Průvodce letištěm

Letiště Londýn Stansted

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Londýn Stansted

Stansted je třetí největší londýnské letiště sloužící především nízkonákladovým společnostem a jako hlavní základna Ryanairu. Nachází se skoro přesně na půli cesty mezi Londýnem a Cambridge.

Letiště tvoří jediný terminál. Odlety i přílety jsou přitom na stejném patře (při vchodu zvenčí jsou odlety nalevo, přílety napravo). Po průchodu bezpečnostní kontrolou se ocitnete ve velké hale s obchody a restauracemi, kde musíte vyčkat, až se na odletové tabuli objeví číslo vašeho gatu. Děje se obvykle hodinu před odletem, někdy i méně. Ke vzdálenějším letadlům pak musíte dojet automatickým vláčkem, který je zdarma a jezdí každé 4 minuty.

Autobusové i vlakové stanice jsou v docházkové vzdálenosti do 3 minut od příletové i odletové části terminálu.

Letiště se od 11.6.2018 přes noc v čase 0:00 až 02:00 uzavírá, a to včetně veřejné části. Přenocování tak není možné, využijte některý z hotelů v okolí.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1000 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
23:05 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Z ČR a okolí se na Stansted létá přímo z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavy, Katovic, Krakova, Vratislavi, Norimberka, Lince a Budapešti a všechny lety jsou reprezentovány výhradně společností Ryanair. Z Prahy létá navíc ještě easyJet. Zpáteční letenky se běžně ze všech uvedených měst pohybují od 1.000 do 2.000 , často je však možné narazit na letenky i pod 1.000 Kč. Levnější jsou především termíny uprostřed týdne (úterý, středy a čtvrtky), častější akce pak můžete čekat v zimním období.

Doba letu z Prahy do Londýna činí asi 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Londýna, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Kvůli převažující nízkonákladové dopravě můžete na Stanstedu využít převážně negarantované přestupy.

Při přestupu musíte vždy projít pasovou kontrolou, opustit tranzitní prostor a přes odletovou halu a bezpečnostní se vrátit zpět do tranzitního prostoru ke gatům. Minimální doba čistého času, za kterou se dá projít po příletu od letadla k druhému letadlu na odletu, je zhruba 50 minut. Z toho důvodu si u negarantovaného přestupu "na vlastní pěst" nenechávejte méně než 3 hodiny

Doprava z/na letiště

Vzhledem ke vzdálenosti letiště od významných cílů je nutné počítat s větší časovou rezervou a z centrálního Londýna vyrazit minimálně 3,5 hodiny před odletem. V případě cesty autobusem nebude na škodu ani 4 hodinová rezerva.

Do Londýna

Nejrychlejší je vlak Stansted Express, který na stanici Liverpool Street dojede za 50 minut, nejlevnější lístky pořídíte online za 7 GBP s nákupem alespoň 4-5 měsíců dopředu. Koupě online v kratším předstihnu (dny až cca 2 měsíce) vyjde na 10 až 15 GBP. Jízdenka zakoupená až na nádraží stojí 19 GBPZpáteční lístky se prodávají se slevou 1 až 2 GBP.  Vlaky jezdí od 3:30 do 23:30 každých 15 až 30 minut a lístek se vztahuje na konkrétní den, nikoliv spoj.

Nejlevnější variantou cesty do Londýna jsou pak autobusy, jízdenky v předstihu se dají sehnat už od 2,99 GBP, autobusy jezdí běžně jednou za 15 až 20 minut po 24 hodin. Pozor si však musíte dát na jízdní dobu, do centra většinou pojedete déle než 2 hodiny.

Autobusové stanice najdete v přízemí před terminálem, od východu z letiště je vše přehledně značeno a ujdete maximálně 200 metrů.

Nejlevnější jízdenky za 2,99 GBP pořídíte obvykle při koupi alespoň měsíc dopředu, s blížícím se datem odjezdu cena stoupá až na 8 GBP. Jízdenky kupujte online přes web easybus.com, ze seznamu přitom vyberte variantu "London Stansted Airport (National Express)". Při výběru druhé možné varianty "London Stansted Airport (Airport Bus Express)" se dostanete vždy jen na cenu 8 GBP. 

Společnost easyBus je pouze prodejcem jízdenek, nebuďte tak překvapení, že pojedete autobusem jiné firmy (obvykle National Express).

Odkazy ke koupi jízdenek a jízdním řádům:

 • EasyBus (od 2,99 GBP)
 • Terravision  (8,90 GBP)
 • Autobusy zastavují vždy na více místech v Londýně, nejvíce centrální polohu má hlavní autobusové nádraží "London Victoria", "Liverpool Street" nebo "Baker Street". Mapu všech zastávek v Londýně, ze kterých se jezdí na letiště Stansted, najdete níže v mapě.

Jízdenky zakoupené online není nutné tisknout, stačí potvrzení v mobilu.

V případě všech dopravců lze jízdenky nakupovat výhodněji s předstihem online. Lístky se kupují na konkrétní čas, ale v případě zpoždění letadla zpravidla není problém nastoupit i na pozdější spoj, pokud jsou v něm volná místa. Pozor, jízdenku, ať koupenou na místě nebo vytištěnou, si ponechte po celou dobu trasy, kontrola může probíhat až při výstupu!

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Cambridge

Ze Stanstedu jezdí do Cambridge přímé vlaky společností Crosscountry zhruba každou hodinu a jízdenku pořídíte od 7,75 GBP.

Každé dvě hodiny se dá do tohoto univerzitního města dostat také autobusy National Expressu, a to od £ 8.

Vlak do Cambridge jede 35 minut, autobus cca 50.

Na letiště Luton, Heathrow a Gatwick

Přímý přesun ze Stanstedu na všechna tři letiště zajišťuje autobusový dopravce National Express.

 • na Heathrow cesta trvá 2 až 2,5 hodiny, zaplatíte za ní od 19 GBP do 28 GBP a intervaly jsou zhruba 40minutové,
 • na Luton jezdí autobusy cca jednou za 1–2 hodiny, jízda trvá 90 minut a stojí od 14 GBP.
 • na Gatwick pojedeme při ideálním provozu 3 hodiny, autobusy jezdí každé 2 hodiny a stojí 25 GBP, s přestupem od 11 GBP.

Levnější cesta vede přes centrum Londýna při využití easyBusu (od 2,99 liber) a metra (2,40 GBP mimo špičku, resp. 2,90 GBP ve špičce).

Na letiště City je nejrychlejší cesta autobusem do Stratfordu a následně lehkým metrem DLR přímo na City.

Do okolních měst a obcí

Přímo před terminálem zastavuje několik autobusových linek směřujících do blízkých měst a obcí. V průměru jezdí jednou za hodinu až dvě, jízdenky stojí obvykle okolo 8-10 GBP

Linky:

 • X30: Chelmsford, Southend, Letiště Southend, 24 hodin, každých 30 až 60 minut,
 • 42A: Takeley, Banrston, Broomfield, Chelmsford, Galleywood, 5:15–19:00, každých 60 minut,
 • 133: Braintree, Takeley; 6:00–0:15, každých 60 minut,
 • 308 a 309: Bishop's Stortford, Thorley: 3:00–0:00, každých 30 minut,
 • 508: Takeley, Bishop's Stortford, Harlow: 7:00–18:20, každých 30 minut,
 • 509: Parsonage, Bishop's Stortford, Harlow: 6:30–19:30, každých 30 až 40 minut,
 • 510: Bishop's Stortford, Harlow: 24 hodin, 30 až 60 minut.
 • Mapa lokálních autobusových linek

Do ostatních anglických měst

Z letiště Stansted jezdí frekventované přímé autobusové spoje i do dalších měst napříč Anglií. Nejčastější spojení vede například do Birminghamu, Norwich, Leicesteru, Northamptonu a mnoha dalších. Téměř všechny spoje zajišťuje společnost National Express, u které platí pravidlo "čím dřív koupím, tím levněji pojedu". Jízdenky nakupujte na webu nationalexpress.com.

Služby na letišti

Wi–fi je bezplatná na 4 hodiny po registraci. V terminálu je otevřeno několik obchodů po celou noc.

Úschovna zavazadel se nachází v příletové části terminálu, je otevřena nonstop a za 24 hodin úložného zaplatíte £ 3.

V příletové části najdete klasický obchod s potravinami Spar i Marks & Spencer.

Hotely u letiště

V případě brzkých ranních odletů se mnoha z vás bude hodit přespání v hotelu přímo u letiště. Musíte totiž počítat s tím, že doprava z centra Londýna zabere klidně 2 hodiny, což může mít brzy ráno značně limitující. Nově od roku 2018 navíc není možné přenocovat v letištní hale. 

Přímo u terminálu (do 5 minut pěšky) najdete jen dva drahé hotely: Hampton by Hilton a Radisson Blu s cenami kolem 3.500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Levnější hotely v podobě Premier Inn a Holiday Inn Express se nacházejí asi 1,5 km od terminálu. Tady počítejte s částkami mezi 1.500 a 2.000 Kč za noc. Jedná se určitě o nejlepší poměr ceny, kvality a vzdálenosti k letišti. Pěšky se sem dostanete jen velmi obtížně, protože na silnici od terminálu chybí chodník. Využít však můžete kyvadlového autobusu, který zastavuje přímo před východem z terminálu (ne na autobusové stanici, odkud jezdí spoje do Londýna) a jezdí 24 hodin denně každou půlhodinu. Jízdenka stojí 3 GBP a lze platit pouze v hotovosti u řidiče.

Spoustu levnějších hotelů najdete ve vesničkách v okolí letiště, nicméně i tam si vždy připravte minimálně 1.200 až 1.500 Kč na noc. Jejich nevýhoda je přitom jasná: doprava k terminálu. Většina z nich nabízí vlastní hotelové transfery, částky se však pohybují od 10 až po 30 GBP, což se nevyplatí.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

170 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, zapomněli jsme v Londýně vrátit oyster cards a zůstalo nám na ni dost peněz. Nevíte jestli se dá vrátit i poštou? Nemáme ji komu dát a do Londýna asi už nepojedeme. Děkuji.

před 1 dny
Honza Čermák
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 360 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-22T13:11:36+02:00)

Do 10 GBP jste mohl dostat refund v automatu a nad tuto částku jen poštou. Při poštovním zaslání dostanete šek na ty zbývající libry. Stojí vám to za to?

https://www.visitlondon.com/trav...t-a-refund

Dobrý deň, pristávame o 23:35 hod. z Bratislavy, ako sa mame dostať na Stratford? Idú v noci nejaké vlaky alebo autobusy? Ďakujem.

před 9 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, easyBus (National Express) - viz odkaz výše, jezdí celou noc (00:05, 00:35, 01:30 atd.)

Ahoj, mame osm hodin na prestup. Dá se někam dojít po okolí třeba i pěšky? Nějaké nedaleké místo jak zaplacnout čas? Jízdenky do měst jsou vždy nejlevnější od 8GBP a věřím že na místě se za zpáteční nedostanu pod 20. Díky

před 9 dny
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Za £5 zpatecka na Stratford a projit Westfield.

Ahoj,

letime v nedeli rano 17.11. ze Stanstedu v 8:35. Bus z Liverpool street jede v 6:05, cca 7:15 ma byt na letisti. Mame sanci stihnout nase letadlo? Dekuji.

před 9 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, pokud autobus pojede na čas, tak šanci máte. Ale rezervu pro případné zpoždění máte dost malou.

Dobrý den, příští týden letíme do Londýna na Stansted. Pro dopravu do Londýna jsme si vybrali Stansted express a zpáteční jízdenky objednali přes net. Chceme navštívit Tower. Můžete mi poradit jestli se dá využívat při koupi vstupenek akce 2 for 1 a stačí mi jízdenka z netu? Děkuji

před 11 dny
Honza Čermák
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 360 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-12T16:30:44+02:00)

Ahoj, Tower jsem navštívil na 2FOR1 letos v květnu s jízdenkou Stansted Express a všechno fungovalo jak mělo. Vytiskni si voucher a ukaž jízdenku na které je logo National Rail.

před 11 dny

Děkuji. Mám ještě jeden dotaz dá se akce 2for1 použít i na víc vstupů ?

před 9 dny
opt

Ano, ale na každý vstup je třeba mít voucher (buď z netu, nebo z brožury 2FOR1). Jízdenka stačí jedna.

Dobrý den, příští týden letíme poprvé do Londýna na Stansted. Vracíme se ráno letem v 8:05, můžete mi poradit, kdy je potřeba být ráno na letišti? Budeme mít jenom příruční zavazadlo. Děkuji

před 14 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, ideálně bych byl na letišti alespoň ty klasické 2 hodiny před odletem. Takže z Londýna vyrazit nejpozději kolem páté ranní / okolo 5:30 pokud pojedete vlakem.

před 14 dny
mirjur

I s příručními zavazadly doporučuji 2 hod předem. Pokud tam pojedete po silnici, tak raději ještě dřív.

Přidat odpověď
před 14 dny

Ahoj, poradíte prosím, jak nejlépe z letiště Stansted do Harry Potter Studios?

Díky.

před 15 dny
Pavel Planespotter

https://www.google.com/maps/dir/...d+Airport+(STN),+Bassingbourn+Road,+Stansted,+Velk%C3%A1+Brit%C3%A1nie/Warner+Bros.+Studio+Tour+London+%E2%80%93+The+Making+of+Harry+Potter,+Studio+Tour+Dr,+Watford+WD25+7LR,+Spojen%C3%A9+kr%C3%A1lovstv%C3%AD/@51.7098775,-0.3593247,10z/am=t/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x487604b8a52a1bb7:0x30a4d0976b352648!2m2!1d0.2388661!2d51.8860181!1m5!1m1!1s0x4876402f2fe350ad:0x6944cdcc4c412ec8!2m2!1d-0.4180598!2d51.6903287!3e3

před 15 dny

Myslel jsem jestli někdo nemá zkušenost, třeba jestli se už nevyplatí taxi, než cestovat takhle složitě přes Londýn, kterému jsem se chtěl vyhnout. Ale i tak díky za odpověď.

Přidat odpověď
před 14 dny

Ahoj, máme přílet na letiště 31.10. v 8:15. Autobus do centra jede v 8:30 za £6.98/2 osoby a pozdější jsou pak už za £11.98/2 osoby. Nepředpokládám, že se můžu úplně u Ryanair spolehnout na přesný přílet a úprk na zastávku tak, abychom stihli. Tedy budu muset koupit dražší lístky na pozdější čas. Nicméně jak se řeší rozdíl v ceně pak na místě? Doplácí se třeba, když máte levnější lístek, ale spoj jede dražší? Díky!

Odpovědět
před 21 dny

Ahoj, letíme 4.9.-8.9. 4 do Londýna se společností Ryanair z Prahy na letiště Stansted. Měly bychom být na letišti v Londýně v 7:35. Vyjde nás nejlevněji koupit si jízdenku přes easybus? A když si přes easybus objednáme jízdenky třeba na 9:55 hodin, ale letadlo bude mít zpoždění a přiletíme později, propadne nám to, nebo to platí jak ČR, že můžeme jet i dalším spojem? :)

před 3 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, všechny odkazy máte výše, kde si můžete porovnat aktuální ceny jízdenek. Na vaše datum vyjde nejlevněji easybus. Pokud je letadlo zpožděné, vezmou vás i dalším autobusem, budou-li volná místa, což většinou jsou.

Přidat odpověď
před 3 měs

Využít však můžete kyvadlového autobusu zdarma, který zastavuje přímo před východem z terminálu (ne na autobusové stanici, odkud jezdí spoje do Londýna) a jezdí 24 hodin denně každou půlhodinu. Jízdenka stojí 3 GBP a lze platit pouze v hotovosti u řidiče.

Tak je tedy ten autobus kyvadlový zdarma či nikoliv?

před 5 měs
Kryštof Hájek

Uf :D Díky za upozornění, zdarma bohužel není.

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahojte, chcem sa spytat skusenych cestovatelov, ktori maju prehlad v casoch cestovania, kolko podla vasich skusenosti trva cesta busom z letiska Stanstad na Waterloo v nedelu rano po 8.hod? Chcem totiz kupit aj listok na vlak z Waterloo do Dover, ale neviem, ktory cas mam vybrat. Dik.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, oficiálně to jede hodinu 35 minut, v neděli ráno bych nečekal velké zpoždění, tak max 10-15 min.

před 5 měs

Ahoj Kryštof Hájek, dakujem :)

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

pokud po příletu budeme chtít autobusem National Express na Victoria Station, můžu v autobuse zaplatit Oyster card?

Děkuji

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, Oyster Card platí pouze na MHD v Londýně, jehož National Express není součástí (ostatně na letiště Stansted žádný druh londýnské MHD nezajíždí). Kupte si jízdenku ideálně online dopředu, bude levnější.

před 6 měs

Děkuji

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobry den, Stansted Express, akce 2FOR1. Lze tyto akce vyuzit i den predem nez chci atrakci navstivit? Tzn. book in advance - den predem pres jejich stranku staci? Dekuji Eliska

před 6 měs
opt

Úplně mi není jasné, na co se ptáte, tak to zkusím obecně shrnout.

Pro využití nabídky 2FOR1 je nutné

1) mít jízdenku na vlak, která obsahuje logo National Rail (jízdenku lze využít buď zpáteční, a to kdykoli mezi oběma cestami; nebo jednosměrnou, a to pouze v den její platnosti). To logo je velmi důležité, někdy se dají na Stansted Express koupit lístky, které jej nemají - pak na ně nabídka neplatí. Týká se to údajně zejména jízdenek koupených v letadle od palubního personálu.

2) mít voucher 2FOR1 - ten se dá stáhnout z webu https://www.daysoutguide.co.uk/. Pokud nemáte voucher z webu, můžete v některých železničních stanicích sehnat brožuru 2FOR1 (tuším, že jsem je viděl i na Stanstedu), ve které jsou obecné vouchery k vyplnění a odevzdání. Voucher ale mít musíte, protože jednotliví partneři akce potom vaše vstupné účtují National Rail, a to právě na základě voucherů - bez voucheru nic nevyúčtují a slevu vám nedají.

Nabídka se pak uplatňuje osobně u pokladny - ještě jsem neviděl, že by ji šlo uplatnit při objednání vstupu předem přes web. Např. na London Eye je v nabídce 2FOR1 i Fast Track, který to trochu vyrovnává...

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jaké jsou stránky vlaku stansted express? Stanstedexpress.com mi nefungují? Jsou změněné? Nebo neporadíte? Děkuji..

před 7 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Vzdyt tady ten odkaz funguje...

před 7 měs

Teď Vám funguje? Mně od včerejška ne, ani z telefonu ani z noťasu… píše mi to stránka nedostupná.. zkoušela jsem to asi 50x.. i tady přímo, z googlu, ze seznamu...proto se ptám, jestli je tedy problém někde u mě...

před 7 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Urcite ano, mne jde vsude jak na mobilu, tak pc

před 7 měs

Tak moc děkuji za odpověď, tak mám nějaký problém já:)

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,

Poprosila bych o pomoc

Jedeme 2dospělí a 3děti na jeden den do Londýna

Letiště Standstet

Chtěli bychom do centra na London Eye a pak na Harryho Pottera

Jak nejlépe cestovat, prosím

Děkuji

před 7 měs
Pavel Planespotter

Řeší se to tady pořád dokola. Zkusila jste si to zadat třeba do google ?

před 7 měs
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Letiste Standstet? No radeji cestujte jen prstem po mape...

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,

mám dotaz, letadlo by mělo přiletět v 7:35 ráno, myslíte si, že stihnu autobus v 8:30 do centra? Chci jet National expressem. A také se chci zeptat, jestli zastávku autobusu dobře najdu.

Děkuji moc za každou radu.

před 8 měs

Ano, určitě stihnete. Dokonce si myslím, z vlastní zkušenosti, že byste mohla stihnout i dřívější, jestli budete mít jen příruční zavazadlo. Není problém dostat se i do dřívějšího autobusu. Většinou jezdí jeden autobus za druhým. Stoupnete si do fronty k autobusu společnosti National Express - označené Vaší cílovou stanicí např. Victoria Bus Station, a koordinátorka Vás nechá nastoupit do nejbližšího spoje. Toto platí při cestě z letiště do města. Opačným směrem je více kontrolován čas odjezdu. Zastávku najdeme bez problémů, je před letištní budovou. Doba přesunu je tak do 5 minut.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Katerina_K
Katerina_K

Ahoj, má prosím někdo aktuální informace o dopravě ze Stanstedu do Londýna? Rozhoduji se mezi National Express a Stansted Express. Raději bych National Express. Pokud si na cestu z centra na letiště rezervuji 3 h, tak by to mělo stačit? Co se týče cesty z letiště do centra, chystám se plánovat zakoupit spoj za hodinu od plánovaného příletu, to by také mělo stačit, že. Letíme jen s příručním. Na stránkách National express píšou, že pokud má let zpoždění a nestihnete svůj spoj, musí se koupit lístek nový. Má někdo zkušenost? Děkuji za rady.

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Zkusil bych si přečíst toto vlákno a článek výše.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, 3 hodiny by měly stačit, obvykle se jede 70 minut mimo špičku, odpoledne klidně 2x déle. Co se týká nestihnutí spoje, záleží asi na řidiči, mě se to stalo dvakrát a pokud bylo místo, nikdy nebyl problém jet dalším spojem.

před 8 měs
Avatar uživatele Katerina_K
Katerina_K

Děkuji :).

Přidat odpověď
před 8 měs

dobrý den, prosím poradí někdo? koupila sem lístek ze stanstedu na bus National Express pro 2 dosp. +3 děti +1 infant. zajíalo by mě jak je to s výhodou 2+1 . bude bráno jako že mám jednu jízdenku nebo je to na osobu? chápejte chtěla bych s dětmi na oko a tak jestli může teoreticky na lístek z busu jen jedna osoba a jedna bude mít zdarma nebo budu mít šanci získat víc lidí zdarma? a dále potřebuju sehnat oyster card nejlépe na letišti stansted ale nenašla sem že by tam byly k dispozici- našla sem že liverpool street ale my jedeme busem na stratford a musíme se nějak dostat na tu liverpool. takže koupit jízdenku do metra a tam to vyřídit a až poté pooužívat Oyster? děkuji

před 8 měs
Pavel Planespotter

Místo Oyster Vám stačí bezkontaktní platební karta, pokud nutně nechcete Oyster.

před 8 měs

Děkuji, ne nutně nepotřebuju. snad bude karta fungovat. zkusíme a kdyžtak koupíme lístek a vyřídíme kartu později.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý večer! Přečetla jsem si tu, že na letišti není tranzitní zóna. Je možné si zakoupit tzv. Fast Track, abych byla přednostně odbavena u security check? Např. v Bergamu tato možnost je (7,5E) a díky tomu jsem stihla přestup. Teď budu mít na přestup jen jednu hodinu, což při zavření gatu půl hodiny před odletem dává jen půl hodiny. Cestuji s příručním zavazadlem. A jak se na nás (členy EU) bude v dubnu nahlížet? Děkuji za odpověď.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, fast track zakoupitlze, viz: www.stanstedairport.com/at-the-a...fasttrack/

Obávám se, že je stejně mnohem větší pravděpodobnost, že let nestihnete než že ho stihnete. Spíš bych řekl, že stihnutí letu bude velké štěstí.

Jak se bude na občany v EU nahlížet neví ani britská vláda. Nepředpokládám ale, že pro běžné turisty nastane nějaká výrazná změna.

před 9 měs

Děkuju za odpověď. Měla jsem opravdu velké štěstí, let jsem stihla. Dokonce jsme měli při příletu zpoždění asi půl hodinu, naštěstí měl odlet zpoždění ještě větší. Předem jsem si koupila Fast Track, takže jsem celý přestup (s během) stihla asi za 20 minut. Příště už bych ale takové nervy zažít nechtěla. Jen upozorňuji, že při pasové kontrole požadovali pas, který jsem naštěstí měla, občanský průkaz nestačí.

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahojte...dá sa prosím kúpiť lístok z letiska Stansted na Stratford aj u šoféra v autobuse? Dakujem.

před 9 měs

Ano ale za plnou palbu. Kup drive a ucetris.

před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 550 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-05T08:27:48+01:00)

Kup pres net

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobry den, mohu se zeptat? Z letiste Stansted chci jet s dcerou (13 let) do centra. Stansted express nabizi nam obema return listek za 36 a kdyz to zadam zvlast je dcera 12 a ja 18. Je tedy jasne, ze zvlast je to lepsi. Uplne to vsak nechapu. Proc spolecny listek neni vyhodnejsi ( zadala jsem tam nase udaje spravne). Je v tom nejaky figl nebo muzu s klidem koupit kazde z nas listek zvlast a levneji. Dekuji za odpoved. Hanka

před 9 měs

Aha. Ted jsem to zadala opet a ja vychazim 24. Dcera 12, takze je to stejne 36. Omlouvam se....vysvetleno :)

před 9 měs

Problém bych v tom neviděla. Mě vycházel vlak pro rodinu 2+2 na 89 l. na jeden den a to potřebuji dva dny. Nakombinovala jsem autobusy a místo 178 l, jsem zaplatila 18 a 28 liber. Sice bus trvá déle, ale máme čas a sakra se to vyplatí.

před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

A co easybus?

Přidat odpověď
před 9 měs

Díky všem za skvělá doporučení a rady. Mám taky dotaz. Nemáte, prosím, někdo zkušenosti s údajnou slevou na vlak, nebo bus od letecké společnosti Ryanair? Letíme a nimi v březnu Pardubice - Londýn Stansted. Dnes budu objednávat 4x vlak zpáteční, tak by se sleva hodila. 😁 Děkuji za radu

Odpovědět
před 9 měs

Moc zdravím a prosím o radu, resp. potvrzení. Co se týká plateb MHD/bus, metro atd. /po Londýnu. Pochopila jsem správně, že není nutné si zařizovat žádnou speciální kartu, ale stačí pokud budeme mít celá rodina /2 dospělí a 2 děti /každý svou platební kartu a budeme jen "pipat" při vstupech a výstupech z MHD? I zde platí omezení 6,90 na den? Moc Vám všem děkuji za radu.

před 9 měs
Pavel Planespotter

Je to tak, ale už jsem taky zažil, že to kolegovi nešlo...byl nějaký problém v povolení transakce v bance....a jeli jsme taxikem :-(

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné stihnout autobus z letiště Stansted ve 22:50. Když přiletíme ve 22:25. Vím , že od pasové kontroly je to 5 minut, ale než tím projdeme apod. Už je to chvíle, co jsem naposledy letěla, tak nemám přehled. Máme jen příručák.

A ještě jedna otázka jaká společnost je lepší National Express nebo Terravision?

Děkuji:)

Odpovědět
před 9 měs

Dobrý den, v sobotu poprvé letíme do Londýna na letiště Stansted. Chtěla jsem se zeptat jak dlouho trvá cca přesun na bus national Express a odkud bus jede najdu to jednoduše? Moc díky za odpověď😊

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, stačí sledovat cedule "Bus station", pak už není problém najít tu svojí zastávku. Přesun od pasové kontroly k autobusu je otázkou 5 minut.

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj, funguje i klasicka debetní karta nebo to musi byt kreditni karta? Co se tyce plateb metra aj?

Diky za odpoved.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Fungují i běžné debetní karty.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den , potřeboval by jsem nějaký tip či radu ohledně cestování po Londýně zóna 1 , budeme v Londýně od úterý do soboty a rád by jsem si pořídil nějakou kartičku na cestování (metro , bus, tramvaje ) vše jen do 1 zóny . Jsem z toho nějak zmatený a nevím co a jak vybrat . Děkuji za odpovědi.

před 11 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Bezkontaktní platební kartu.

před 11 měs

Má to nějaké výhody ? Myslel jsem něco jako je třeba v Říme Romapass , nebo v Barceloně Hola BCN - kde si koupíš kartu a neomezeně jezdíš jak se ti zlíbí.

před 11 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Má to výhodu tu, že nemusíš řešit žádný další karty a je tam denní limit, kterýho pokud dosáhneš, tak už dál daný den neplatíš a v zóně 1 je to snad jen 6,7 (nebo 7,6) GBP (podívej se na web tam si to najdeš přesně), takže je to extrémně výhodný.

před 11 měs

Jo to je stejné jako ta ústřicová karta - bud použiješ platební kartu nebo tu Oyster Card. Někde jsem četl že limit je v první zóně 6,4 Liber . Tak jestli to chápu dobře odečtou mi maximálně tuto částku a jezdit ji můžu čím chci v zóně jedna ?

před 11 měs
Kryštof Hájek

Ano, přesně tak to je.

před 11 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Stejné to není, protože Oyster card si musíš vyřídit, u platební karty nic neřešíš. Jestli si to dobře pamatuju, tak je to tak, že ti strhávají za jednotlivé jízdy a pokud překročíš denní limit, tak ti to co je přes ten cap vrátí (myslím, že to dělají jednou týdně). Tak se podívej na web Transport for London a můžeš si tam všechno přečíst a nastudovat.

před 11 měs

No jenže ne všichni disponují svou vlastní kartou. A web samozřejmě prozkoumám. Proto jsem se ptal jaké nabízí toho město možnosti.

před 11 měs
Avatar uživatele fil33
fil33

Ta platební karta je opravdu fakt nejlepší, byl jsem teď v Londýně 6 dnů a všude to lze platit bezkontaktně kartou (bus, metro, overground atd). Dřív jsem si kupoval a dobíjel Oyster Card, ale dnes už to na tak krátký pobyt není potřeba.

před 11 měs
David Eiselt

Pozor na Visa od FIO – nefunguje :)

A taky si nejsem úplně jist, jestli tu mají podchycenou 5. a další platbu, protože u nás v ČR chce bezkontaktní platba po 5. pokusu automaticky PIN.

před 11 měs
Lukáš Krincvaj
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 14 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-14T16:45:22+01:00)

Ono každý touch není platba, jen identifikace v rámci systému, platba proběhne až na konci dne souhrnně.

před 11 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

To si myslím, že není pravda, minimálně rezervace proběhne při každé jízdě, ale úplně jistý si nejsem.

před 11 měs

Dobrý den, děkuji za tuto diskusi. Mám pár dotazů a snad tady ještě nepadly:

1) pokud budu chtít platit dopravu za dva lidi (mě a dceru) - je potřeba, aby každý měl svou contactless kartu nebo můžu platit jednou kartou za dva? Technicky si to neumím představit, jak by se to odlišovalo, takže jednou kartou za dva to spíše nepůjde.

2)proto mám další otázku: lze platit za jednoho přímo kartou a za druhého např. přes Apple Pay - které ale bude spárované s toutéž kreditkou, jen to bude jakoby jiné zařízení?

3) v londýnské dopravě platí všichni stejně bez rozdílu věku nebo mají děti zvýhodněný tarif?

4) prošla jsem vaše články o letištích a pokud budu bydlet v blízkosti Victoria station, je bezkonkurenčně nejvýhodnější letět na gatwick,je to tak?

díky:)

před 11 měs
Martin Š

Ahoj,

1) Každý musí mít svou vlastní platební kartu, platit jednou kartou za dva nelze. Je dobré si zaregistrovat svoji kartu na stránkách jejich MHD kde se pak můžeš zpětně podívat kolik Ti bylo strženo

2) S Apple Play nemám zkušenost, ale jestli to je spárované s tou samou kartou tak si myslím, že to nepůjde.

3) Děti do 10 let včetně jezdí zdarma pokud jedou s dospělou platící osobou. Pokud jim je více jde zřídit zvýhodněná oyster card. Určitě budou mít podmínky na netu

4) Omezovat se při koupi letenky letištěm je nesmysl, třeba ze Stanstedu jsi v centru Londýna za hodinu.

Přidat odpověď
před 11 měs

Dobrý večer,

Potřebovala bych poradit, přiletíme na letište Stansted z ostravy v 19:10 hod., jakou nejlevnější, nejjednodušší a nejpříjemnější cestou se dostat zde: 405 Landmark Heights 172 Daubeney road London E5 0EN Stratford

A popř. za jak dlouho se z letiště dostaneme k autobusům ven (odbavení, atd.) Jizdenky budeme kupovat az na miste. Tj.,10.11

Děkuji mockrát.

před 12 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 628 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-06T17:42:43+01:00)

Google maps? Rome2Rio?Popřípadě dvacet dotazů na totéž níže, které byly položeny před vámi.

Přidat odpověď
před 12 měs

Diky za odpověď a ještě mam poslední dotaz spíš takový ten abych si to potvrdil tady od odborníků :) na cestování do anglie v lednu 2019 m8 stačí občanský prukaz ? :)

před 12 měs
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Yes

Přidat odpověď
před 12 měs

Při objednávce mi to ted vychází z letiště na liverpool pro dvě osoby 20 liber bez zpáteční a pochopil jsem to tedy tak ze čas u vlaku neni mohu s tou jizdenkou jet jakoukoli hodinu ten datum ? Diky za odpověď

před 12 měs
Vojtěch Jahoda

Ano můžeš jet v jakoukoliv hodinu lístek není na určitý čas ale jen na datum.

před 12 měs

A zpáteční jízdenka platí měsíc a můžu jet jakýkoliv den v tom měsíci pochopil jsem to správně ? :) :)

před 12 měs
Vojtěch Jahoda

Přesně tak.

před 12 měs

Můžu se zeptat, jak je to s tou akcí 2in1, když zpáteční jízdenka pak platí měsíc?? Platí pak ta akce po celý měsíc nebo jen během toho jednoho dne, kdy pojedu z letiště do centra? Chceme letět v srpnu a podívat se po památkách. A tato akce ne pro to ideální, ale za jeden den rozhodně nereálné.

Přidat odpověď
před 8 měs

Ahoj lidi jedu poprvé s polovičkou do londýna a mam dotaz ohledně koupě jízdenky vlaku do předu funguje to spolehlivě ? :) mam v tom hrozný guláš a přijde mit to moc náročný objednat

Odpovědět
před 12 měs

Dobrý den,

přemýšlím o tom uzavřeném terminálu, to není možné počkat ani v terminálu pro autobusy, nebo vlak?

Pokud tam tedy nějaký uzavřený je. Brát si hotel na 3 hodiny mi přijde divné...

Děkuji za reakci

před rokem
Kryštof Hájek

Uzavřený terminál pro vlaky ani autobusy tam bohužel není.

Dobrý den,

dle uvedeného je letiště Londýn Stansted od 11.6.2018 přes noc v čase 0:00 až 02:00 zavřené, a to včetně veřejné části.

Co to přesně znamená, dá se někde v teple počkat na přestupní let? Na přestup máme 6:50 (přílet 23:25 - odled 6:15).

Děkuji za reakci

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, znamená to, že letiště je prostě zavřené - nedostanete se do terminálu. Takže v teple jedině v některém z okolních hotelů.

před rokem

Dobrý den, děkuji za odpověď, i když ne zrovna potěšující. Děkuji

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

A co si koupit jízdenku Stansted-Victoria-Stansted? 2x90 minut v teple. Vyjde to na pár £££ a aspoň nebudete mrznout před terminálem jak bezdomovci.

Zdravím, poraďte prosím. Ze kterého letiště v Londýně se člověk nejlépe dopraví do Paddingtonu? A jakou dopravou nejlevněji?

před rokem
David Eiselt

Je to úplně jedno, máte cílovou destinaci v centru... Prostě z letiště do Londýna a pak metrem.

před rokem
Avatar uživatele Eliška Mistrová
Eliška Mistrová

Ahoj, co se týká ceny dopravy z letiště Stansted, nejlevnější bývá autobus. Lze sehnat jednosměrný lístek i 2 libry, ale to se musí kupovat s velkým předstihem. Velkou nevýhodou je délka cesty. Teoreticky je plánovaná podle jízdního řádu na 50 minut nebo něco kolem hodiny, ale mám osobní zkušenost i s 3 hodinovou dopravou na stanici Victoria Coach Station. Dopravci: https://www.nationalexpress.com/.../stansted, https://www.easybus.com/en/london-stansted. Dražší, ale jednoznačně nejspolehlivější a i komfortnější je doprava vlakem. Já kupovala za 7 liber na osobu jedna cesta, ale opět platí pravidlo, čím dříve se koupí, tím levnější: stránky https://www.stanstedexpress.com/. Může dojet až na nádraží Liverpool Street Station. Zde si můžete koupit i předplacenou Oyster card, se kterou se cestování metrem, autobusem, DLR podstatně levnější. Odtud metrem přímo, bez přestupu linkou Circle line nebo Hammersmith and City line do Paddingtonu.

Ahoj Kryštofe, ahoj ostatní,

super místo s radami, děkuji za něj! Můžu poprosit o potvrzení cesty ze Stanstedu do Twickenhahu (Amyand Park Rd)?

Pojedu National Express na Heathrow (koupím přes net lístek i když už teď stojí přes 600 Kč) a tam přesednu na bus 490 na Twickenham (musím koupit lístek na místě, stačí použít contactless kartu) a zbytek po vlastních.

Zdá se mi to úsměvné jezdit z letiště na letiště, ale asi nejlehčí cesta, s jedním přestupem.

Moc děkuji za potvrzení nebo nakopnutí! :-)

P.

před rokem
David Eiselt

Těch variant je samozřejmě vícero, můžete klasicky vlakem přes Londýn https://goo.gl/maps/HM2US24wLP52

před rokem

Děkuji, ty přestupy s kufrem budou stát za to :-)

Pěkný večer,

prosím poraďte, já to prostě nemůžu nikde najít - jak se dostat z letiště Stansted na vlak Stansted expres? Kde je ta vlaková stanice, přímo v budově letiště nebo někde mimo? Nemůžu nikde vyčíst.

Moc děkuju!

Eva

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý večer, prakticky přímo v budově, nelze minout. Od východu z terminálu je to na vlak 50 metrů a vše je přehledně značeno.

Dobrý den, letím s mužem poprvé do Londýna. Můžete mi poradit, jak se nejlépe dostat z letiště London Stansted do hostelu

Smart Hyde Park View Hostel

16 Leinster Terrace, Westminster, Londýn, W2 3EU, Velká Británie

Moc mi pomůže Vaše rada. Najít si pak spoj z hostelu do centra snad už nějak zvládnu :). Děkuji za rady! :)

před rokem
Pavel Planespotter
před rokem

Thanks :)

Avatar uživatele daniel.t
daniel.t

Zdravím, letím poprvé na Stansted, kde mám přestup na další let. Je na tomto letišti tranzit, nebo musím po příletu ven a znova projít pasovou kontrolou? Cestuji s příručním kufrem, který budu mít u sebe. Díky moc za nějaké informace.

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Na STN transit není, musíš vyjít ven a znovu přes security, na to, jak je to velký letiště, tak je strašně blbě řešený.

Dobrý večer,

Potřebovala bych poradit, přiletíme na letište Stansted z ostravy v 19:10 hod., jakou nejlevnější, nejjednodušší a nejpříjemnější cestou se dostat zde: 172 New Kent Road, Southwark, Londýn ?

A popř. za jak dlouho se z letiště dostaneme k autobusům ven (odbavení, atd.) ať vím, na kdy bych měla objenat autobus.

A poslední dotaz, má cenu si kupovat Oyster? Nebo se to vzhledem k umístění ubytování v centru nevyplatí?

Děkuji mockrát.

před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

National Express busem na stanici Southwark. Doporucuji zkontrolovat jak NE website tak Easybus ktery to jen preprodava a koupit kde je levneji. Pak mozno pesky (cca 25minut) ci busem 63 na vami uvedenou adresu. Pres letiste pocitejte tak +-30 minut. Jestli mate contactless platebni kartu tak nemusite kupovat Oyster, plati vsude jako Oyster.

před rokem

Je možno, jet National Express na stanici Waterloo a poté autobusem z The Old Vic?

Kartu můžu použít v jakémkoliv dopr. prostředku?

před rokem

A jěště se chci zeptat, pokud si lístky koupím v předprodeji a letadlo se zpozdí, lístky propadnou? Není lepší si počkat přímo na letišti?

před rokem
Kryštof Hájek

Lístky na letišti jsou dražší, pokud bude mít letadlo zpoždění, vezmou vás i tím dalším spojem, pokud bude místo, což většinou je.

Platební kartu můžete používat v jakémkoliv prostředku MHD v Londýně.

před rokem

Děkuji Vám moc!

Avatar uživatele jitkaloupova
jitkaloupova

Dobrý den, poradíte mi prosím dopravu z letiště Stansted o víkendu ?

Přiletíme k večeru z Brna v sobotu a potřebujeme se dostat na Maida Vale HOMES RS3, Colonnade, Camden ?

Je třeba nějaké jízdenky kupovat dopředu ?

Děkuji moc J.L.

před rokem
David Eiselt

Podle mapy jednoduše dojedete na Liverpool Street vlakem a pak už pokračujete metrem na stanici Holborn Underground, odkud to máte 3 minuty pěšky...

před rokem

Dekuji moc 😊

Dobrý den,

Prosim o informace:

Nějaký jízdní řád existuje?

Dojedu z letiště do Stratfordu (kde je zastavka vi nekdo?) nasledne se ale potřebuji dostat co nejblíž do Hartland Road, kde máme hotel. Doletime kolem pul 7 večer. V pul 8 jedeme z letiště se společností National express (kde najdu tuhle zastavku pro autobus teto spolecnosti, abych tam nebloudila jak blb) což je cca hodinka cesty. Pojede pak něco jiného než taxi, protože ty jsi dobře naceněné.? Prosím o nějaké pomocné informace. Stačil by mi někdo nějaký obrazek s mapkou a vyznacenymi body kde na kterej bus atd. V mape se vyznam. Nasledne se potrebuji rano z te adresy hotelu dostat do centra někam k BigBenu prosim.

před rokem
Pavel Planespotter

A pojedete už sama ? Jestli třeba nechcete nějakého průvodce. Nezlobte se na mne, ale tohle Vám z hlavy asi nikdo nevysype, takže je potřeba strávit nějaký čas a hledat. Pokud se vyznáte v mapách, není problém si najít zastávky, podívat se co tam jezdí a zpětně si najít odkud, jízdní řád a podobně. Všechno jsou to dohledatelné věci z veřejných zdrojů. Jen to chce trochu času a námahy. Když můžu tak pomůžu, ale tohle mi už přijde přes čáru.......šťastnou cestu.

před rokem

@pavel +1

wtf? ...to je zase nějaký troll/ blbý vtip/ zkouška, co znamená "žádná otázka není hloupá ani špatná?"

To, na co se ptáte, si dovede vygooglit/zajistit moje 16-ti letá dcera, protože, jak uvádí Pavel, stačí na to Google, veřejné zdroje a selský rozum

Mám jednu radu: jeďte na Lipno.....

před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Na Stratfordu je zastavka vedle Westfield shopping centre. Vylezes z busu a pujdes do vlezu do metra a najdes nastupiste pro overground service. Je to vylez hned jak vlezes do podchodu za turniketama. Pojedes overgroundem do stanice Kentish town west coz je cca 25minut. Hartland road je ze stanice 5 minut pesky. Enjoy London...

před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Overground jezdi minimalne do pulnoci. NE ze Stratfordu najdes lehce. Po vylezu z arrival zony prijdes do haly. Prvnim vylezem sejdes do podzemi projdes nad train station vylezes ven a zatocis doprava. Prvni bus bay na kterej narazis je pro A9 National Express service to Stratford.

před rokem
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Šárko, nechápu tedy, proč jste si nezařídila ubytování někdě v centru londýna, abyste to měla snadnější pak v městě..

Dobry den, 12.9. jedeme s kamaradkou poprve do Londyna. Prilet s Ryanair z Brna na letiste Stansted v 18:35. Vyhledavac Easybus dava na vyber "from" dve moznosti : National express nebo Airport bus express. Je tam rozdil v cene a ja netusim proc. Jsou to jine typy ruzne vybavenych autobusu nebo co si mam o tom myslet? Jedeme na Liverpool street station a ostud busem c. 35 smer Clapham junction a vystupujeme a bydlime v Brixtonu na Moorland road. Planuji cestu takto spravne? Na ten bus c.35 si na Liverpool street station nekde vudeme muset koupit Oyster card, ze? Vite nejlepe kde? A dale ten nejdulezitejsi dotaz. Mam riskovat, kdyz prilet je v 18:35, koupit si jizdenku v 18:50? Ta totiz stoji pro dva 9,90 a jizdenka v 19:30 stoji 15,90. Jde nastoupit proste na autobus easybus v jakykoliv cas? A jak poznam, ktery bus je ten nas? Prosim o odpoved nejakou dobrou dusi. Cestu si rada planuji do detailu, abych nebyla prekvapena. Co se muze podelat? Diky

před rokem
Pavel Planespotter

Stihnout to nejde...

Zaregistruj si platební kartu a nemusíš shánět Oyster...

Podelat se může úplně všechno...

UTFG...tam najdeš všechno

před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Autobusy jsou stejne jde jen o cenove nastaveni protoze Easybus to jen preprodava. Doporucim spise National Express. Na Liverpool Street je automat na Oyster card vedle vlezu do metra. Kdyz vystoupite z autobusu tak projdete cele nadrazi a vlez je na konci haly vlevo. Listek ze Stanstedu kupte +-1 hodinu of priletu co nejlevnejsi. Vezmou vas do dalsiho busu i kdyz budete driv ci pozde. Proc zrovna Brixton? Tam se muze podelat cokoliv a kdykoliv.

před rokem

Diky za odpoved. Prosim, co je spatneho na Brixtonu? Nikdy jsem tam nebyla, tak jsem vybirala podle vzdalenosti od centra a privetive ceny ubytka. A... co myslel pan vyse tou registraci karty? Diky

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 628 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-27T15:35:22+02:00)

Brixton je nechvalně proslulý rasovými nepokoji, které se tam konají už od 60. let. Nicméně si myslím, že takové Tower Hamlets jsou daleko horší.

před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Misto Oyster card muzes pouzit bezkontaktni platebni kartu. Vsechny vyhody jako daily cap zustavaji stejne.

před rokem
mirjur

Dotaz byl zřejmě na registraci kreditní karty. Musí se někde registrovat? Kde a jak? Že je možné ji použít, vím, ale poznámka o registraci mě též překvapila...

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Samozřejmě se musí registrovat na webu TFL. Vytvoříš si účet a zaregistruješ bezkontaktní kartu, kterou pak používáš jako Oyster.

před rokem
Pavel Planespotter

Registroval jsem jí na webu www.tfl.gov.uk. Kolega měl dokonce problém, protože chtěli ještě na webu jeho banky potvrzení, že povoluje tyto platby. Karta nefungovala, dokud to nepotvrdil. Takže nás vykopli z busu a jeli jsme tágem :-(

před rokem
Kryštof Hájek

Já tedy kreditní kartu nikdy neregistroval a stejně jsem ji používal jako Oyster. Pokud vím, tak registrace slouží jen k tomu, aby člověk viděl, kudy jezdil.

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 419 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-27T16:54:55+02:00)

Já myslím, že pokud ji neregistruješ, tak můžeš mít problém s tím, aby ji to vzalo. Ale je fakt, že není potřeba jí registrovat, což jsem myslel, že je nutnost.

před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Nic registrovat netreba.

před rokem

Ok, pokud vim, tak s oyster card je levnejsi jizdne, ze? A nabiji se na ni penize, ktere kdyz nevycerpam, tak co? Kdyz pouziju platebni kartu, kde si koupim jizdenku? Nebo jak to funguje?

před rokem
Kryštof Hájek

S Oyster je stejné jízdné jako s platební kartou a ta se používá rovněž stejně jako Oyster. Prostě přijdete k turniketu, přiložíte platební kartu a je to.

před rokem

Jak se jmenuje ten typ platby? Chtela bych si to v AirBank overit. Co kdyz chci treba celodenni jizdenku? Nebo dvoudenni, tridenni (pokud tedy takova existuje)? Kde si to zvolim a jak pak autobusak overi, ze mam zaplaceno? Nebo co kdyz nastoupim v zone 1 a pak chci jet nekam do tramtarie (az za zonu 2, ale to jen teoreticky), jak vi ten terminal, kam az chci jet? Vite co, u nas je system jiny a v uvodu diskuse je napsane, ze zadnej dotaz neni blbej, tak vyzkousim vasi trpelivost. Diky

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 628 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-28T23:27:17+02:00)

Netuším co si chcete v Air Bank ověřovat, je to stejná platba jako když si koupíte u mekáče v Německu oběd nebo zaplatíte kartou za parkování v Belgii... ale (údajně) žádná otázka není hloupá, tak směle do toho.

Co se týče Oyster jako takové:

https://www.visitlondon.com/trav...-your-card

před rokem
Kryštof Hájek

Ohledně celo- či vícedenních jízdenek to je tak, že existují denní limity, které se vám z karty můžou maximálně strhnout. Funguje to tedy tak, že si při každé jízdě metrem či autobusem pípnete u vstupu i u výstupu (tím se tedy pozná, kolik zón jste procestovali), přičemž se vám nehledě na počet jízd nikdy z karty nestrhne víc, než jsou tarify pro jízdné, detailně viz zde: http://content.tfl.gov.uk/adult-...s-2018.pdf (vás se týká ten sloupec "Pay as you go").

Zdravím, potrebovala bych poradit, jak se dostat ze Stanstedu na tuto adresu: 131 Second Avenue, Greater London, Anglie E12 6EN, Velká Británie. Děkuju moc za pomoc.

před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

National Express busem na Stratford. Pak bus 25 ci 86 smerem na Ilford.

před rokem
Avatar uživatele TG
TG

bus na Stratford take https://www.terravision.eu

Zdravim... mam dotaz: 18.9.18 priletime na letiste Stansted a musim se dopravit na letiste Gatwick .Pisete zde , ze doprava jede kazde 2hodiny ,ale když koukam na stranky busoveho dopravce, nabizeji mi tam ruzne spoje třeba i po pul hodine. A další dotaz: je i nejaky jiny spoj do Gatwicku? třeba vlak? Vlakove spoje jsem sice objevil ,ale uz nevim, zda staveji u letiste Gatwick. Casove do dalšího letu mi to totiž vůbec moc dobře nevychazi. Natoz za tyden , az pojedu zpet ... Dekuji za odpověď . Petr

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, je tím myšleno přímý autobus, který jezdí opravdu jen cca každé 2 hodiny. Jiný přímý spoj neexistuje, vlakem jen přes Londýn.

Ahoj, můžete mi někdo poradit, pokud si koupím jízdenku za 5liber, ale stihnu dřívější spoj, kde jízdenka stojí 10liber, jestli to je nějaký problém? Děkuji :)

Odpovědět
před rokem

Ahoj,

Mám dotaz-kdyz si koupím jízdenku vlakem ( Stansted Express - Liverpool station a zpět) bude se na tuto jízdenku vstahovat akce 2+1 ??? Děkuji za odpověď

před rokem
David Eiselt

Ano, sám jsem využil :)

před rokem

Super, tak to mám radost :)

Dobrý den,

poradíte mi někdo prosím jak se nejjednodušeji dostat z letiště Stansted na Grange Road, Greater London, Anglie E13 0HG? Případně na jakou zastávku z letiště jet.

Děkuji a přeji hezký den :)

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Prosím o laskavé instrukce: Cestuji poprvé do Londýna s dítkem...poraďte, jak se nejlépe dostanu do Royal Guest House 2 Hammersmith

105 Shepherds Bush Rd,

Hamm. a Fulham

W6 7LP

Anglicky se bohužel moc nedomluvím.

Děkuji.

Odpovědět
před rokem

Prosím jak se dostat z letiště Stansted do Bedfordu a za jakou cenu? Děkuji.

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

National Express?

Trainline?

Dobrý den, jsem trochu bezradná, můžete mi poradit, jak se dostanu z letiště STN na Church Lane - hotel White Lodge, prosím? Děkuji za pomoc.L.

před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

National express bus na kings cross. Pak picadilly line na turnpike lane. Pak busem 41 pripadne pesky na hotel.

Dobrý den,

když přiletím kolik 23:40 na Stansted jsou otevřeny přes noc nějaké restaurace, kde by se dalo " přečkat " ?

před rokem
David Eiselt

Viz info v úvodu, letiště se od 00:00 do 02:00 uzavírá. Takže budou veškeré služby zavřené.

Dobrý den,

přiletíme na toto letiště Stansted brzo ráno kolem 7:00 a ubytovány budeme Hotel Best Western Peckham Londýn, 110 Peckham Road, Southwark, jak se nejlépe dopravíme do centra? Asi na Peckham Library. za rozumnou cenu. Děkuji za odpověď.

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, nejlevnější to bude skrz easyBus (odkaz výše), koupit jízdenku musíte s předstihem online. V políčku "From" vyberte možnost "Stansted Airport National Express", v políčku "To" pak možnost "Central London Southwark".

Přímo ze zastávky, kde stojí autobus ze Stanstedu, pak jede na Peckham Library každých 10 minut autobus číslo 381. Tam zaplatíte jízdenku u řidiče běžnou kreditní kartou.

Dobry den,na konci května se chystáme ve čtyřech do Londýna.Radi bysme ze Stanstedu na Liverpool Street.Kdyz zadám zpáteční jízdenky pro 4,hodí mi to možnost Group offer a cenu 72£.Je to opravdu tak?Prijde mi to totiž málo,tak si to chci potvrdit.A jeste dotaz,jízdenka je otevřená?tzn.ze můžeme jet kdykoliv nebo v konkrétní časy?

před rokem
David Eiselt

To co vám nabídne rezervační systém tak samozřejmě platí :) nevidím jediný důvod proč jej podezřívat.

Lístek platí na konkrétní den, nikoliv spoj.

Avatar uživatele kobracek
kobracek

Jel bych na Victorii, bus bude mít označení A7.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,

dá se půjči auto přímo na letišti???

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, samozřejmě. Auta se půjčují většinou na letišti, Stansted nevyjímaje.

Avatar uživatele re5pect
re5pect
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 24 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-12T19:40:29+01:00)

Doporucuji az na Victoria... je to nejbliz vasemu hotelu. Po priletu na Standsted se drzte sipek smer autobusy. Mam za to, ze musite sjet eskalatorem o patro niz, protoze priletova hala je v patre. Diztak me nekdo opravte. Z letiste jede autobusova linka s oznacenim A7 az na Viktoria, je to konecna stanice, takze to nemuzete minout. Ridic to bude hlasit. Autobusy jezdi po 30 minutach, tudiz kdyz by byla velka fronta a do autobusu se nedostala tak nezoufejte, budete jen muset pockat dalsich 30 minut ve fronte. Pokud si budete kupovat jizdenku dopredu, tak platnost je +/- 45min od času, který uvedete jako čas odjezdu autobusu. Podivejte se v kolik mate prilet na Stansted a kupte si jizdenku +30 minut oproti času přistání. Jo a na Viktorii to jede cca 80-90minut.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Cena zacina na £1.99 (easybus) plus 50p booking fee. Za metro £2.40 (oyster). Vse one way.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Ze Stansted na Victoria (pripadne Baker Street nebo Paddington) a pak to dojed metrem (District line)

Odpovědět
před rokem

Prosím jakou trasu autobusem EasyBast mám zvolit když se potřebují dostat do hotelu Mowbray Court London?Je mi 62 let a nikdy jsem takto necestovala.Z důvodu úmrtí v rodině ale musím.Moc Vám děkuji za odpověď a také jaká by byla cena?

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu