Pláž Zlaté Písky

12 míst co vidět na bulharském severním pobřeží

Obzor

Obzor

Obzor je menší klidné a čisté letovisko zhruba na půli cesty mezi Varnou a Burgasem. Přes 60 km vzdálená Varna je však přeci jen o něco blíž a hlavně je z ní do Obzoru jednodušší doprava než z Burgasu. Letovisko Obzor je ideální pro strávení klidné plážové dovolené s dětmi v idylickém prostředí mírně zvlněné venkovské krajiny.

V Obzoru si příliš neužijete nočního života, bary obvykle utichají kolem 22 hodiny.

Pláže

Město Obzor leží zhruba ve středu 4 km dlouhé pláže s jemným bílým pískem, která je dostatečně široká a především si na ní ve vzdálenějších místech od centra obce vždy najdete dostatek soukromí. Do moře se svažuje relativně mírně, takže je vhodná i pro rodiny s dětmi. Někdy zde však bývají větší vlny, ty však zdaleka nejsou pravidlem.

Pláž je plně vybavená půjčovnami lehátek a slunečníků (je zde levněji než např. na Slunečném Pobřeží - set dvou lehátek a slunečníku tu vyjde cca na 18 BGN za den), najdete tu mnoho plážových barů a poblíž centra města i klasické restaurace.

Okolí pláže lemuje buď přímo městečko Obzor, dál od centra pak nové luxusní hotely, výškově však zapadají do okolní krajiny a nijak pláž nehyzdí. Nejjižnější část pláže asi 2 km od Obzoru je pak krásně vylidněná ideální pro všechny, kteří vyhledávají soukromí.

Ubytování a hotely v Obzoru

Přímo ve městečku najdete především menší hotely, penziony a ubytování v soukromí. Severně od centra Obzoru pak hned na pláži vyrostlo několik moderních hotelových resortů s bazény a službami All Inclusive. Ceny v apartmánech a penzionech začínají cca na 500 až 600 Kč za noc pro dva.

Resorty a větší hotely přímo na pláži nabízejí pro individuální cestovatele ceny kolem 3 000 Kč za dvoulůžkový pokoj s All Inclusive, v těchto případech však obvykle vyjde levněji pořídit zájezd od cestovní kanceláře.

Zájezdy do Obzoru

Obzor je mezi českými cestovkami poměrně oblíbený a nabízejí letecký zájezdy jak do menších hotelů (cca od 8 500 Kč na týden za osobu, tak do moderních komplexů s All Inclusive službami (cca od 12 000 Kč).

Podívejte se na výpis zájezdů do Obzoru v Bulharsku.

Doprava do Obzoru

Vydáte-li se do letoviska na vlastní pěst, nejpohodlnější cesta vede z Varny. Jezdí sem zhruba každé dvě hodiny (v létě i 2x za hodinu) autobus, který spojuje Varnu s Burgasem a zastavuje v centru Obzoru. Cesta zabere zhruba 2 a čtvrt hodiny, online jízdní řády bohužel srozumitelně nedohledáte, platí však, že pokud přijdete v denní hodinu na autobusové nádraží ve Varně, vždy vám směrem do Obzoru do dvou hodin určitě něco pojede.

Jízdenka vyjde asi na 8 BGN.

naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.