Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

No změna zdarma je hezká, ale s doplatkem rozdílu vůči novému termínu, což u letenek koupených v akci může dát velkou pálku. Navíc bůhví jestli za půl roku vůbec ta daná aerolinka bude existovat. Raději kdyby umožnili full refund.

0 Citovat

bar.dud11 napsal(a):

Dobrý den,

chtěla bych se prosím zeptat dnes mi přišel e-mail ohledně zrušeného letu do Londýna. 

Dle e-mailu mám nárok na vrácení peněz, každopádně jdu podle postutpu na webu vyplním žádost na vrácení, a píše mi to " Vaše rezervační číslo je neplatné". Nevíte prosím jak dál postupovat? Děkuji za odpověď. Jedná se o leteckou společnost Ryanair.

Mám stejný problém. Jak v rezervaci tak i přes ten formulář. Formulář hází stejnou chybu, přes rezervaci, potvrdím jméno a pak po to píše nastala chyba... 

0 Citovat

jj mě taky. Mají toho hodně, za pár hodin/dní, to třeba půjde... :-)

0 Citovat

Jardahar H. napsal(a):

Ahoj, mé zkušenosti. Dnes jsme měli letět s Ryanairem z Ammanu do Prahy. Dnes o půlnoci Jordánci uzavřeli vzdušný prostor. Dozvěděl jsem se to v soboru v 18:00. V neděli jsem přejel do Ammanu od Rudého moře. Na letišti celkem zmatek, všichni se snažili dostat kamkoliv z Jordánska. Letělo nás 6 kusů včetně dvou dětí. Takže priorita byla dostat se do Prahy pokud možno přímým letem a nebo bez rizika uvíznutí v jiné zemi ( záruka žádná). Takže prio bylo dostat se do Dubaje a další den ráno přímým do Phy. Lety s Emirates už byly plné. Takže Roayal Jordanian do Dubaje - cca nějakých 97 tisíc a z Dubaje do Phy podobná čásatka... Rayenair mi nabídl vrátit peníze za zrušený let, toho jsem využil. Je mi jasné, že těch 200 tis mi nikdo nedá, zkusím cestovní pojištění, ale úplně tomu nevěřím ( mám od České spořitelny). Ale jsme doma...

PS: zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je intenzivní a tenhle byl sakra intenzivní... :-)

Díky za zkušenost. Je to hrozná darda, v takovýhle situaci bohužel nejlepší volba. Jednomu zdejšímu šaškovi bylo líto dát pět tisíc za to, aby se dostal domů. 


0 Citovat

Jardo, ja to opravdu nemyslim nijak spatne, ale verim, ze nejsem jediny, koho to zajima .... Kdy jste do toho Jordanska odletli?

0 Citovat

@Leonard to byla moje první myšlenka po přečtení jeho příspěvku :D 

0 Citovat

Byli i větší "optimisti", kteří mysleli, že to ještě stihnou: https://zpravy.aktualne.cz/domac...47ab5f122/

0 Citovat

Tak jsem dostal poplatky zpět za hotel z Toronta, no show a chtěli důvod. Počítal jsem, že neuvidím ani korunu a překvapili. To samé teď Top of the Rock, rozloučil jsem se s tím a 2h před vstupem na to, mi poslali mail s refundací v plné výši. 

FR mi nefunguje pořád, zkusím to pozdě v noci, jestli náhodou nejsou teď přetížení... 

0 Citovat

Renfe automaticky ruší jízdenky mezi 18.-28.3. a vrací peníze zpět.

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@Ridder.

Mám takový pocit, že mohli letět 10.března. 


Když vás tu tak vidím... Jaká byla situace v Tunisku? Tozér, Kajruván, Sfax...? Bezpečnost, množství turistů...? 

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@ Ahmad Masůd

Ahmade my jsem se vrátili předčasně. Měli jsem s sebou dceru, trochu více to prožívala. Bezpečnost úplně bez problémů. Turisté téměř žádní, jediní byli v El Jemu v Tozeuru a v poušti nikdo.  V Kairuánu minimum pouze v mešitě. Všude v hotelech jsem byli sami. V ostatních antických lokalitách nikdo,. Problém je v těchto méně přístupných lokalitách, že skoro nikde nejde platba kartou tedy jde, ale prostě jim to nefunguje. Bankomat vám vydá jen za 100 euro přibližně. Přece jen vnitrozemí Tuniska není letovisko u moře. Hned při odletu z prahy senám ztratili batoh, ted je v Tunisu , ale k nám se dostane až po coroně.

Jinak v Tunisku mají osvětu zmáklou, koupili jsem si tam respirator, měli ho po celou dobu letu. Jen byl docela problém koupit dřívější letenky, web jim padal infromace nulové, takže jsme se vrátili na letiště a koupili dřívější let. Ale pobyt jsme zkrátili vzhledem k tomu, že je důležitější rodina . I tak já jako učitelka OSVC jsem přišla o práci, ale to je nás víc. Trochu nehcápu lidi, co jsou ted třeba v latinské Americe a čekají, že je přiveze speciál. I já cítím určitou vinu, že jsem jela v době, kdy už to nebylo úplně rozumné. Ale udělali jsem maximum proto, abychom byli doma před tím, než zavřeli hranice.

Prodavačky v Tunisu bud s rouškou a i rukavicemi a to tam měli 5 případů.

Tak bez turistů to musel být silný zážitek... Zkusím možná na podzim, pokud bude situace příznivější. Děkuji za informace. 

0 Citovat

Ahoj, nemáte někdo zkušenost z refundací  za zrušený let u Ryanu? Nechá mě to vyplnit formulář, potvrdit a pak mi vyskočí, že jsem nezadal správné rezervační číslo!!

Zkusil jsem všechny obvyklé triky podobných gaunerů, vypsat to a nekopírovat, velká a malá písmena, mezery, a stále nic.


0 Citovat

Řešilo se to na předchozí stránce této diskuze, ale bez nějakého výsledku.

0 Citovat

Asi bych to napsal tak, že ještě v noci se mi zobrazily všechny rezervace. Dneska není už žádná... FR má těžký problém.

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@ Ahmad Masůd

Ahmade my jsem se vrátili předčasně. Měli jsem s sebou dceru, trochu více to prožívala. Bezpečnost úplně bez problémů. Turisté téměř žádní, jediní byli v El Jemu v Tozeuru a v poušti nikdo.  V Kairuánu minimum pouze v mešitě. Všude v hotelech jsem byli sami. V ostatních antických lokalitách nikdo,. Problém je v těchto méně přístupných lokalitách, že skoro nikde nejde platba kartou tedy jde, ale prostě jim to nefunguje. Bankomat vám vydá jen za 100 euro přibližně. Přece jen vnitrozemí Tuniska není letovisko u moře. Hned při odletu z prahy senám ztratili batoh, ted je v Tunisu , ale k nám se dostane až po coroně.

Jinak v Tunisku mají osvětu zmáklou, koupili jsem si tam respirator, měli ho po celou dobu letu. Jen byl docela problém koupit dřívější letenky, web jim padal infromace nulové, takže jsme se vrátili na letiště a koupili dřívější let. Ale pobyt jsme zkrátili vzhledem k tomu, že je důležitější rodina . I tak já jako učitelka OSVC jsem přišla o práci, ale to je nás víc. Trochu nehcápu lidi, co jsou ted třeba v latinské Americe a čekají, že je přiveze speciál. I já cítím určitou vinu, že jsem jela v době, kdy už to nebylo úplně rozumné. Ale udělali jsem maximum proto, abychom byli doma před tím, než zavřeli hranice.

Prodavačky v Tunisu bud s rouškou a i rukavicemi a to tam měli 5 případů.

Tak o práci jste přišla dočasně, protože pořád budou lidi, kteří se budou muset nebo chtít učit jazyky. 

Speciál bych pochopil a vypravoval jen pro limitní případy jako třeba Kongo, občanská válka apod. Tohle je už docela nadstandard (ale zase si pak třeba počteme jaký to bylo žůžo dobrodrůžo...). 

S batohem bych se už rozloučil (ostatně to je jeden z důvodů, proč cestuji jen s kabinovým) a platební karty neřešil. Na Tunisko se docela těším (tedy pokud tu pandemii zvládneme), je to jedna se snadno dostupných arabských zemí a asi by to chtělo včas, než tam vypukne nějaké další arabské jaro... V Alžírsku jsou prý demonstrace, ale na uvolnění režimu bohužel zatím nevěřím... tam tak ještě půl generace. 


0 Citovat

Ještě k tomu refundu u ryanairu - ani po cca 3-4 dnech mi nešel refund, stejné chyby jako píšete vy ostatní. Vzhledem k tomu, že ten let byl na zítra, napsal jsem do live chatu a tam je požádal o refund. Prý poslali požadavek. Nic mi nepřišlo ani mailem, ani v aplikaci, ale budu to považovat za vyřízené. Navíc jak jsem psal, žádná akce = automatický refund po 21 dnech. 

0 Citovat

Ale malá změna, aplikace už nehází chybu, ale píše, že přes aplikace nelze o refund požádat a odkazuje na stránku, kde... to nefunguje(zadal jste špatné číslo rezervace) :-D

0 Citovat

Zdravím, nevíte jak je to letenkami přes GoToGate/MyTrip (jinou volbu jsem nedokazala najit, opravdu jsem je pouzit nechtela)? Mam za 3 tydny letet do USA pres Frankfurt, zrusili mi let z Prahy do Frankfurtu (stejne bych se pres zakaz do USA nedostala), ale letenka plati dal a nejde mi zrusit u Lufthansy, pry mam nejnizsi tridu letenky. Je mi jasne, ze s gotogate budou jen problemy, tak nevite jak se mohu vyzbrojit? Diky. 

0 Citovat

pred 4 dny zadost o refund (BTS-DUB 30/4),dnes na uctu, za me velmi dobre. Alespon co se tyce teto letenky. Rusil jsem i 2 letenky z nedavne akce AF CDG-USA (angled seat) C, zadne potvrzeni, nic. Pocitam ze pokud vydrzi, tak do Vanoc to z nich snad vypadne, ale jist si nejsem.

0 Citovat

johny4 napsal(a):

Ahoj, nemáte někdo zkušenost z refundací  za zrušený let u Ryanu? Nechá mě to vyplnit formulář, potvrdit a pak mi vyskočí, že jsem nezadal správné rezervační číslo!!

Zkusil jsem všechny obvyklé triky podobných gaunerů, vypsat to a nekopírovat, velká a malá písmena, mezery, a stále nic.



Ahoj, měl jsem stejný problém a nechápal co je špatně, několikrát sem si ověřil čísla letů i rezervace , vše sedělo a stejně psalo tuto chybu... Nakonec pomohla změna jmen - pustilo mě to dál teprve poté, co jsem napsal j ména cestujících bez diakritiky . Takže doporučuji zkusit to samé.

0 Citovat

To jsem ještě neviděl, psát jména na letenky s diakritikou....:-)


0 Citovat

Já taky ne, natož když mám celé jméno i příjmení bez diakritiky :D 

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

To jsem ještě neviděl, psát jména na letenky s diakritikou....:-)



vies kolko takych pripadov bolo, ze potom im to aj zle prepisalo ... a nedaju si povedat )

0 Citovat

winter napsal(a):


Ahoj, měl jsem stejný problém a nechápal co je špatně, několikrát sem si ověřil čísla letů i rezervace , vše sedělo a stejně psalo tuto chybu... Nakonec pomohla změna jmen - pustilo mě to dál teprve poté, co jsem napsal j ména cestujících bez diakritiky . Takže doporučuji zkusit to samé.


Bohužel, ať už s diakritikou nebo bez, formulář pro refundaci nefunkční (stále stejná chyba - Your flight reservation number is invalid. Please check the flight reservation number you have entered). Zkoušeno cca od pondělí, kdy nám zrušili první let (následně zrušili i druhý). V mobilní aplikaci to samozřejmě nefunguje také, chat podpora bez odezvy po celý den :-D Takže zřejmě vyčkáme, zda to vrátí do 21 dnů od nečinnosti, jak to tu někdo psal (let měl letět zítra - čtvrtek).

0 Citovat

Leonard napsal(a):

Jardo, ja to opravdu nemyslim nijak spatne, ale verim, ze nejsem jediny, koho to zajima .... Kdy jste do toho Jordanska odletli?


Ahoj. Odletali jsme 7 brezna. 

0