Klokan v Austrálii

Letiště Adelaide

O letišti

Páté největší australské letiště se nachází 8 km od centra Adelaide, cestujícími je hodnoceno velmi kladně, ve své velikostní kategorii bylo ohodnoceno jako druhé nejlepší na světě. Většina linek míří po Austrálii, do Singapuru nebo Thajska, do Adelaide létají i Emirates nebo Qatar Airways.

Otevírací doba terminálu je od 4:00 do 23:00.

Oficiální stránky letiště jsou www.adelaideairport.com.au

IATA Kód
ADL
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
05:55 (+8.5)
Vzdálenost z ČR
15276 km

Letenky

Nejlevnější letenky do Adelaide z Prahy se dají pořídit za ceny kolem 25.000 Kč se dvěma přestupy, nejpřímější možný let pak vede se společností Emirates s přestupem v Dubaji, cena však obvykle neklesá pod 32.000 Kč.

Doba letu do Adelaide většinou trvá přes 30 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Adelaide, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Vzhledem k omezenému mezinárodnímu spojení nejsou přestupy v Adelaide bohužel příliš obvyklé. Ze všech větších australských letišť je totiž rozhodně nejpříjemnější a nejpřehlednější. Jediný terminál je sice poměrně velký, ale orientace je velmi snadná.

Při transferu z mezinárodního letu na vnitrostátní a naopak vždy vyzvedněte svá zavazadla a znovu je odbavte. Z toho důvodu je lepší si na přestup nechat alespoň 90 minut.

Doprava z/na letiště

Městský dopravní podnik vypravuje na letiště speciální autobusové linky JetBus. Pro cesty do centra využijte spoje číslo J1 a J3, cesta vám nebude trvat déle než 25 minut, jednotlivá jízdenka stojí 5,50 AUD ve špičce (před 9:00 a po 15:00), resp. 3,60 AUD mimo špičku, 3denní jízdenka pak stojí 26 AUD, lístky kupujte u řidiče.

Linka J1 se dále dělí na čtyři varianty:

  • J1X je expresní, jezdí pouze mezi letištěm a centrem, zastavuje pouze v několika málo zastávkách v samotném centru města, 
  • J1A jezdí mezi letištěm a centrem a staví ve všech zastávkách, 
  • J1H jede pouze v úseku Harbour Town – Letiště – Centrum, 
  • J1 jezdí v celé trase.

Plánujete-li jezdit častěji, zakupte si Metrocard za 5 AUD, cena jízdného se pak sníží: 3,54 AUD ve špičce, resp. 1,94 AUD mimo špičku. Mimošpičkový čas se počítá od 9:00 do 15:00 ve všední dny, resp. celý den o víkendu.

Informace o MHD v Adelaide najdete na oficiálním webu adelaidemetro.com.au.

Služby na letišti

Wifi je zdarma a bez časového omezení přes síť „Internode“.

Úschovna zavazadel je umístěna poblíž přepážek půjčoven aut. Celodenní tarif činí od 10 do 14 AUD.

naposledy aktualizováno 06. 08. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí