Air Mauritius

Air Mauritius

O aerolince

Air Mauritius je národní a jediný dopravce ostrovního státu Mauricius a zároveň osmá největší aerolinka v Africe. S celkem 15 letadly různých typů a velikostí (včetně nejmodernějších Airbusů A350) létá jak do okolních afrických zemí, tak na dálkových spojích do Evropy a Asie. Hlavní základnu má na jediném mezinárodním letišti na ostrově

Logo Air Mauritius
IATA Kód
MK
Letecká aliance
Vanilla Alliance
Země původu
Mauricius
Datum vzniku
01. 08. 1972

Letenky

Samostatné letenky s Air Mauritius jsou velmi drahé a cestovatelé mířící na Mauricius ve většině případů zvolí levnější aerolinky. Občas se však stane, že Air Mauritius má poměrně výhodné ceny z Evropy (i ve spolupráci s jinými aerolinkami) například na ostrov Réunion, kam také létá. Obecně se nevyplatí nakupovat letenky přímo přes web aerolinky, ale spíše přes vyhledávače.

S Air Mauritius se však setkáte zcela určitě, pokud zamíříte na odlehlý ostrůvek Rodrigues náležící státu Mauricius. Na něj se lze dostat prakticky pouze letadlem, zpáteční letenka z hlavního ostrova vyjde zhruba na 5.500 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je omezeno rozměry 55 x 35 x 25 cm a váhou 12 kg. Kabelku nebo tašku na notebook si můžeme vzít s sebou navíc.

Odbavené zavazadlo je vždy zdarma, maximální povolená hmotnost se však liší dle destinace. Na většině mezinárodních tras je dovoleno mít 30 kg, s výjimkou linek do Amsterdamu a Londýna (23 kg). U krátkých meziostrovních letů na Rodrigues smíte mít jen 15 kg.

Odbavení

Odbavení na letišti je zdarma a začíná 3 hodiny před odletem, resp. 2 hodiny u krátkých linek.

Online odbavení přes internet je spuštěno vždy 30 hodin před letem. 

Služby během letu

Na všech trasách dostanete občerstvení zdarma, u dálkových linek pak jedno teplé jídlo a jedno studené.

Velká letadla typu Airbus A330 a Airbus A350 jsou vybavena obrazovkami v každé sedačce, kde můžete sledovat filmy či poslouchat hudbu.

Výběr oblíbené sedačky není zpoplatněn.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 27. 06. 2019

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
J+M
před 3 lety

Zakoupeny letenky u KLM PRG-AMS-MRU a zpět,2 segment byl operovali Air Mauritius (lety měly kódy KLM na eicketech,v reálu pak kodeshare)Při cestě zpět vinou technického defektů letadla došlo ke změně stroje,zpoždění více než 5 hodin,v důsledku toho nutnost noclehu v AMS a návrat o den později.Hotel poskytnut,žádost o kompenzaci v KLM odmítnuta s poukazem na Air Mauritius,tam zamítnutí ,že nejsou EU dopravce.Má smysl opakovat žádost na KLM či předat agentuře nebo se jen radovat,ze závadu pilot objevil při rolování na start a ne ve vzduchu?Diky za radu

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 3 lety

V tomhle případě je bohužel zamítnutí žádosti podle nařízení správně. Vždy se řídí aerolinkou, která fyzicky let provozuje, code-share nebo kódy na letence nehraje žádnou roli. Pokud tedy letělo letadlo Air Mauritius, nárok podle nařízení EU nevzniká, leda se zkusit obrátit přímo na Air Mauritius, třeba tam mají podobné nařízení, i když o tom pochybuji.

Avatar uživatele
J+M
před 3 lety

Děkuji,za pokus to stálo,z Air Mauritius zdvořile bryskně odpověděli,ze jich se EU nařízení netýká .Ani náznak pochopení či snad kulance v podobě omluvy či čehokoliv jiného.Jen nechápu k čemu nám dali ten oficiální dopis s potvrzením zpoždění,asi jej mame zarámovat 😔