Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda

20 míst co vidět na Antigua a Barbudě

Dickenson Bay

Písčitá pláž

Dickenson Bay

Dickenson Bay je místo pro cestovatele, kteří si přejí plný komfort služeb a možností beach resortu. Právě pláž v Dickenson Bay je nevíce vybavená na celé Antigue. Žije dnem i nocí a i přesto, že většinu z ní zabírají hotelové resorty, pro širokou veřejnost je dostupné v celé své délce bez omezení.

Antigua - 10 nejlevnějších hotelů na booking.com

Pláž měří zhruba 500 metrů a je nejvíce navštěvovanou na ostrově. I přesto zde vždy najdete volné místo, zejména na severním konci pláže.

Koupání a vybavení pláže

Podobně jako ostatní pláže i Dickenson Bay pokrývá jemný bílý písek a vstup do vody je pozvolný. Moře tu není tak klidné jako v jiných zátokách, protože Dickenson Bay je mnohem širší a tím pádem otevřenější. Vlny tu ale ani přesto nebývají nijak nebezpečné, jen kvůli nim v Dickenson Bay nebývají moc dobré podmínky pro šnorchlování.

Prakticky celou pláž lemují bary, restaurace i půjčovny lehátek pro veřejnost. Připravte se na opravdu vysoké ceny: za půjčení dvou lehátek a slunečníku plus nějaký oběd s pitím zde klidně můžete nechat přes 80 USD za jediný den.

Jižní část pláže může mít některé služby omezeny pouze pro hotelové hosty místního resortu.

Ubytování na pláži

Dickenson Bay obklopuje hned několik plážových resortů za typické karibské ceny.

U nejlevnějšího aparthotelu Bucaneer Beach Club *** očekávejte ceny okolo 6 500 Kč za noc, zatímco nejdražší luxusní Sandals Grande Resort ***** obvykle nejde pod 40 000 Kč za noc.

Jak se dostat na pláž?

Doprava je ten největší problém Dickenson Bay. Veřejný přístup je možný jen skrz úzkou uličku mezi hotely (google.com/maps), kde je jen velmi málo míst k parkování: obsazená bývají už kolem 9:00. Po té musíte složitě a ne zcela bezpečně parkovat podél hlavní silnice nebo se prostě vydat na jinou pláž.

Rezervujte auto na letišti Antigua

Ze západního autobusového nádraží v St. John's jezdí do Dickenson Bay také autobus/dodávka linky 50 v nepravidelném intervalu (až se naplní), tj. cca jednou za 10 až 40 minut. Zastávka se nachází u křižovatky hlavní silnice a jediné přístupové cesty cca 150 metrů od pláže.

Chystáš se na Antiguu a Barbudu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 04. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.