Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air Mauritius

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Air Mauritius

Air Mauritius je národní a jediný dopravce ostrovního státu Mauricius a zároveň osmá největší aerolinka v Africe. S celkem 15 letadly různých typů a velikostí (včetně nejmodernějších Airbusů A350) létá jak do okolních afrických zemí, tak na dálkových spojích do Evropy a Asie. Hlavní základnu má na jediném mezinárodním letišti na ostrově

Letenky

Samostatné letenky s Air Mauritius jsou velmi drahé a cestovatelé mířící na Mauricius ve většině případů zvolí levnější aerolinky. Občas se však stane, že Air Mauritius má poměrně výhodné ceny z Evropy (i ve spolupráci s jinými aerolinkami) například na ostrov Réunion, kam také létá. Obecně se nevyplatí nakupovat letenky přímo přes web aerolinky, ale spíše přes vyhledávače.

S Air Mauritius se však setkáte zcela určitě, pokud zamíříte na odlehlý ostrůvek Rodrigues náležící státu Mauricius. Na něj se lze dostat prakticky pouze letadlem, zpáteční letenka z hlavního ostrova vyjde zhruba na 5.500 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je omezeno rozměry 55 x 35 x 25 cm a váhou 12 kg. Kabelku nebo tašku na notebook si můžeme vzít s sebou navíc.

Odbavené zavazadlo je vždy zdarma, maximální povolená hmotnost se však liší dle destinace. Na většině mezinárodních tras je dovoleno mít 30 kg, s výjimkou linek do Amsterdamu a Londýna (23 kg). U krátkých meziostrovních letů na Rodrigues smíte mít jen 15 kg.

Odbavení

Odbavení na letišti je zdarma a začíná 3 hodiny před odletem, resp. 2 hodiny u krátkých linek.

Online odbavení přes internet je spuštěno vždy 30 hodin před letem. 

Služby během letu

Na všech trasách dostanete občerstvení zdarma, u dálkových linek pak jedno teplé jídlo a jedno studené.

Velká letadla typu Airbus A330 a Airbus A350 jsou vybavena obrazovkami v každé sedačce, kde můžete sledovat filmy či poslouchat hudbu.

Výběr oblíbené sedačky není zpoplatněn.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)