Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Já beru jako pozitivum 2 dny v Kyjevě, takže jsem to takhle bral schválně.

Jinak si myslím, že ty medium hauly na ty feedery stále čekají jako v minulosti, ne?

0 Citovat

já takhle koupil Dubaj za 2800 na prosinec separátně. Na jedné letence to stojí 6500.

0 Citovat

Low cost tarif musíš vždycky kupovat jako separátní letenky, jak psal Lukáš výše.

0 Citovat

Čekají možná na ty, co mají celý itinerář na jedné letence, tzn. tety tě protáhnou rychle pasovkou, případně security. Na tebe se separátní letenkou se nejspíš vykašlou... Jen můj názor ;-)

0 Citovat

Samozřejmě, ale je téměř jistý, že v tom letu někdo takový bude (co bude mít koupeno jako jednu letenku) a těch feederů přilítá v jednu dobu hodně z celé Evropy, ale osobně bych na to taky samozřejmě nespoléhal :)

0 Citovat

Problém není ani tak ve zpožděních jako v tom, že UIA strašně rádo posouvá lety i o několik hodin a to rovnou několikrát. Já například v lednu kupoval tři různé letenky na červenec. Jednu mi zatím změnili jednou, jednu 3x a jednu 4x a ty posuny nejsou v rámci desetiminut, ale klidně desetihodin. 

Takže pokud někdo bere den dva v Kyjevě jako bonus (což beze sporu je), tak super, pokud ne, riziko je dost velké. 
0 Citovat

Jo jo, přesně jak jsem psal, Kyjev beru pokaždý jako plus, ve stejný den bych to nekoupil.

0 Citovat

Mají oni něco jako Manage my booking? Nevidím to ani na webu ani v aplikaci.

0 Citovat

Mají to jako novinku: https://book.flyuia.com/EN/defau...507821216, ale třeba mně to zatím ani jednou nefungovalo :)

0 Citovat

Mně to normálně jede.

0 Citovat

ono to funguje len ked si kupil letenku uz na novom webe

0 Citovat

Koukal jsem na to a zjistil, že mi přesunuli odlet z PRG o 3,5 hodiny později. Aniž by se mě obtěžovali informovat.

 Vzhledem k tomu, že u navazujícího letu posunuli odlet o 30 minut opačným směrem, smrskl se mi čas na přestup z původně luxusních  5-ti hodin které jsem plánoval strávit v letištním baru na hodinu. Předpokládám, že pokud mě nebudou informovat o změně 14 dní dopředu, vzniká mi teoreticky  nárok...
0 Citovat

Koľko dní máš do odletu?

0 Citovat

Hodně je to Dubaj na prosinec (předpokládám, že to ještě několikrát změní), ale pokud bych měl třeba týden, nebo to oficiálně zjistil až při online check-in?  

0 Citovat

jaaj, tak oni poslu info, len nie hned ... trva im to par tyzdnov :) mne uz aj na Viber poslali a dokonca mi aj volali ohladom jednej zmeny.

0 Citovat

Tak tak, oni se ozvou. Já zjistil změnu odletu pár dní po koupi letenky náhodou, mail poslali asi tři týdny potom.

0 Citovat

A co s tím? Je to na cestě tam. Pokud bych přestup nestihl (let z PRG by měl zpožděni) jak se k tomu většinou staví? (dají další let, nebo je to nezajímá když je to low cost). Přemýšlím,  jestli to nechat, nebo raději letět do Kyjeva o den dříve.

0 Citovat

to asi nikto nevie presne, mne najprv pisali, ze ak je connection 1h nieco aj na separatne letenky tak to garantuju, potom to odvolali, ze bude zalezat od okolnosti. V tvojom pripade by som to dal o den skor.

0 Citovat

Dík, také to tak vidím. Kyjev je vždy nápor na játra...

0 Citovat

vitej v klubu, Padrino :-). My jsme si kvuli tomu nechali let presunout o 24h driv z Prg do Kyjeva a udelame si hody v puzata hata ve volnem case :-)

0 Citovat

Jinak na tohle je dobrý například CheckMyTrip. Za 10 dni s nimi letíme z Tbilisi a posunuli nám o hodinu odlet. Upozornění mi přišlo nejdříve přes CheckMyTrip a až po 10 dnech od UIA. Takže asi tak.

0 Citovat

Přesně jak říká mraziq, checkmytrip je na toto super, hlásí hned každou změnu.

Jinak obrovskou výhodou UIA je, že hub je Kyjev, tzn jakýkoliv prodloužení pobytu zde je v podstatě vítané :)
0 Citovat

checkmytrip mi UIA vubec nebralo..

0 Citovat

Já to tam v pohodě hodil, jediný co mě napadá je jak říkal tonic, že by to bralo jen rezervace uskutečněný na novým webu. Pokud Ti to nebere přes referenční číslo, zkus ještě přeposlat mail - potvrzení rezervace, to by mělo vzít v každým případě.

0 Citovat

Já to stejně nechápu - letadlo z Kyjeva přiletí do Prahy v 10:35 a odlet v 11 je přesunut na 15 hodin. To v Praze nechají to letadlo stát 4,5 hod? To nedává smysl.  Tam ještě bude změn...

0