Zpět na seznam míst co vidět na bulharském jižním pobřeží
Achtopol

Achtopol

Achtopol je menší letovisko asi 80 km jižně od Burgasu. Protože leží už mimo hlavní silnici, která v Carevu odbočuje do vnitrozemí a pokračuje k turecké hranici, žije si Achtopol svým poklidným životem a zahraniční turisté ho objevují zatím pomalu. Dovolenou v Achtopoli tráví hlavně Bulhaři a proto jsou i ceny služeb příznivější než ve větších letoviscích na severu. 

Městečko samo o sobě je vcelku příjemné a klidné s duchem rybářského přístavu, pohořím Strandža za zády a nádherným útesovitým pobřežím v okolí.

Pláže

Od severního okraje Achtopole pokračuje místní hlavní pláž asi 3 km dál, kde končí nudistickou částí. Pláž je velmi pěkná ohraničená písečnými dunami a lesním porostem, pokrytá je jemným pískem. Hlavně na začátku pláže u Achtopole budete mít k dispozici veškeré zázemí, půjčovny lehátek, nabídky vodních sportů, restaurace a bary. Čím dále od Achtopole po pláži půjdete, tím méně lidí zde bude.

Jižně od Achtopole se naopak můžete kochat hezkým členitým pobřežím s nízkými útesy a občas malými kamenitými plážemi.

Hotely a ubytování v Achtopoli

V Achtopoli najdete spíše penziony a ubytování v soukromí (například přes Airbnb) a několik menších hotelů. Ceny se pohybují mezi 450 až 1 000 Kč za noc pro dvě osoby. Klasických hotelů zde moc není, náš tip je třeba hezký a dobře hodnocený Hotel Agata Beach s cenami okolo 1 500 Kč za noc pro 2.

Zatím jediný hotelový resort s All Inclusive v Achtopoli je Hotel Eskada Beach s cenami kolem 2 000 Kč.

Zájezdy do Achtopole

Podobně jako u Careva už do Achtopole české cestovky příliš zájezdů nenabízí. Od Burgasu je přeci jen relativně daleko a tak je zájem menší. Přesto se každoročně můžete podívat na omezenou nabídku zájezdů, obvykle se vyplatí především All Inclusive zájezdy s cenami od 14 000 Kč za týden na osobu.

Doprava

Klasické autobusy jezdí z Burgasu přímo do Achtopole cca 4x denně (jízdenka zhruba 10 BGN). Alternativně lze využít maršrutky do Careva zhruba jednou za dvě hodiny, odkud už se do Burgasu dostanete minimálně jednou za hodinu.

  • Naviguj: 42.0997, 27.9424

Další místa na bulharském jižním pobřeží

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu