by nikam a ušetřili si minimálně nervy. 


0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):


Tak ona je trochu židovina i Jordánsko v tomto období. Teď je tam zima. Kdyby nešetřili a letěli později, neletěli by nikam a ušetřili si minimálně nervy. 



Ale no tak ty zidovino. Odpovim Ti velmi slusne. Jarni prazdniny deti. Kluci a holky. Ja jen popsal svoji zkusenost. Chtel se podelit. Dnes, nyni je kazdej chytrej. Howgh

0 Citovat

Jména píšu bez diakritiky, to nepomáhá.Tobě to šlo hned? 

Díky

0 Citovat

Mám letenku od Kiwi.Let zrušený, a ti dobytkové mi nabízejí, že mi vrátí 1/3 ceny letenky. Jestli chci více, chtěj po mě uhradit 600 Kč manipulační poplatek, s tím, že to budou chtít po Smartwings. Straší mě, že možná nedostanu zpět nic a poplatek propadne. Neuvěřitelný podvod!! V životě už si od nich nikdy nic nekoupím!!

Máte stejnou zkušenost?

0 Citovat

Včera vydané stanovisko Evropské komise k vlivu Covid-19 na platné předpisy o právech cestujících. Celkem asi očekávaně jsou díky vlivu Covid-19 jako mimořádné okolnosti  posílena práva dopravců... https://ec.europa.eu/transport/s...201830.pdf

0 Citovat

Nevidím to tak černě. Hlavně praxe voucherů tam není zrovna posvěcená v případě rušení spojů.

Avšak nic nedělá s dosavadní praxí, když máš let do Banánistánu a on ze dne na den zakáže vstup občanům všech ostatních států, tak ti letenka propadá. Tohle se ještě dotkne desítek miliónů Evropanů. 

0 Citovat

Poté je v letectví a cestovním ruchu obecně ještě jeden obrovský problém. Společnosti, co stále létají do ohnisek a svým přístupem k cestujícím přispívají k dalšímu šíření nákazy. Podobně jako naše cestovky, co lidi vozily do italských Alp i navzdory exponenciálnímu růstu nových případů.

0 Citovat

Nazdar vsem,

Jsme v Hondurasu a odlet mame  22.3. ze Salvadoru. Tyhle dva staty uz maji zrusene vsechny odlety, zavrene hranice,  v Hondurasu navic autobusy nejezdi a zakaz vychazeni krom nakupu a do prace.

Nikaragua je ve vsem bez omezeni, ale Honduras uz nas tam zpatky nepusti.

Uz se resi neco pres mzv, ale zatim nic konkretniho. Prodejce letenky nam nabizi posunout let ze Salvadoru na pozdejsi termin, treba za 14dni. 

My ani nikdo tady nedokazeme rict, co bude zitra, tak nevim, co jim na to napsat. V dnesni dobe je ta situace urcite trosku jina ohledne podminek zmeny letu, tak nevim jestli mame byt radi, nebo v pripade ze se nedostavime k letu, nam letenka propadne bez nahrady.

0 Citovat

@VNZH: Žádný let 22.3. nebude (a nejspíš ani v následujících několika měsících), tak se k němu nemůžete dostavit. Salvador zakázal vstup cizincům už 11.3., což taky nějaký podobný čas potrvá. Asi nezbývá než čekat na záchranný let do EU, pokud nějaký bude z Hondurasu.

0 Citovat

VNZH napsal(a):

Jsme v Hondurasu a odlet mame  22.3. ze Salvadoru. Tyhle dva staty uz maji zrusene vsechny odlety, zavrene hranice,  v Hondurasu navic autobusy nejezdi a zakaz vychazeni krom nakupu a do prace.

Podle ministerstva zahraničních věcí je na Roatanu téměř 120 Čechů. Pokud je to pro vás proveditelné, zvážil bych přesun tam. Čím více lidí na jednom místě, tím snadnější evakuace. 

Celou věc bych ale předem konzultoval právě s ministerstvem +420 224 180 200

nebo honorárním konzulátem na Roatanu: http://www.roatan.cz/honorarni-konzulat

0 Citovat

Skupina 12 Kanaďanů se teď chtěla dostat na Roatán z hl. města a chtěli si najmout i vrtulník, ale nebylo to možné: https://nationalpost.com/news/ca...ict-curfew

0 Citovat

Už o nás pár dní vědí na ambasádě v Mexiku a na mzvcr, tak čekáme, jak se to bude vyvíjet.

0 Citovat

johny4 napsal(a):

Ahoj, nemáte někdo zkušenost z refundací  za zrušený let u Ryanu? Nechá mě to vyplnit formulář, potvrdit a pak mi vyskočí, že jsem nezadal správné rezervační číslo!!

Zkusil jsem všechny obvyklé triky podobných gaunerů, vypsat to a nekopírovat, velká a malá písmena, mezery, a stále nic.


Minulou neděli mi přišel email z Ryanairu, že mi ruší lety z Vídně do Říma 2.5. a zpět z Bologny 9.5.  Tak jsem klikla v mých rezervacích na Vrátit peníze, další 4 kliky a potvrzeno a dnes mám peníze na učtu. Až mě to samotnou překvapilo, jak to bylo snadné a rychlé. Ještě mám ale letenky na červen do Madridu, tak uvidíme...

0 Citovat

Ahoj, my stále nemáme zrušený let s Ryanair z Wroclavi do Neapoli o Velikonocích. Už tady určitě bylo, jak žádat o refund, jen to nemůžu najít. Prosím o odkaz či nakopnutí. 

0 Citovat

Moje lety - Vrátit peníze nebo Změnit rezervaci letu a pak to zkusit...

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Ahoj, my stále nemáme zrušený let s Ryanair z Wroclavi do Neapoli o Velikonocích. Už tady určitě bylo, jak žádat o refund, jen to nemůžu najít. Prosím o odkaz či nakopnutí. 

No, když let ještě zrušený nebyl, tak o refund žádat nemůžete. 

0 Citovat

Urgoval bych primo u Ryanairu   vetsina destinaci  je uz  na  brezen a duben zrusena 

0 Citovat

Ja som s Ryr mal letieť na Veľkú Noc do Stockholmu.

Tiež mi včera let zrušili až včera večer. Treba im dať trošku času lebo to kvantum letov je obrovské.

0 Citovat

cali napsal(a):

Moje lety - Vrátit peníze nebo Změnit rezervaci letu a pak to zkusit...


To taky nemusí fungovat. Hodně lidí má problém s tím, že ty rezervace zmizeli. Jinak mají na to 21 dní ti to vyplatit od toho zrušeného letu ( tj. den letu + 21 dní )... Tak doufat, že nekrachnou. 

0 Citovat

johny4 napsal(a):

Mám letenku od Kiwi.Let zrušený, a ti dobytkové mi nabízejí, že mi vrátí 1/3 ceny letenky. Jestli chci více, chtěj po mě uhradit 600 Kč manipulační poplatek, s tím, že to budou chtít po Smartwings. Straší mě, že možná nedostanu zpět nic a poplatek propadne. Neuvěřitelný podvod!! V životě už si od nich nikdy nic nekoupím!!

Máte stejnou zkušenost?


momentalne resime stejny problem...meli jsme leteky do USA, na strankach aerolinky (norwegian) v reservation statusu pisou ze let byl zrusen, ale zatim zadne potvrzeni neprislo, ani od samotnych norwegian a od kiwi uz vubec ne.....navic norwegain pisou ze pokud mate rezervaci pres agentury nebo 3rd party mate kontaktovat primo je...a jak psal johny4, kiwi chteji 20EUR za to ze budou kontaktovat aerolinku oni


mame teda zkusit udelat zadost o refund primo pres norwegian nebo pockat s cim prijde kiwi? kiwi maji na strankach, ze momentalne pracuji na nejakem samooblsuznem nastroji  k zadosti o vraceni penez, za ktery si nebudou uctovat zadny poplatek...

https://www.kiwi.com/cz/help/cov...-cesty-155

0 Citovat

Tak mám letenky na duben a uvidíme co se bude dít. V nejhorším nedostaneme nic . Dole aktuálně Rynair.



Cestující, kteří mají letenky na další týdny, zřejmě nemusí vždy počítat s tím, že dostanou své peníze zpět. Podle Student Agency dopravci postupně ustupují od možnosti stoprocentní refundace letenek i u letů, které byly vlivem současné situace ve světě a omezením jednotlivých států zrušeny.
„V tuto chvíli postupně dopravci přechází k variantě vystavení voucherů, poukazů na letenku ve stejné hodnotě do určitého období, případně i s otevřenou možností čerpání. Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 261/2004 by cestujícím standardně u letů z EU, Norska, Švýcarska a Islandu, nebo naopak do tohoto prostoru s evropským dopravcem, měla být jako jedna z variant nabídnuta i možnost vyplacení plné ceny letenky. Její proplacení není možné pouze v případě, že byl let zrušen kvůli mimořádným okolnostem, které nemohl dopravce ovlivnit. Většinou se jedná o živelné katastrofy, například zemětřesení, či nepřízeň počasí. Je pravděpodobné, že aktuální situace kolem šíření koronaviru bude také vyhodnocena jako obdobná mimořádnost ,“ vysvětluje ředitelka Letenek od Student Agency Věra Janičinová.


IMPORTANT CUSTOMER NOTICE  UPDATE FRI 20 MAR 21 Mar 2020 • 11:04

As announced this week, as a result of the spread of the Covid-19 Virus and associated Government travel restrictions, Ryanair will be operating a severely reduced schedule from Wed 25 Mar. We urge all customers wanting to return home to avail of the free flight change and move their booking to the earliest possible date.

A significant number of flight cancellations were processed today and affected customers will receive an email to advise them of their options. We kindly ask customers not to call us as our call centres are overloaded dealing with customer queries.

Ryanair will continue to stay in close contact with EU Governments on the repatriation of citizens, and where possible we may operate rescue flights to support this repatriation.

Ryanair sincerely regrets all disruptions caused by this unprecedented Covid-19 crisis. The safety and well-being of our people and customers is our main priority and we will continue to comply with all WHO and EASA guidelines, as well as all Government travel restrictions which have been imposed over recent days to combat the Covid-19 pandemic. All our thoughts and prayers are with our people and our customers and their families as we work our way through this crisis.


0 Citovat

Tohle se mi vůbec nelíbí tedy na to snad nemůžou mít právo - neposkytnutá služba vrácení peněz snad! 

S nějakými ve většině případů bezcennými vouchery ať jdou do zádele !!

Aktuálně řeším refund za zrušené lety s Ibérií,Vuelingem a Tapem a všichni vyhrožují voucherem ..

Mám zrušeno i od ČSA třeba zrovna hned zítra Madrid-Praha to jsem kupoval přes Student Agency a tady se mi ani ještě nikdo neozval - prý renomovaný prodejce ..

0 Citovat

Každý má nárok na vrácení peněz, vouchery odmítejte (pokud je nechcete).

0